Jak na rýmu bez odsávačky a smrkání?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
794
28.11.21 23:23

Jak na rýmu bez odsavačky a smrkání?

Prosím o radu - syn (2 roky) má v krátké době už potřetí rýmu (úplně plný nos, hůř se mu dýchá). Odsávat nos mu nemůžu, bohužel jsem mu násilným odsáváním v minulosti vypěstovala takový blok, že i když už se mi podaří něco odsát, tak po tom tak moc brečí, že má nos plnější než před odsáváním, tak už to ani nezkouším (tedy, zkouším ho s ní postupně „skamarádit“, ukázat, že nic nedělá, ale jen ji vidí, utíká pryč). Smrkat neumí, i když se snažíme to trénovat, úspěch zatím nulový.

Nemáte typy jak s rýmou bojovat i bez odsávání a bez smrkání? Kapky do nosu si kápnout nechá, ale ty už bral týden a nezabraly (asi i tím, že jsem je kapala do plného nosu :? ). Snažím se, aby byl v teple, hodně pil, dávám mu Sinupret sirup, ale pořád to nestačí.
Na konvičku je ještě malý a navíc k té je potřeba to smrkání.

Děkuji za jakoukoliv radu, která by mohla pomoci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
4876
28.11.21 23:43

Já myslím, že na to nic není. U nás pomáhalo zakleknout rychle odsát a pak hned k nějaké jiné činnosti, která ji zaujala tak, že přestala brečet. Dcera nechtěla vidět ani vysavač, takže jsme dělali manévry tak, aby to bylo extra rychlé…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7955
28.11.21 23:43

Dvouleté děti si samy odsávaly sopel, od nás už se moc nenechaly, ale samy ano. Jenže nikdy z toho neměly vyloženě trauma a jestli ten tvůj utíká na míle daleko, jen uvidí odsávačku, co to zkoušet sama na sobě, smát se tomu tak, aby tě při tom syn viděl? A nabídnout, ať to taky zkusí. Měla bych strach, aby ten nevysmrkaný sopel nenadělal ještě horší paseku. Kdyby to nešlo po dobrém, tak bych bohužel zaklekla a odsála násilím. Za mě raději to, než zánět dutin nebo uší. :(

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
29.11.21 00:01
@Petule030 píše:
Dvouleté děti si samy odsávaly sopel, od nás už se moc nenechaly, ale samy ano. Jenže nikdy z toho neměly vyloženě trauma a jestli ten tvůj utíká na míle daleko, jen uvidí odsávačku, co to zkoušet sama na sobě, smát se tomu tak, aby tě při tom syn viděl? A nabídnout, ať to taky zkusí. Měla bych strach, aby ten nevysmrkaný sopel nenadělal ještě horší paseku. Kdyby to nešlo po dobrém, tak bych bohužel zaklekla a odsála násilím. Za mě raději to, než zánět dutin nebo uší. :(

Zkoušíme, mně i odsaje, plyšákovi odsaje, nechá si odsát tvář nebo ret, ale k nosu se nesmím ani přiblížit. A právě po tom zakleknutí brečí naprosto neutišitelně i přes čtvrt hodiny a ten nos má pak ještě plnější. Dokud jsem ho kojila, nenechal se po odsátí utišit ani tím a to to byl jinak spolehlivý utišovací prostředek na všechno.
Zánětu dutin nebo ucha se bojím hodně, ale bohužel ta odsávačka teď pro nás není řešení

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
571
29.11.21 00:34

Dala bych ho do vany se teplou vodou. Postupně bych přilévala ještě teplejší. Ten vlhký teplý vzduch v koupelně by mu měl nos i dutiny pročistit. U koupání bych mu nos průběžně vymačkávala, abych vytlačila nudle, co jdou. Do pročištěného nosu pak kápnout Nasivin.
Jinak v noci bych prostě trošku nos vymačkala a pak rovnou Nasivin. A teplé pití, nejlépe ve flašce pro mimina. Protože ho to nutí nadechnout se nosem, Nasivin se pak lépe dostane přes hleny dozadu na sliznici.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
16694
29.11.21 01:18

Zvlhcovac, morskou vodu misto kapek, do aroma lampy eukalyptus, k posteli cibuli (funguje nejen na kasel), vic bych to neresila.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1745
29.11.21 05:35

Mam taky dvouletacku. A taky mela ted rymu jako tram. Ale teda ona se snazi smrkat, jen nekdy jak byla ryma hodne vzadu, nebyla schopna jeste fouknout vetsi silou, takze jsem holt musela nekolikrat odsavat… taky u toho hrozne plakala. Ale za me, at si place u odsavani nez u pichani zanetu stredniho ucha, nebo prorazeni zanetu dutin… z toho mam strach. Po par odsatich se mala i snazila vic foukat, abych nemusela odsavat. Takze celkove jsem odsala asi 4× jen. Myslim, ze proste jen kapat do plnyho nosu je k nicemu..pres ty sople se kapky nikam nedostanou. Ja jsem si po par dnech te huste rymy zavolala k detsky a nechala ji napsat Pamycon, a ten ji teda hodne rychle zabral. Brecela teda u kapani do nosu, pac stekaji do krku a jsou hnusny…a tak jsem na ni taky musela kleknout. Ale neda se nic delat, proste jsem to do ni dostat musela…a naopak tu rymu jsem nejak musela dostat z ni… A ted uz vi, co ji pomohlo.. je dva tydny bez rymy a ukazuje ze smrkala a kapali jsme… Holt ne vzdy je rodic za hodneho v ocich ditete, ale je to pro jejich dobro…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70962
29.11.21 06:18

Pomuze jen odsavani. Malej dvouletak trpi na usi a pomaha jen odsati. Musis ho zkusit namotivovat. Anebo zezadu zalehnout, chytit ruce a rychle odsat (predtim kapnout treba vincentku do nosu). To co vysaju za hnusy nevytece ani inhalatorem, sinupretem, nicim.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2013
29.11.21 06:59

@aanysek Já už moc odsávačku nepoužívám. Nevím, jestli má nějaký smysl - dokud mají děti ucpaný nos, tak se nic neodsaje. A při rýmě to teče ven stejně samo, ne? Snažím se zvlhčovat, do aromalampy nakapu eukalyptový olej, dávám Nasivin - ale to vše při ucpaném nosu. Při rýmě neřeším, prostě časem nudle vytečou a je po rýmě :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3119
29.11.21 07:04

Naše děti přestaly mít problém s odsavackou poté, co jsem si po operaci musela odsavat i sobě. Najednou chtěl odsavat i ten, co už dávno uměl smrkat. Pokud oba odmítáte jakékoliv způsoby a možnosti odsávačky, tak ho nauč smrkat. Pokud má už potřetí za sebou rýmu, možností na trénování bylo a je víc než dost. Nebude to dokonale, ale lepší než to nechat jen tak. Já bych tedy radši dítě naučila na odsavacku, než řešila zánět v uchu nebo dutinach…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33737
29.11.21 07:32

Odsávačku vyhoď. Lepší je mořskou vodou vystříkat nos, co vyteče, utřít. Od odsávání se už upouští, dráždí sliznice k větší tvorbě „rýmy“.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7955
29.11.21 09:02

@Dobrej_tym Pokud je rýma, která teče, tak odsávačku nepoužívám. Když to pak přejde do husté, zadní rýmy, tak to nevyteče a takové prtě to nevysmrká. A právě z této rýmy se píchají ouška nebo to může přejít v zánět dutin. Jak sopel vytéká, to je relativně pohoda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
70962
29.11.21 12:58

@Fiducia u dcery to stacilo. U syna ne. Taomu ta husta ryma, ktera nevyteka ven, seda hned na usi. Toho musim odsavat 3× denne a hned pote striknout Nasivin

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
794
29.11.21 15:42

Všem děkuji za tipy, snad už budeme mít od rýmy brzy pokoj

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
518
29.11.21 18:47

Já teď koupila inhalátor, dá se do toho Vincenta nebo nějaké mentolove kapky a to je pecka. Má to i zabudovanou odsvacku, ale ta nerve jak vysavač tak se toho děti nebojí

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat