Jak na únavu a bolesti při MS?

Anonymní
17.12.19 09:00

Jak na únavu a bolesti při MS?

Milé dámy,

jen si tu prosím o pár typů, co děláte při silné a bolestivé MS, co vám pomáhá…jaká jídla, nápoje, cvičení atp? Moje MS probíhá tím způsobem, že první dva dny, kdy to, odpustťe prosím ten naturalismus, ze mě teče jak z kohoutka, bych díky bolestem a únavě byla nejraději mimo provoz někde v posteli s knihou nebo ležela v lese pod stromem v trávě. Snažím se ale co nejvíc fungovat. Párkrát jsem jela i na akce typu sázení stromů, kopala rýčem na zahradě, jela i na tábor, šla lozit na stěnu, výlet, ale bývám pak v celku k. o. a pokud je čas a v dohledu postel, tak bych se do ní nejraději na chvíli svalila. Co děláte vy? :) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

Anonymní
17.12.19 09:14

Tak pokud to jen trochu jde, svalim se do ty postele. Já zastávám názor, že tělo si řekne, co potřebuje. A pokud mi říká, že potřebuje odpočívat, snažím se mu to splnit. Pokud mám náladu a sílu, zacvičím si jemnou jogu. Ale to spíš kůli bolestem zad, které při tom taky mívám.

• Nahlásit
  • Citovat
17.12.19 09:36

Zobnu si Ibalgin, bolesti do pár minut ustoupí a jedu dál.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
17.12.19 10:17

Mě většinou zamlada pobolíval naopak jen ten rozjezd, když to teče, tak už bez problémů (tedy kromě změn poloh). Teď je mi blbě druhých 12 hodin od začátku, takže čekám, až to přejde, snažím se sedět, neomdlít, a dost zvracím… Zato jsem ale porodní bolesti měla úplně stejnou intenzitu, takže jsem tam aspoň nevyšilovala :lol:. Po porodu je to tak o 30% lepší, takže se to dá i bez Paralenu. Jinak mi nic nepomohlo - dieta, půst, čaje, ženské vitamíny…

• Nahlásit
  • Citovat

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama