Jak na ubytování 1 osoba + 1 malé dítě

15.1.20 07:18

Jak na ubytování 1 osoba + 1 malé dítě

Ahoj holky, letos bych chtěla poprvé sebrat odvahu a vyrazit na dovolenou se svým dvouleťákem. Jenom tady v ČR. Ale připadám si jako blbec, protože prostě tápu, jaké ubytování hledat. Spí už v posteli se zábranou, v dětské postýlce mně už neusne. Tak koukat po 1 lůžkovém s přistýlkou? Nebo rovnou klasický dvojlůžák? Ale jde to vůbec, když tou druhou osobou bude batole? :lol:
V okolí jezdí všichni pochopitelně v páru a taky netuší. Chystám se na nějaké ubytko zavolat a poptat se, ale ještě to zkouším tady, jestli to takhle někdo praktikuje, jak to řeší.
Napadl mě i apartmán nebo chalupa, ale zas mám obavu, že pro 1 a 1/2 osoby to bude příliš drahé…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

12282
15.1.20 07:25

Normálně dvoulůžák, ale platit budeš za batole jako za dospělou osobu

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
32409
15.1.20 07:28

Zaplatis jak za dva, nekde jak jeden a kousek.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
936
15.1.20 07:32

No, většina hotelů nabízí ubytování děti do 3 let zdarma, ale bez nároku na lůžko. Ve vašem případě bych asi hledala dvojlužák. Užijte si dovču.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2957
15.1.20 07:34

Většinou se za batole platí míň, když spí ve vlastní přenosné postýlce. Pokud bude spát normálně v posteli nebo na přistýlce, tak je to normální druhá osoba. A chce to už řešit konkrétně s tím provozovatelem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3132
15.1.20 07:37

Normalni dvouluzak a bud zaplatis za dite min nebo stejne jako za dospeleho.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5753
15.1.20 07:43

Já sama vyrazila až s 5 letým, kdyby byly okolnosti, tak klidně i dříve. Hledala jsem hotel s dětským koutkem, co není daleko od městské dopravy a aby kolem vyžití. Takže jsme na 4dny zakotvily v Brně. Tam i zpět vlakem, no místy prudil atd., ale i tak jsme si to užili. Letos nechávám doma manželovi mladší mímo a jedeme spolu do Prahy.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
40347
15.1.20 07:46

Jezdím s dítětem od mala často sama a beru dvoulůžák. Někde se platí za malé dítě menší poplatek, někde stejně jako za dospělého.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
19235
15.1.20 08:05

Záleží na poskytovateli ubytování. My měli dovolené takové, že se platilo pouze za osobu s nárokem na lůžko.
Takže děti do nějakých 3 let spali v dětské cestovní postýlce (vozili jsme svou) a platili jsme pouze za dva dospělé.
Ale jsou ubytovatelé, kde se platí za pokoj a je jedno, zda jsou všechna lůžka využita.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 09:13

Děkuji všem za odpověď! Budu tedy koukat po dvojlůžkovém pokoji. Mám trochu strach, jak to zvládneme, ale zase se hrozně těším, že se někam podíváme. Tři roky - od rizikového těhotenství - jsem byla nejdál 30 km od domu :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
15.1.20 11:34

Přesně tak. Jezdím s dcerou od jejích 3 let, tedy ovšem ještě s kamarádkou a jejím synem, každá svůj dvoulůžák. Chci Ti jen napsat, že máš svůj obdiv, my se právě s kamoškou tehdy spojily, abysme nejezdily každá sama, já na to moc nejsem, a taky pro dceru bylo lepší, když tam někoho měla. Já jedu poprvé sama s dcerou až teď, když jí je 15, tak na takovou několikadenní poznávačku Prahy. No prostě obdiv, a přeju, ať si to užijete.

@lucenka píše:
Jezdím s dítětem od mala často sama a beru dvoulůžák. Někde se platí za malé dítě menší poplatek, někde stejně jako za dospělého.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 12:44

@Anik Já si právě moc odvážná nepřipadám, ale dřív jsem hodně cestovala a teď už jsem 3 roky prakticky nonstop doma a hrozně moc bych chtěla se zase někam podívat. Ale samozřejmě strach mám, pořád mě to v hlavně šrotuje, co když tam onemocním, vymknu si kotník… Proto bych taky mnohem radši jela ještě s někým, ale všechny mé kamarádky jsou zadané a nemůžu po nich chtít, aby na dovolenou místo s manželem jeli se mnou :zed: :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15.1.20 13:23

Zakladatelko neboooj, určitě to dopadne dobre a moc si to užijete! Malej bude rad, ze uvidí něco jiného a i pro tebe to bude relax 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2187
15.1.20 13:43

@BezradnaMami
Ježiš, já tě nechtěla strašit, a vůbec jsem nemyslela, že by se stalo něco zdravotního. Budete v Česku, tak to se dá řešit. Já to myslela spíš tak pocitově…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama