Jak na únavu v těhotenství?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

jasna.s
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 18.09.18 08:34
Jak na únavu v těhotenství?

Ahoj, ráda bych vámi v tomto tématu sdílela rady a tipy, jak na únavu v těhotenství. Jaké máte rady k zaručeným životabudičům? Já jsem byla v podstatě závislá na guaraně a zeleném čaji. Teď jsem si jako náhradu koupila citronovou trávu, ale dočetla jsem se, že taky není vhodná, ačkoliv některé těhotenské čaje (např. teekane) jí obsahují 15 %
Celkově vzato prý 200mg kofeinu na den nevadí, takže lžičku guarany si můžu dát v klidu, ale existuje něco, co povzbudí a můžu užívat ve větší dávce? Jsem na VŠ a odpočívání si nemůžu zatím moc dovolit. Jsem na začátku těhotenství a ta únava je neskutečná, minulé těhotenství jsem prospala, teď mám smůlu :think: Věřím, že to tak má z nás většina - hlavně ti, kteří běžně chodí do práce. Tak rady sem! :andel:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

kamcaKr
Zasloužilá kecalka 574 příspěvků 18.09.18 08:39

Ja si rano davala normalni espresso..az asi do 25tt,pak uz na rizikovym jen obcas. A jinak mi nic nepomahalo,byla jsem odpo uplne mimo v praci..a doma zachrupla v 9 :) jo pomahalo mi spat odpoledne o vikendu :mrgreen: ale nastesti to trvalo jen par tydnu.

jasna.s
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 18.09.18 08:46

@kamcaKr Káva mi právě nedělá moc dobře a spíš má opačný efekt - sice rychle nabudí, ale za chvilku je únava větší než před požitím :-D
Ještě se dívám, jak je na tom Maca peruánská, na internetu ji v některých článcích doporučují i těhotným. Na sáčku, co mám doma, se nedoporučuje ani těhotným ani kojícím. Ale asi ta jedna lžička denně vadit nebude, když budu střídat s guaranou.
Já jsem dopoledne v pohodě, ale po obědě úplně marná až do večera (a to jsem bývala i bez těhotenství pár hodin po obědě na odpis, zelený čaj apod. to zachraňoval).

bloesty
Kecalka 288 příspěvků 18.09.18 08:46

@jasna.s Asi to neni to, co chces slyset, ale tvoje telo si rika o odpocinek a kdyz mu ho nedoprejes, zadelavas si na problemy. Ja to mela v prvnim trimestru taky a nedalo se nic delat, proste jsem si upravila rezim, chodila spat i odpoledne a dalo se to, ve druhem trimestru se to pak vyrazne zlepsilo…

jasna.s
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 18.09.18 08:46

@kamcaKr Káva mi právě nedělá moc dobře a spíš má opačný efekt - sice rychle nabudí, ale za chvilku je únava větší než před požitím :-D
Ještě se dívám, jak je na tom Maca peruánská, na internetu ji v některých článcích doporučují i těhotným. Na sáčku, co mám doma, se nedoporučuje ani těhotným ani kojícím. Ale asi ta jedna lžička denně vadit nebude, když budu střídat s guaranou.
Já jsem dopoledne v pohodě, ale po obědě úplně marná až do večera (a to jsem bývala i bez těhotenství pár hodin po obědě na odpis, zelený čaj apod. to zachraňoval).

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 18.09.18 08:49

Přežít. Radu úplně nemám. Jen se u mě sečetla těhotenská únava a chronický únavový syndrom. S bídou jsem dokázala dojít do práce a při pomyšlení, že tam budu 8 hodin než budu moct jít spát jsem měla slzy na krajíčku. Ale to byly ty první tak 4 měsíce, pak už jen můj únavový syndrom.

jasna.s
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 18.09.18 08:50

@bloesty to jdou jako ženy na neschopenku, když jsou pracující a chce se jim odpoledne spát? :nevim:

jasna.s
Zasloužilá kecalka 997 příspěvků 18.09.18 08:51

@Lerista tý jo, klobouk dolů! :kytka:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1405 příspěvků 18.09.18 09:05

@jasna.s Prostě člověk musí fungovat. Neschopenku jsem nedostala. Dítě bylo v pořádku a tak není důvod zůstávat doma. Gynekolog nebral v potaz mé další onemocnění, mám na to i ČID.

Hanulka2016
Závislačka 3352 příspěvků 14 inzerátů 18.09.18 09:12

@jasna.s me fakt pomohl jen spat. Do 16tydne. Pak jsem mohla uz nejak fungovat, ale od 28tt jsem na tom opet stejne. Jen bych spala. Unavi me i vysivani :mrgreen: . Ale fakt to chce poslouchat telo.

cypriska
Povídálka 16 příspěvků 18.09.18 09:24

Mě na únavu pomáhal hořčík a taky hodně spánku.

Enicka
Zasloužilá kecalka 878 příspěvků 18.09.18 09:32

Taky bych potřebovala poradit co na únavu. Mam skoro dvouleté dítě ,které odmítá po obědě spat a jsem ve 30 tt a mam dost.dřív jak o pul 10 se do postele nedostanu a v 7 už je dcera zase vyspana.Je to hrůza.

ugluk
Hvězda diskuse 43478 příspěvků 18.09.18 09:51

No, přišla jsem z práce domů, poprosila dítko o trpělivost, plácla sebou v lepším případě do postele, v horším k ní do pokoje na podlahu a spala jsem. Víkendy prospané komplet. Večer jsem chodila spát s dítětem, domácnost holt počkala na přestávky ve spánku o víkendech, popř. naplno fungoval partner. Jak to šlo, „vyhodila“ jsem ho i s dítkem někam ven… a spala.

Lenka_Hal
Kelišová 5623 příspěvků 18.09.18 10:00

Ja tohle mivam prvni trimestr a myslim, ze je to u mne proto, ze blbe jim, tim jak je mi blbe. Jak se trochu jen prinutim jist nejaky proteiny, je to hned lepsi. S povzbuzovakama bych si v tehotenstvi nezahravala. Proste jen vic spala. Ja v praci usnula kolikrat i na zachode…clovek si sedne, je tam klid…a mikrac je na svete :mrgreen:

ugluk
Hvězda diskuse 43478 příspěvků 18.09.18 10:15

@Lenka_Hal ano, záchodovej spánek taky znám :mrgreen: Naštěstí je to u nás každýmu putna, ale všímavým by nejspíš docvaklo, proč jsem byla jen za dopoledne na záchodě třikrát na 10-15 minut :oops: Záměr to nebyl, ale když se musí…

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Svoboda ze StarDance má tajemství. Proč nechce mluvit o přítelkyni?

Od poroty získal nejvíc bodů a vyslechl si jen slova chvály. Přesto nakonec... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Příběh Ondřeje: Chci konečně strávit Štědrý den s mámou, žena je proti

Začal advent, období, které jsem měl od dětství z celého roku nejraději.... číst dále >