Jak na příkrmy s celiakií v rodině?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Pavel.Tayler
Povídálka 28 příspěvků 07.04.18 13:32
Jak na příkrmy s celiakii v rodině?

Ahoj, jsem prvorodička a bohužel mám bezlepkovou dietu už od narození, mému synovi diagnostikována nebyla, tak se chci zeptat zda to má někdo jako já a jak jste začli zavádět lepek dítěti?. Děkuji :?

Reakce:

Akras2
Ukecaná baba ;) 2225 příspěvků 07.04.18 13:56

Pomalu bych začala mléčnou obilnou kaší. A začala bych v rámci imunologického okna koncem čtvrtého, začátkem pátého měsíce.

BellinkaX
Kelišová 6665 příspěvků 07.04.18 15:17

@Pavel.Tayler
Od narozeni? Proc od narozeni?
Jaktoze mas syna kdyz jsi prvorodicka???

Je to nejake zmatene. Mas radne diagnostikovanou celiakii nebo ne?

Puchatka
Kecalka 183 příspěvků 07.04.18 16:47

Jinak imunologicke okno je kravina, kterou vymysleli vyrobci prikrmu :) u kojeneho se doporucuje zacit s prikrmy cca v 6m, pricemz alergeny (a tedy i lepek) by dite melo zkusit, dokud je kojene, lepe se s tim organismus popere. Pokud kojeny neni, zalezi zavedeni prikrmu na tobe, nejdriv v ukoncenem 4m a s lepkem opatrne, klidne formou lzicky krupice v kukuricne kasi atd. Dulezita je mala davka a sledovat reakce. To ale plati u zavadeni kazde nove potraviny.

vokishka
Extra třída :D 12747 příspěvků 07.04.18 16:47

U všech dětí je nejlepší zavádět lepek kolem šestého měsíce, v té době je prý imunitní okno. Nejlepší je při tom ještě kojit.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nádherná proměna: Kuchyně se díky odborníkům stala skutečným srdcem domova

Paní Jana si ve svém životě prožila mnoho těžkých chvil. Příběh dvakrát... číst dále >

Podzimní čtení: Tyhle knihy vás v klidu nenechají

Podzim je ideální na to uvařit si čaj (nebo nalít dvojku červeného), zavrtat... číst dále >

Články z Expres.cz

Exkluzivně: Slavný herec Bill Nighy je v Praze! Co zde rocker z Lásky nebeské dělá?

Herec Bill Nighy (68), který se proslavil mimo jiné rolí svérázného rockera... číst dále >

Komentář: Předčasné volby vymažou ČSSD a Kalouska, Babiš může opět vyhrát

Práce dvou investigativních reportérů týkající se vyšetřování kauzy tzv.... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Přece nesklouznu zpátky, kdy jsem byla vyžraná kisna

Drahomíra a Tomáš jsou kamarádi, kteří postrádají sebevědomí. Oba mají za... číst dále >

Život Livie Klausové ovlivnil pobyt v dětském domově i smrt otce

Zatímco Václav Klaus byl jako prezident jedněmi obdivován a druhými... číst dále >