Reklama

Jak na stavebko

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Kočičímamka
Povídálka 12 příspěvků 08.01.17 21:31
Jak na stavebko

Ahoj. Prosím poraďte, jak to je se stav. spořením (s liškou). Rodiče mi spoří už nějakou dobu. Když bych chtěla, můžu si ho vybrat? Jak to vůbec funguje? Díky moc

Reklama

Reakce:

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 08.01.17 21:36

Kolik ti je?
Kdy bylo sporeni zalozeno? Pred vice nez 5/6 lety? Pokud ne, prijdes o uroky a statni podporu.

Kočičímamka
Povídálka 12 příspěvků 08.01.17 21:44
@pedigka píše:
Kolik ti je?
Kdy bylo sporeni zalozeno? Pred vice nez 5/6 lety? Pokud ne, prijdes o uroky a statni podporu.

Je mi přes dvacet a stavebko mám určitě déle než 6 let

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 08.01.17 23:27

@Kočičímamka
zajdeš za poradcem, podepíšeš formulář o vypovězení smlouvy a za nějakou dobu ti pošlou peníze… + - tři týdny to může být, záleží na konkrétní spořitelně, jestli chceš vybrat vše, nebo si tam něco necháš,…

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 09.01.17 03:59
@analoja píše:
@Kočičímamka
zajdeš za poradcem, podepíšeš formulář o vypovězení smlouvy a za nějakou dobu ti pošlou peníze… + - tři týdny to může být, záleží na konkrétní spořitelně, jestli chceš vybrat vše, nebo si tam něco necháš,…

Tomu nerozumim. Vybrat jde bud vsechno nebo nic.
„Ze si tam neco nechas“ neexistuje.
Oni to zkousi a reknou, ze jestli nepotrebujes celou castku, ze tam „neco“ muzes nechat a daji podepsat dalsi formular, ale to neni klientovi dobre vysvetleno. Ve skutecnosti tohle znamena ze penize, ktere ted klient nepotrebuje prevedou na novou smlouvu a klient zas musi cekat dalsich 6 let, aby mel vsechny vyhody.

Jenze zakladat nove stavebko se uz dneska nevyplati (tak jako driv).

Nevim, jestli penize vyplaci cca do 3 tydnu. Ze by se polepsili? :think: Drive to byly i 3 mesice (dle VOP to bylo ok).

analoja
Závislačka 3780 příspěvků 09.01.17 09:55
@pedigka píše:
Tomu nerozumim. Vybrat jde bud vsechno nebo nic.
„Ze si tam neco nechas“ neexistuje.
Oni to zkousi a reknou, ze jestli nepotrebujes celou castku, ze tam „neco“ muzes nechat a daji podepsat dalsi formular, ale to neni klientovi dobre vysvetleno. Ve skutecnosti tohle znamena ze penize, ktere ted klient nepotrebuje prevedou na novou smlouvu a klient zas musi cekat dalsich 6 let, aby mel vsechny vyhody.

Jenze zakladat nove stavebko se uz dneska nevyplati (tak jako driv).

Nevim, jestli penize vyplaci cca do 3 tydnu. Ze by se polepsili? :think: Drive to byly i 3 mesice (dle VOP to bylo ok).

ano, pokud nepotřebuješ peníze všechny, vybereš si co potřebuješ a spoříš dál na další smlouvě, kam se část převede, v tomto případě je výplata peněz rychlejší, ty tři týdny… nevím teda jak u které spořky, ale dělala jsem to tak u Lišky tuším tak před dvěma roky.
Stavebko se možná nevyplatí jako dřív, ale furt je to jakási jistota, jak mít rezervu a eventuelní možnost úvěru. Já nemám chuť špekulovat nad jiným investováním, takže nějaký ty prachy na stavebku furt mám.

pedigka
Ukecaná baba ;) 1535 příspěvků 09.01.17 10:10

Uver ze stavebka jsem si nevzala, i prestoze jsem splnovala podminky. Nevyplatil by se. Mela jsem smlouvu uzaviranou za starych podminek (jakoby na 5 let - zjednodusene receno). Pro sporitelnu byla smlouva tak nevyhodna, ze mi ji vypovedeli 8o. Nic jsem neporusila a stejne mi to ukoncili :cert: jako spouste jinym lidem.
Taky jsem pracovala ve stav. sporitelne.
Kdyz se nam narodil syn, tak jsme mu stavebko uz ani nezakladali. Vyuzili jsme jiny produkt.

Elishka1
Závislačka 2573 příspěvků 09.01.17 10:40

@pedigka co jste zřídili, jestli to není tajné? OPF?

Ivan PPZ
Kelišová 5603 příspěvků 09.01.17 13:25

Stavebko má pořád celkem smysl, pokud si dokážu dobře rozmyslet, co ty peníze mají dělat. Pokud mám lepší produkt za srovnatelných podmínek, pak dát peníze jinam. Pokud by mi to stejně jen leželo na nějakém spořícím účtu, pak klidně stavebko.
Ano, je to na 6 let. Pokud bych nutně potřeboval peníze dříve, tak přijdu o státní podporu a její zhodnocení. Ale k penězům (svým) se dostanu. Pro někoho dokonce výhoda, že se na to 6 let nevyplatí sáhnout. Produkt je bezpečný, nějaké zhodnocení nese, není tu investiční riziko, ale je na 6 let.
Co se týká té rychlosti vyplacení peněz- pokud to zruším a neudělám nové stavebko, tak to může opravdu trvat. Pokud ale „hned“ uzavřu novou smlouvu, peníze přicupitají výrazně rychleji. Zajímavé, že?

Reklama

Váš příspěvek
Další podobná témata podle názvu

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Syn Dády Patrasové se pustil do Gelemové: Jsi ubohá a trapná!

Syn Dády Patrasové Felix se pohádal s milenkou svého otce Lucií Gelemovou. Ta... číst dále >

„Žoldáci, kteří sem pustí migranty,“ říká Orbán o Frontexu. Co je agentura zač?

Německá kancléřka apeluje na členské státy Evropské unie, aby pomohly... číst dále >

Články z Ona Dnes

Přehlídka prádla podle Rihanny? Nálepky na bradavky i těhotné modelky

Pětinásobná držitelka Grammy, zpěvačka, herečka a módní návrhářka Rihanna se... číst dále >

Poznali se v psychiatrické léčebně, teď čekají osmého potomka

Monika a František, protagonisté dokureality Malé lásky, mají hodně... číst dále >

Reklama