Reklama

Jak na únavu v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jasna.s
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 18.09.18 08:34
Jak na únavu v těhotenství?

Ahoj, ráda bych vámi v tomto tématu sdílela rady a tipy, jak na únavu v těhotenství. Jaké máte rady k zaručeným životabudičům? Já jsem byla v podstatě závislá na guaraně a zeleném čaji. Teď jsem si jako náhradu koupila citronovou trávu, ale dočetla jsem se, že taky není vhodná, ačkoliv některé těhotenské čaje (např. teekane) jí obsahují 15 %
Celkově vzato prý 200mg kofeinu na den nevadí, takže lžičku guarany si můžu dát v klidu, ale existuje něco, co povzbudí a můžu užívat ve větší dávce? Jsem na VŠ a odpočívání si nemůžu zatím moc dovolit. Jsem na začátku těhotenství a ta únava je neskutečná, minulé těhotenství jsem prospala, teď mám smůlu :think: Věřím, že to tak má z nás většina - hlavně ti, kteří běžně chodí do práce. Tak rady sem! :andel:

Reklama

Reakce:

kamcaKr
Kecalka 500 příspěvků 18.09.18 08:39

Ja si rano davala normalni espresso..az asi do 25tt,pak uz na rizikovym jen obcas. A jinak mi nic nepomahalo,byla jsem odpo uplne mimo v praci..a doma zachrupla v 9 :) jo pomahalo mi spat odpoledne o vikendu :mrgreen: ale nastesti to trvalo jen par tydnu.

jasna.s
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 18.09.18 08:46

@kamcaKr Káva mi právě nedělá moc dobře a spíš má opačný efekt - sice rychle nabudí, ale za chvilku je únava větší než před požitím :-D
Ještě se dívám, jak je na tom Maca peruánská, na internetu ji v některých článcích doporučují i těhotným. Na sáčku, co mám doma, se nedoporučuje ani těhotným ani kojícím. Ale asi ta jedna lžička denně vadit nebude, když budu střídat s guaranou.
Já jsem dopoledne v pohodě, ale po obědě úplně marná až do večera (a to jsem bývala i bez těhotenství pár hodin po obědě na odpis, zelený čaj apod. to zachraňoval).

bloesty
Kecalka 215 příspěvků 18.09.18 08:46

@jasna.s Asi to neni to, co chces slyset, ale tvoje telo si rika o odpocinek a kdyz mu ho nedoprejes, zadelavas si na problemy. Ja to mela v prvnim trimestru taky a nedalo se nic delat, proste jsem si upravila rezim, chodila spat i odpoledne a dalo se to, ve druhem trimestru se to pak vyrazne zlepsilo…

jasna.s
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 18.09.18 08:46

@kamcaKr Káva mi právě nedělá moc dobře a spíš má opačný efekt - sice rychle nabudí, ale za chvilku je únava větší než před požitím :-D
Ještě se dívám, jak je na tom Maca peruánská, na internetu ji v některých článcích doporučují i těhotným. Na sáčku, co mám doma, se nedoporučuje ani těhotným ani kojícím. Ale asi ta jedna lžička denně vadit nebude, když budu střídat s guaranou.
Já jsem dopoledne v pohodě, ale po obědě úplně marná až do večera (a to jsem bývala i bez těhotenství pár hodin po obědě na odpis, zelený čaj apod. to zachraňoval).

Lerista
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 18.09.18 08:49

Přežít. Radu úplně nemám. Jen se u mě sečetla těhotenská únava a chronický únavový syndrom. S bídou jsem dokázala dojít do práce a při pomyšlení, že tam budu 8 hodin než budu moct jít spát jsem měla slzy na krajíčku. Ale to byly ty první tak 4 měsíce, pak už jen můj únavový syndrom.

jasna.s
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 18.09.18 08:50

@bloesty to jdou jako ženy na neschopenku, když jsou pracující a chce se jim odpoledne spát? :nevim:

jasna.s
Zasloužilá kecalka 769 příspěvků 18.09.18 08:51

@Lerista tý jo, klobouk dolů! :kytka:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1392 příspěvků 18.09.18 09:05

@jasna.s Prostě člověk musí fungovat. Neschopenku jsem nedostala. Dítě bylo v pořádku a tak není důvod zůstávat doma. Gynekolog nebral v potaz mé další onemocnění, mám na to i ČID.

Hanulka2016
Ukecaná baba ;) 2293 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 09:12

@jasna.s me fakt pomohl jen spat. Do 16tydne. Pak jsem mohla uz nejak fungovat, ale od 28tt jsem na tom opet stejne. Jen bych spala. Unavi me i vysivani :mrgreen: . Ale fakt to chce poslouchat telo.

cypriska
Nováček 8 příspěvků 18.09.18 09:24

Mě na únavu pomáhal hořčík a taky hodně spánku.

Enicka
Zasloužilá kecalka 788 příspěvků 18.09.18 09:32

Taky bych potřebovala poradit co na únavu. Mam skoro dvouleté dítě ,které odmítá po obědě spat a jsem ve 30 tt a mam dost.dřív jak o pul 10 se do postele nedostanu a v 7 už je dcera zase vyspana.Je to hrůza.

ugluk
Hvězda diskuse 42655 příspěvků 18.09.18 09:51

No, přišla jsem z práce domů, poprosila dítko o trpělivost, plácla sebou v lepším případě do postele, v horším k ní do pokoje na podlahu a spala jsem. Víkendy prospané komplet. Večer jsem chodila spát s dítětem, domácnost holt počkala na přestávky ve spánku o víkendech, popř. naplno fungoval partner. Jak to šlo, „vyhodila“ jsem ho i s dítkem někam ven… a spala.

Lenka_Hal
Závislačka 4819 příspěvků 18.09.18 10:00

Ja tohle mivam prvni trimestr a myslim, ze je to u mne proto, ze blbe jim, tim jak je mi blbe. Jak se trochu jen prinutim jist nejaky proteiny, je to hned lepsi. S povzbuzovakama bych si v tehotenstvi nezahravala. Proste jen vic spala. Ja v praci usnula kolikrat i na zachode…clovek si sedne, je tam klid…a mikrac je na svete :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 42655 příspěvků 18.09.18 10:15

@Lenka_Hal ano, záchodovej spánek taky znám :mrgreen: Naštěstí je to u nás každýmu putna, ale všímavým by nejspíš docvaklo, proč jsem byla jen za dopoledne na záchodě třikrát na 10-15 minut :oops: Záměr to nebyl, ale když se musí…

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Články z Ona Dnes

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >

Příběh Jaroslava: Svatba, nebo rozchod. Nedokážu se rozhodnout

V životě by mě nenapadlo, že se dostanu do situace, kdy si nebudu vědět rady... číst dále >