Jak na skladování brambor v paneláku aby neklíčily?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Monulie
Kecalka 232 příspěvků 26.07.19 09:01
Jak na skladování brambor v paneláku, aby neklíčily

Kde skladujete brambory a jak? Máte nějaký fígl, třeba od čeho brambory držet dál? My bohužel musíme fakt koupit jen to, co hned spotřebujem, jinak klíčí a plesniví (bydlíme v klasickém 3+1). Pytel raných brambor je pro nás absolutně nemožné koupit, protože by okamžitě naklíčily. Díky za tipy.

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Jj876
Povídálka 32 příspěvků 26.07.19 09:03

Co nejvíce v chladu, temnu a nesmí být v blízkosti cibule…

Kriss Tina
Extra třída :D 11620 příspěvků 26.07.19 09:05

A co sklep? Ten nemáte? My teda máme brambory u našich, protože sklep máme narvany, ale vím že obě babičky to tak běžné praktikovaly, že měly ve sklepě zásobu brambor, cibule, někdy i jabka atak.

Monulie
Kecalka 232 příspěvků 26.07.19 09:08

No tak je jasno, cibuli máme samozřejmě poblíž. 8o Sklep bohužel nemáme.

Díky!

Kristýna 526
Kecalka 420 příspěvků 26.07.19 09:11

Taky nám se v paneláku stává. buď dáme do sklepa nebo máme blízko bydliště prarodiče v baráku tak u nich

cocomoon
Kecalka 385 příspěvků 26.07.19 09:25

Záleží kolik jich skladuješ. Já je mám v horní polici v lednici a pohoda. Případně pod dřezem taky nějakou dobu vydrží.
Ale mám barák a v něm sklep, takže si vždy naberu kolik potřebuju. Pokud bych neměl možnost sklepa, tak to řeším pravidelným nákupem menšího množství.

divine woman
Extra třída :D 12598 příspěvků 26.07.19 09:29

V paneláku je neuskladníš. Nakupuj maximálně na týden dopředu.

Uživatel je onlineHeivka
Závislačka 4219 příspěvků 26.07.19 09:42

:,( Taky jsem to řešila a nevyřešila, máme sice odvětrávaný špajz ale na jižní stranu takže v létě je tam horko a v zimě mi tam brambory namrzly. Sklepy máme temperované a prosvětlené, takže ty se na uskladnění potravin taky nehodí. Musím být ráda, že žijeme v době kdy si člověk nemusí dělat bůhví jaké zásoby.

Edit: Já mám problém i v tom, že v nejbližších obchodech neprodávají brambory volné, ale minimálně 2 kg balíky a já pak musím vymyslet co s tou druhou půlkou brambor budu dělat protože když udělám kaši z kila brambor tak je to pro celou rodinu na týden.

me57h
Kecalka 495 příspěvků 26.07.19 10:01

A co takhle omezit konzumaci brambor? Prý se po nich tloustne.

cocomoon
Kecalka 385 příspěvků 26.07.19 10:04
Demarc
Povídálka 12 příspěvků 26.07.19 10:05

Kdysi jsem četla článek o českém výzkumu a řešení, jak zabránit klíčení brambor. Teď jsem trochu googlila a už mají i vlastní stránky (Zembag), kde prodávají speciální pytel a kmínovou silici, která by měla klíčení zabránit. Zatím ještě nemám osobní zkušenost, ale vážně uvažuji o tom, že to vyzkouším.

Selketz
Povídálka 45 příspěvků 26.07.19 10:05

Za mě mohu doporučit Zembag. Používá takové sáčky s kmínovou silicí a brambory opravdu vydrží dlouho a neklíčí.

cocomoon
Kecalka 385 příspěvků 26.07.19 10:08

Lol 500 za pytel (tesco ekologická taška vystlaná taškou pro zmrzlé produkty) + špetka nějakého kmínu za 60,– aby mi brambory naklíčilo o dva dni později (kdo ví jestli)
Za to mám přes 50 kilo brambor :D

Elderane
Povídálka 25 příspěvků 26.07.19 10:21

Také doporučuji Zembag, máme velmi malou spotřebu brambor a při koupi 2kg pytle jsme je často nestíhali sníst. Zembag jsme koupili asi před rokem a od té doby jsme nevyhodili ani bramboru.

Demarc
Povídálka 12 příspěvků 26.07.19 10:26

@cocomoon Tak píšou, že obyč kmín nestačí, že je slabý. Jako dávat do toho hnusný brambory z obchodu, to by mně za to fakt nestálo. Ale čas od času dostanu výborné domácí brambory a byla bych ráda, kdyby vydržely trochu dýl.

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama