Jak na samostatné spaní skoro 3leté holčičky

xulvi
20.4.10 16:37

Jak na "samostatné" spaní skoro 3leté holčičky

Ahoj všem, koho se toto téma také týká nebo ví na něj radu - moje holčička má skoro 3 roky a stále s ní spím v jejím pokoji, vpodstatě od narození spala dost špatně, tak jsem vlastně ráda, když spí i za tu cenu, ale přece jen, už je dost velká .. ; samostatné spaní jsme zkoušeli, ale v noci se vzbudí, hledá mě a pláče, raději jsem se k ní zase „přestěhovala“ než bych jí v noci musela vysvětlovat, proč má spát sama. Má někdo osvědčenou radu ? Chce to prostě jen přestat a jak dlouho to tak trvá než dítko pochopí ? díky …

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

20.4.10 17:18

Co takhle dát jí do pokoje chůvičku a říct jí, že když by se v noci bála, tak ji uslyšíš a přijdeš, pohladíš ji a zase půjdeš do ložnice? To by ve třech letech mohla pochopit myslím..nebo ne? Nechat rozsvícenou lampičku nebo nějaké svítidlo ve tvaru měsíčku nebo něčeho pro děti atraktivního..před spaním jí přečíst pohádku, aby neusínala úplně sama, v tichém pokoji..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
29049
20.4.10 17:24

Já mám takový názor,že tříleté dítě ještě nemusí nutně spát ve svém pokoji,pokud se samo v noci budí,pláče,hledá Tě..
Na čas bych se přestěhovala k ní nebo ji přestěhovala zpět a vůbec bych to neřešila.Minimálně dalších pár měsíců bych si jakékoliv pokusy v tomto směru odpustila.

Nám bytové možnosti nedovolují vytvořit dětem samostatný pokoj.Jeden máme jako ložnici pro všechny,druhý obývací,kde je televize,PC.A tak to bude ještě dlouho.Protože já taky potřebuju v noci klid a puštěná TV a zapnuté PC,které má přítel dlouho do noci,by mě rušilo.

Moje teta žila s dvěma dětmi a manželem taky celý život ve 2plus1,celý život měly tak,jak my jednu ložnici,druhý obývací,sestřenky normálně vyrostly,osamostatnily se.Svět nestojí na tom,aby dítě šlo v určitém věku do svého pokoje.

Vím,že něco jiného je nedostatek místa v bytě,vy místo máte,ale já bych to nehrotila.
Myslím,že dítě časem dozraje a přestěhování a samostatné spaní už nebude problém.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.10 18:16

Je to samozřejmě o názoru každých rodičů a taky o okolnostech. My jsme třeba malou stěhovali do samostatného pokoje v pěti měsících. I když jsem nekojila, znamenalo to pro mě třeba 10× v noci vstát a běžet do vedlejšího pokoje utěšovat, dát najíst, napít, podat dudlíka… Stěhovali jsme ji proto, že manžel strašně chrápe a malou budil. Ona pak budila nás a tak pořád dokolečka. Musím říct, že se to vyplatilo. Dokud byla u nás v ložnici, nespala v noci téměř vůbec. Měli jsme tedy problém s uspáváním už od narození, nakonec to vyřešila až Estivillova metoda někdy po roce. Teď asi tak poslední 4 měsíce jí každý večer čte jeden z nás pohádku, u které většinou usne (jsou jí dva roky). Ale bez pohádky se prostě spát nejde. K tomu jí svítí světýlko, ať jsme kdekoliv, bez toho to taky nejde. V noci ji budíme na čůrání, to pak usne hned sama a nikoho neshání. Když se vzbudí sama, tak stačí přijít a promluvit a je klid. Když ale spí někdo s ní a ona v noci procitne, dělá jí problém znova usnout. Přítomnost kohokoliv ji ruší.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15161
20.4.10 18:31

Společné spaní není problém, dokud to vyhovuje všem - pokud to chceš změnit, bude to u tříletého dítěte chtít hlavně důslednost, trpělivost a vysvětlování. Mám stejně starou holčičku a vidím, že už chápe opravdu prakticky všechno, už se s ní dá o lecčems mluvit a na lecčems domluvit.
Ale každopádně, jestli se opravdu rozhodneš, že bude spát sama, nesmíš povolit a znovu si k ní v noci lehnout… přijít, pohladit, pomazlit a odejít… jinak to nemá moc smysl.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20.4.10 18:37

Možná, že by tady taky fungoval pan Estivill…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30303
20.4.10 20:33
PetiteFillette píše:
Možná, že by tady taky fungoval pan Estivill…

Tak to si rozhodně nemyslím-u tak starého dětátka by už mohl napáchat víc škody, než užitku :think: :think: :think:

Dala bych tomu zase treba mesic dva-a zkusila to s tou chuvickou… 8-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13319
21.4.10 06:31

já bych to zkusila „domluvou“. povídat si o samostatném spaní atd. Klárka v tomto věku začala vyžadovat na spaní světlo, takže jí celou noc svítí lampička s LED žárovkou. Klidně ať si vybere sama světýlko do pokojíčku, to se jí bude určitě líbit. Taky potřebuje ujištění, že máma je kdykoliv na zavolání k dispozici. U nás to řešíme otevřenýma dveřma do pokojíčku a tyk v pohodě. a co třeba nechat jí i vybrat si plyšového kamaráda do postýlky? My máme rituály, že si vezme v ten den oblíbeou hračku, přečteme pohádku, pomazlíme a spinká. občas se tad v noci vzbudí a třeba přijde do ložnice, takže ji bereme k nám do postele, ale tohle už budeme muset taky pomalu odbourat kvůli miminku, co přijde na podzim.
A jinak teda nesouhlasím s tím, že Estivill se nedá v tomto věku aplikovat. Vždyť co je to jiného než jiné rady, že má přijít, pohladit, uklidnit a odejít? to je přece úplně to samé a dá se aplikovat kdykoliv. je to jenom o vnitřním rozhodnutí se, co opravdu chci a pak o důsledném dodržování.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.4.10 11:13

Já mám teda Estivillku prostudovanou fakt důkladně, protože jsme ji aplikovali dvakrát. V knížce se mimo jiné píše, že je jedno, jestli je to dítě šestiměsíční nebo čtyřleté. Jde jen o to, že se to musí dle věku upravit. Je to jen o rituálech, pevnosti rozhodnutí a o tom nepolevit. Na netu se dočtete jenom základní body, ale to nestačí. Knížka je tenká, rychle se přečte a metoda opravdu účinná. A i když se někomu může zdát drastická, funguje fakt zázračně. Je tam taky kapitola o tom, jak dítě zkouší na rodiče, co bude fungovat, osvědčené triky..jakože chce pití, ruku, hrát si s máminými vlasy, že se bojí, chce čůrat…na vše je tam odpověď.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Martina123
9.5.10 19:31

muzu se zeptat jak se jmenuje ta knizka?

• Nahlásit
  • Citovat
2532
14.5.10 09:39

Ahoj…
já mám 2,5 roční holčičku a musí říct, že jsem s jejím spaním měla taky velký problém. Ze začátku od narození do 5.měsíce spala s námi v posteli, pak od 5. do 10. měsíce sama v poslýlce, ale stále v ložnici a až po 10.měsíci, jsem jí dala do jejího pokojíčku a vzala to skvěle…
Dnes se jí tam ale moc nelíbí, vzdávají se jí ošklivé sny a bojí se tam. Už jsem jí koupila i normální postel pro juniory a je skvělá ale stejně v noci chodí k nám… :nevim:
Já myslím, že čím dřív se dítě naučí být samo, tím líp, ale každé dítě je jiné a někteří potřebují jen čas… :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1901
14.5.10 12:15
kačenka89 píše:
Ahoj…
já mám 2,5 roční holčičku a musí říct, že jsem s jejím spaním měla taky velký problém. Ze začátku od narození do 5.měsíce spala s námi v posteli, pak od 5. do 10. měsíce sama v poslýlce, ale stále v ložnici a až po 10.měsíci, jsem jí dala do jejího pokojíčku a vzala to skvěle…
Dnes se jí tam ale moc nelíbí, vzdávají se jí ošklivé sny a bojí se tam. Už jsem jí koupila i normální postel pro juniory a je skvělá ale stejně v noci chodí k nám… :nevim:
Já myslím, že čím dřív se dítě naučí být samo, tím líp, ale každé dítě je jiné a někteří potřebují jen čas… :-)

Ahojky, můžu se prosím zeptat jak se ta knížka jmenuje? Mám tříletou dceru a do roka spinkala v postýlce a od roku spinká s námi v posteli. Chtěli bysme ji pomaličku učit spinkat v pokojíčku…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
429
14.5.10 12:24

Ahoj holky, také mám výborné zkušenosti s Estivill metodou usínání. My aplikovali v 15měsících a do dnes (2,5 roku) nemáme problém s usínáním. Nedávno jsme se přestěhovali, Tomík dostal novou postýlku (vysokou postel se skluzavkou) v samostatném pokoji a naprosto bez problémů. My rodičové jsme si zavzpomínali na Estivilla a zvykačka proběhla na jedničku. Takže doporučuji všem. Knížka se jmenuje Dětská nespavost a já jí měla půjčenou z knihovny. Všem držím palce Lenka :mavam:

http://www.dobre-knihy.cz/…duard-dr.htm

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5579
14.5.10 12:36

Nase Anezka se v noci budila taky dlouho, kdyz ji byly 2 roky tak jsme se stehovali do vetsiho a deti maji svuj pokoj. Jeste pul roku jsem vstavala a chodila ji uklidnovat. Vzdycky jsem si k ni lehla, ona za chvilku usnula a ja odesla zpatky do loznice, kdyz se nam narodilo mimco chodil k ni manzel.
Osobne bych ji klidne nechala u nas v loznici, ale tam se sotva vejde nase postel a mimco.
Podle me je dulezite, aby vedela, ze u ni nespis celou noc. Proste normalne chodit spat do loznice a kdyz bude plakat, zajit za ni, pockat az usne a odejit. Casem ji to dojde, ze se pres noc nikam nevyparis a rano te najde v loznici.
Hlavne nepovol, kdyz se pro nejakou metodu rozhodnes a musis byt fakt pevna v pravidlech. Jinak vyciti, ze ma sanci a bude to cele jeste 100× slozitejsi.
Jo a jinak deti neusinaji samy, usinaji v pokoji behem cteni pohadek, pokud neusnou behem pohadky je tam s nimi manzel (vetsinou si neco tuka do notebooku) nebo ja, ale ctu si uz svoje.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2532
14.5.10 12:45

Já jsem nikdy Vanessce nečetla pohádku nebo tak podobně (nikdy jsem to hlavně nezkoušela) pokaždé ji dáme kolem té 20.hodiny spinkat a ona sama usne.. akorát pak v noci se občas vzbudí a říká, že se bojí.. asi se jí něco zdá. Tak si k ní sednu na křeslo a čekám až zase usne, ale to není často…většinou chodí spinkat bez porblému…a za to jsem ráda.. :-D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama