Jak na topení? V mědi nebo plast?

22
21.1.19 19:46

Jak na topení v mědi nebo plast?

Zdravím chci se zeptat budu kupovat starší dům a co by jste doporučily topení napojit do mědi nebo plastu? Viděl jsem u někerých domů co to mají tak bych rád znal názor, vím že měď je lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Upravit
Napsat příspěvek

Reakce:

3241
21.1.19 20:30

@Sorata myslím, že cenová kalkulace tvoje rozhodování výrazně zjednoduší. ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 20:38

Med je lepsi,ale drazsi a o hodne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
21.1.19 20:40
@Sorata píše:
Zdravím chci se zeptat budu kupovat starší dům a co by jste doporučily topení napojit do mědi nebo plastu? Viděl jsem u někerých domů co to mají tak bych rád znal názor, vím že měď je lepší.

záleží jaké topení, pokud to je pro nový rd kde se topí např jen do podlahy tak tam se dává plastové protože tam jde voda jen cca 30-40 °C
u starých RD, kde se topí klidně i na 90°C určitě měď, tomu plastu to sice taky asi neublíží, ale když jsou někde dlouhé trasy tak se to může prohýbat… Nikdo ti nedá jasnou odpověď, výrobce měděného potrubí bude chválit měď, ten kdo dělá plastové potrubí bude chválit jej. Za mě je měď stále zatím nejlepší varianta pro klasické rozvody. Do podlahy jedině vícevrstvý plastohliník (plast/hliník/plast)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5969
21.1.19 20:42

Tak nemusí to být o „moc moc moc“, ale dražší to je. Měď je ale vcelku hezká na pohled a méně se kroutí, než plast. Nechat to zkalkulovat a pak se to ukáže, jak psala @BaMaK

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
21.1.19 20:44

Tak pokud ty trubky nebudou ve zdi / podlaze, ale budou viditelný, tak ten plast asi bude vypadat divně (levně), ne?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5969
21.1.19 21:22

Nebo to táhnout v plastu a to celé ukrýt v hezkém měděném komínku :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.1.19 10:55

Tak jasne jen o tom uvazuji znamy ma ve starsim domu udelane v plastu a topi plynovym kotlem a vyslo ho to levněji o dost tak jen o tom premyslim a ze to nebude vypadat dobre tak bych trubky schoval ale jinak pokud splni svuj ucel a nekde jsem cetl ze měděné trubky se casem zanaseji coz u plastu nehrozi. Je to dilema.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3241
22.1.19 16:21

@Sorata taky plastové nebudou klepat, když vedete stupačky tak se kov roztahuje a klepe… Já to teda nesnáším.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22
22.1.19 16:36
@BaMaK píše:
@Sorata taky plastové nebudou klepat, když vedete stupačky tak se kov roztahuje a klepe… Já to teda nesnáším.

No prave to je taky dalsi vec.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
22.1.19 16:40

Měla jsem plastové trubky venku a před dvěma roky jsem je nechala vyměnit za měď a zakopat do zdí. Takže za mě už jedině měď. Ta mě v pohodě přežije :P.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
767
22.1.19 17:25
@BaMaK píše:

Klepe to jen v případě, že prostupy přes zeď jsou zazděné natvrdo místo aby to bylo uloženo např do tubexu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama