Jak na první příkrmy?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 27.12.16 22:09
Jak na první příkrmy?

Dobrý večer,
Mám 5ti měsíční holčičku, dnes jsem třetí den nabízela kašičku, ale malá vše plive jazykem ven a tváří se ublíženě.. Nespapala ani jednu malou lžičku. Zítra chci zkusit mrkvičku, ale myslím, že prostě vůbec nechápe, co s tím má v pusince dělat. Máte nějaký tip? Nebo to přijde s tím, že jí něco jiného zachutná? Možná jí to jen neumím nabídnout správně, nebo jsem netrpělivá, ale zkoušela jsem to 10 minut a výsledek byl jen plivání.. :think:

Reakce:

Svistice
Neúnavná pisatelka 17353 příspěvků 20 inzerátů 27.12.16 22:13

@TeriiTerii Když to plive, tak jí to prostě nechutná nebo na to ještě není připravená a neví, co s tím má v té puse dělat. Ty děti nejsou blbé.
Takže se hoď do klidu a dítě do ničeho nenuť. Můžeš zkusit zeleninu, ale ani to není zárukou, že něco sní. Hlavně se z toho nehruť a nevymýšlej opičárny typu pouštění televize, dávání sladkého jídla a podobně.

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 27.12.16 22:19
@Svistice píše:
@TeriiTerii Když to plive, tak jí to prostě nechutná nebo na to ještě není připravená a neví, co s tím má v té puse dělat. Ty děti nejsou blbé.
Takže se hoď do klidu a dítě do ničeho nenuť. Můžeš zkusit zeleninu, ale ani to není zárukou, že něco sní. Hlavně se z toho nehruť a nevymýšlej opičárny typu pouštění televize, dávání sladkého jídla a podobně.

Aha, díky. Já nemám moc s kým to probrat, tak se tu radši zeptám i když je to asi v pořádku. Já si sice čtu o všem na netu i v knížkách ale tam jde všechno samozřejmě snadno! Píšou jak jasně dají jeden den tohle a dítě se diví pak že si zvykne a třetí den normálně baští! :-D

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 27.12.16 22:19

@TeriiTerii : zkus zeleninu nebo pockej, nenih kde pospichat, jeste si toho krmeni uzijes :D

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 27.12.16 22:21
@beruska9 píše:
@TeriiTerii : zkus zeleninu nebo pockej, nenih kde pospichat, jeste si toho krmeni uzijes :D

Ok :palec:

marfra
Generální žvanilka 23218 příspěvků 28 inzerátů 27.12.16 22:28

@TeriiTerii mela jsem to same. Maly do 5,5 mesice nechtel nic do pusy. Vse plival, ksichtil se, u neceho se i nadavoval. Pak najednou ze dne na den zacal jist. Zrejmne do toho musel dospet. Takze sem tam nbizet, ale nenutit a urcite se taky casem chytne

Emisis
Ukecaná baba ;) 1692 příspěvků 27.12.16 22:43

My začali až kolem 7.mesice a trvalo asi 3 týdny než malý pochopil co po něm chci.. byla jsem trpěliva, vždy par dni zkoušela jeden druh zeleniny.. bez soli, občas naredila MM.. postupně se krásné rozjedl.. dnes v 26 mesicich ji vše, bonbóny a sladké nedavam

Fjodorka
Extra třída :D 11236 příspěvků 27.12.16 23:21

Počkat, až začne projevovat zájem o jídlo ;-)

TeriiTerii
Kecalka 484 příspěvků 28.12.16 00:40

Moc vám všem děkuji za odpovědi! :srdce: :hug: Pomohli jste mi! Budu tedy víc trpělivá ;)

beruska9
Extra třída :D 10689 příspěvků 29.12.16 01:23

@TeriiTerii : jeste jedna vec, co radili nam - vidi te mala jist? Nam rikali, ze mame nechat deti, at se koukaji, a zacit pomalu zkouset prikrmy, az zacnout projevovat zajem ;)

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Aby dětem nepopraskaly rty: Vyberte správný balzám

Každého z nás někdy před odchodem na hřiště odchytla máma, aby nám namazala... číst dále >

Rebečina křídla: Příběh Rebeky, která trpí nemocí motýlích křídel

O nemoci motýlích křídel v poslední době slýcháme stále častěji. V čem... číst dále >

Články z Expres.cz

Největší pocta Velké válce: Režisér Pána prstenů 4 roky upravoval 100 let staré záběry

„Dechberoucí... Materiál, který nemá obdoby a měl by být okamžitě zařazen do... číst dále >

Tenisová hvězdička Siniaková: Zbožňuje Rusko, fandí jí tajemný přítel!

Po dramatickém zápasu s Američankou Keninovou je z ní v podstatě národní... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: když se manželství unaví, je třeba radikální změna

Manželé Dana a Vladimír vychovávají kromě svých vlastních dětí i vnuka Míšu,... číst dále >

Moje nemoc měla smysl, říká Katka. Ve 22 letech porazila rakovinu

Ve dvaadvaceti se Kateřina Vacková dozvěděla, že trpí rakovinou vaječníků. Na... číst dále >