Jak na školku, dítě moc neumí

Anonymní
11.11.20 16:01

Jak na školku, dítě moc neumí

Prosím anonym nebo smazat. Chtěla bych se zeptat, asi na blbost, ale… Chci najít pro svoje 2.5 lete dítě soukromou školku a nevím, jak se chovat na schůzce. Nejí sama a je na plenkách, moc nemluví. Na druhou stranu je hodná, nebije děti třeba, posloucha, je veselá. Upřímně doufám, že to chození na nočník a další věci prostě okouka :oops: jenže, co když mi pak zavolají, že už nemají místo, protože se jim nebude chtít řešit přebalování nebo prostě více práce. Taky jsem jim třeba chtěla říct, že nechodím do práce, takže není problém si přijet a nebudu jim nikdy dávat nemocné dítě. Je mi jasný, že nemůžu tvrdit, že umí na nočník a poslat ji tam v plence, ale že zvládá jist částečně sama… Jo a jsou to pro děti od půl roku do 4 let, tak tam jsou snad zvyklý, ale stejně mám strach, že to pokazim. Díky za rady, jak se chovat na tom pohovoru.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
32854
11.11.20 16:05

Řekni pravdu. V soukromých školkach často není problémem nic a už vůbec ne natahovací plenka. Oni budou dítě pravidelně vysazovat, ale počůraný koberec a ostatní vybavení nikdo nechce. Důležité je, že budeš platit školné.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5592

A proč chceš strkat 2.5 lete dítě co nic neumí do školky, když si valis zadnici doma? Ne neokouka, od toho má doma mámu která ho to má naučit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14958

Kvůli čemu je potřeba dávat ji do školky, když na to zjevně není zralá? Pokud tam půjde moc brzo, tak to nemusí vývoj urychlit, spíš naopak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5639
11.11.20 16:09

Co jiného než pravdu by jsi ji měla říct? Je to soukromá školka, jsou rádi za každé dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 16:10

Kolektiv a řeč. Nemám kamarádky s dětmi, nedá se chodit do heren. Doktorka to doporučuje - kolektiv. Dále chci zvykat před umístěním na full time ve 3 letech. Potřebuju, aby to klaplo, zájemců je hodně.

• Citovat
  • Nahlásit
12686

Jestli citis, ze ji tam opravdu chces na zkousku dat, tak si pamatuj ze v soukrome skolce jsi pro ne klient. Nemusis se nicim a nikomu ospravedlnovat. U zarizeni, kde berou deti treba od 1 roka s prebalenim pocitaji. Dbaji tvych pokynu. Nikomu nemusis rikat, ze chodis nebo nechodis do prace. Rekni, ze jsi flexibilni a v pripade potizi muzes kdykoliv prijet. Sami ti reknou jake maji pozadavky a naroky. Nevnimej to jako pohovor, kde je potreba se zalibit, jsi platici klient. Ver, ze oni se chtej zalibit tobe.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
18549

Řekni vše normálně po pravdě, v soukromé školce s tím nebudou mít problém, samozřejmě jak tu někdo psal, dítěti dáš navlékací plenku
myslíš, že ty půlroční děti jí samy a chodí na wc?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23569
11.11.20 16:14

Prijdes mi uzkostna. Prihlaseni ditete do skolky/jeslu neni pohovor na reditele Micrisoftu. Spis bych se zamerila na tohle. Uzkostna mama diteti start ve skolce neulehci.
V jeslich jsou na deti na plenach zvykly. Pises, ze dite nic neumi. Proc? Neni zrale, je podezreni na nejaky handicap, nebo nema dostatecne podnetne prostredi? Nebo ho vidis moc kriticky?
Moje dite ve dvou a ctvrt si samo nerikalo, verbalne nemluvilo, ale komunikovalo a uca z nej byla nadsena, jak je sikovnej (snaha o samoobsluhu, hrani si s jinymi detmi, skladani puzzle, vsemu rozumel). :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
29160
11.11.20 16:16
@Anonymní píše:
Kolektiv a řeč. Nemám kamarádky s dětmi, nedá se chodit do heren. Doktorka to doporučuje - kolektiv. Dále chci zvykat před umístěním na full time ve 3 letech. Potřebuju, aby to klaplo, zájemců je hodně.
Řekla bych pravdu. Nemáš co ztratit. Navíc, děti se mění kolikrát skokem a co neumí, za měsíc umět může.
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 16:19

Těžko říct, třeba doplňují stavy už jen o samostatné děti, se kterými není práce :think: trochu jste mi pomohly. Stejně si myslím, že bude větší šance v těchto spíš jeslích tedy než ve soukromé školce :think: ono teda mi dceru nevezmou v květnu do státní ani smykem, tak hledám i něco, kde by mohla strávit první celý rok.

• Citovat
  • Nahlásit
9819
11.11.20 16:19

Přesně, jak píší ostatní, nedělej si s tím hlavu. Ty jsi klient. Co se hloupých řečí výše týká, nevšímej si jich. Já mám obě děti v jeslích od roka na půl dne, obě to tam milují a oba dělají úžasné pokroky a vím, že doma by nám spousta věcí trvala daleko déle.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
11.11.20 16:21
@Svistice píše:
Prijdes mi uzkostna. Prihlaseni ditete do skolky/jeslu neni pohovor na reditele Micrisoftu. Spis bych se zamerila na tohle. Uzkostna mama diteti start ve skolce neulehci.
V jeslich jsou na deti na plenach zvykly. Pises, ze dite nic neumi. Proc? Neni zrale, je podezreni na nejaky handicap, nebo nema dostatecne podnetne prostredi? Nebo ho vidis moc kriticky?
Moje dite ve dvou a ctvrt si samo nerikalo, verbalne nemluvilo, ale komunikovalo a uca z nej byla nadsena, jak je sikovnej (snaha o samoobsluhu, hrani si s jinymi detmi, skladani puzzle, vsemu rozumel). :nevim:

Ve hře je vývojová dysfazie. Popsala bych dceru stejně jako ty, snaží se, rozumí…

• Citovat
  • Nahlásit
617
11.11.20 16:35

To že Ti ji nevezmou do soukromé školky bych se nebál. Spíš bych měla strach, jak to tam nevyzralé dite zvládne.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6076
11.11.20 16:37

V soukromých školách vážně plenky, dudlíky apod. neřeší. Vůbec bych se toho nebála. A řekni jim pravdu, není nic horšího než lhát.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat