Reklama

Jak na uspávání 16ti měsíčního batolete, aby netrvalo hodiny

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Charlie.Suz
Stálice 57 příspěvků 17.09.18 23:07
Jak na uspavani 16ti mesicniho batolete, aby netrvalo hodiny

Prosim o radu s uspavanim prip. celkove s dennim rezimem. Maly je schopny spat klidne do 10h dopo. Pak uz je problem s uspanim po obede (jedine jak v poledne usina je ho prelstit a nenapdane dat do nositka, a az se zacne vztekat tak se ho snazit zabavit nez se udrnda, kocarek vubec nechce), pokud to nevyjde, je schopny bud odpadnout odpoledne v aute (pokud se nekam jede) a nebo to vydrzi az do vecera (ovsem pak neustale boura, klopyta, pada, je nepozorny). Se spankem ci bez nej, jde spat mezi 22-23h. Zacali jsme ted nekolik dni vstavat driv, cca v 8h - odpoledne spal od 12-14h - vysledek zadny, usnul zase az ve 22:30. A to nemluve o tom, jake je uspavani maraton. Ani se nesnazim, aby usnul sam (to uz by bylo opravdu scifi), ale do postele chodime kolem 20h a je to kazdy den jako nekonecne rodeo, kde ja uz bych davno spala ale maly se tu toci, hopsa preze me, kramari skrin, pak si jde hajnout a chce prso, pak zase curat, pak chce za tatou do obyvaku a vresti u dveri a takhle porad dokola. Do nositka ho vecer uz nedostanu. Jsem uz opravdu vycerpana a prosim o jakoukoliv radu - co s tim? Jak upravit denni rezim? Cokoliv.. Dekuji.

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Reakce:

Russet
Extra třída :D 10953 příspěvků 17.09.18 23:11

Jestli spí do deset do rána, dala bych ho spát večer. A odpoledne ho pořádně utahala.

Charlie.Suz
Stálice 57 příspěvků 17.09.18 23:20

@Russet jako ze jak ho dala spat vecer? Bez spanku po obede? Jinak se snazim utahat co to jde, v kocarku nejezdi, tam ho sedet neprimeju, autem se premistujem tak max. 30 minut, venku jsme cele odpoledne. I kdyz je pravda, ze se posledni dobou chce hodne poponaset v naruci… :think:

Hobitka
Závislačka 3246 příspěvků 17.09.18 23:22
  1. zrusit odpoledni spanek, jsou deti, co ho prestanou vyzadovat celkem brzy, zalezi, jak potom vydrzi a jestli nebude zase pretazeny, to pak deti mohou spat hure
  1. krom nocniho zkratit i odpoledni spanek, treba na hodinu (delavala jsem u syna)
  • urcite bych se nesnazila ve 20 ukladat dite, ktere usina az ve 22:30. Nejstarsi dcera chodivala taky spat okolo 22-23 nejmene do 2,5r. Zkousela bych zacinat pozdeji, ve 21, 21:30.

Limi123
Závislačka 3298 příspěvků 17.09.18 23:24
@Charlie.Suz píše:
Prosim o radu s uspavanim prip. celkove s dennim rezimem. Maly je schopny spat klidne do 10h dopo. Pak uz je problem s uspanim po obede (jedine jak v poledne usina je ho prelstit a nenapdane dat do nositka, a az se zacne vztekat tak se ho snazit zabavit nez se udrnda, kocarek vubec nechce), pokud to nevyjde, je schopny bud odpadnout odpoledne v aute (pokud se nekam jede) a nebo to vydrzi az do vecera (ovsem pak neustale boura, klopyta, pada, je nepozorny). Se spankem ci bez nej, jde spat mezi 22-23h. Zacali jsme ted nekolik dni vstavat driv, cca v 8h - odpoledne spal od 12-14h - vysledek zadny, usnul zase az ve 22:30. A to nemluve o tom, jake je uspavani maraton. Ani se nesnazim, aby usnul sam (to uz by bylo opravdu scifi), ale do postele chodime kolem 20h a je to kazdy den jako nekonecne rodeo, kde ja uz bych davno spala ale maly se tu toci, hopsa preze me, kramari skrin, pak si jde hajnout a chce prso, pak zase curat, pak chce za tatou do obyvaku a vresti u dveri a takhle porad dokola. Do nositka ho vecer uz nedostanu. Jsem uz opravdu vycerpana a prosim o jakoukoliv radu - co s tim? Jak upravit denni rezim? Cokoliv.. Dekuji.

Pres poledne nedavat spat a vecer nechat samotneho usinat ve 20h v postylce. Dva tri dny si pobreci a pak bude usinat sam do par minut. Syn, kdyz jsem usinala s nim, lumpacil take hodinu i dyl a kdyz jsem ho nechala usinat samotneho, spal vetsinou do 10 minut.

Příspěvek upraven 17.09.18 v 23:25

Russet
Extra třída :D 10953 příspěvků 17.09.18 23:25
@Charlie.Suz píše:
@Russet jako ze jak ho dala spat vecer? Bez spanku po obede? Jinak se snazim utahat co to jde, v kocarku nejezdi, tam ho sedet neprimeju, autem se premistujem tak max. 30 minut, venku jsme cele odpoledne. I kdyz je pravda, ze se posledni dobou chce hodne poponaset v naruci… :think:

Je to přechodné, za měsíc to bude mít jinak. Syn mě burcoval tou dobou už v půl páté ráno, dnes spí do šesti. Jsou mu skoro 4. A večer obvykle neusne před osmou. A to nespí po o.

Nili
Kecalka 189 příspěvků 17.09.18 23:41

Ahoj, náš malej 17 měsíců: uspáváme většinou kolem 21 hodiny, někdy trochu dřív, někdy později, když vidíme, že si žmolí oči, zívá, nebo začne být hodně otravnej. Jdeme s manželem oba do ložnice, lehneme si s ním, vezmem pár plyšáku a hodně tichým, klidným hlasem mu vykládáme jak jdou všichni spinkat (a ukazujeme ty plyšáky, jak si lehají :)). Když chce jít do kuchyně nebo obýváku, zase tichým hlasem řekneme, že tam už všichni spinkají (lednička, trouba, mikrovlnka :)), že je noc, všichni spinkají, pak potichu zpíváme (Ach synku synku, Čížečku…). Když chce ham ham, banán, tak vysvětlíme (hodně potichu a klidně), že banán není, že ho spapal. Pak vyvětraná ložnice, hodně tlumené světlo. Když uspává jen jeden z rodičů, tak volá toho druhyho, tak teď uspáváme oba. Uspávání tak trvá jak kdy od 15 do 45 minut. Tak zkuste třeba něco z toho. Držím palce. Taky jsme bojovali, chtěl se furt nosit, ale to už naštěstí přešlo. Samotnyho bych ho nenechala usínat, to by řval jak tur a to bych nechtěla, nezvládla. Vstává kolem sedmé. Odpoledne pak spí cca dvě hodiny (13 - 15).

Limi123
Závislačka 3298 příspěvků 17.09.18 23:41

A nebo druha varianta, nechat spat pres obed a ukladat az v 22h. My to mame podobne. Ale klic je v tom samostatnem usinani + davat spat ve chvili, kdy je dite unavene. Ne, ze se dite bude bavit tim, ze mi bude skakat dve hodiny po hlave… Na to se mam moc rada.

Ano, syna jsme vecerni samostatne usinani museli naucit, ale jsem za to rada, vecer se mu venuji hodne, ale abych travila hodiny trpenim v posteli, to opravdu ne…

Nili
Kecalka 189 příspěvků 17.09.18 23:46

A souhlasím, co psaly už holky. Šla bych uspávat až by byl nějaký signál, že se mu chce spát (žmolení očí, zívání, u našeho otravnost a tak). Když bych šla s naším kolem té osmé, tak by to bylo stejny jako u vás. :)

Mari.G
Závislačka 4496 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 00:05

@Limi123 A víte, že to plakání v postýlce je z neurologického hlediska dost průser pro mozek?

Limi123
Závislačka 3298 příspěvků 18.09.18 00:07

@Mari.G ? Takze kdyz ma nekdo 5 deti, tak ma s kazdym z nich lezet 2 hodiny v posteli, nez neusne?

A z jakeho neurologickeho vyzkumu vychazite?

Charlie.Suz
Stálice 57 příspěvků 18.09.18 00:08

@Nili @Limi123 @Hobitka
On prave uz pri koupani ziva, mne si ocicka, dneska zival v aute uz i kolem 18:30, kdyz jsme se vraceli z vyletu, takze ja tomu prave vubec nerozumim.. celou dobu se to snazim vyhmatnout, kdy uz je opravdu unaveny, ale nikdy to nevyjde. Kdyz vykoupem, obliknem do pyzamka atd. chce kojit, u toho si asi odpocine - dobije baterky a zas se nastartuje, nebo nevim… A manzela k pomoci s uspavanim neprimeju.

A jinak toho poledniho spanku se mi zatim vzdat nechce - kdyz spat nesel, stejne vecer usnul zase kolem 22h, takze to bylo horsi akorat pro me, ze doma nic neudelam, neuvarim, nenajim se..

Parkrat jsem ho zkousela dat do vlastni postylky, ale pokazde to je nekoncici hystericky rev kdy ja to tak po hodine vzdam. Posledne si tam ve snaze vylezt (a jsem i s nim v mistnosti) zaklinil nohu a ja ji nemohla vyndat :roll:

Mari.G
Závislačka 4496 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 00:09

Měla jsem novorozence, co byl celý večer vzhůru a usínal zásadně po 23. hod. a spal třeba 7 hodin…Největší úleva přišla, jak jsem se s tím smířila. Neuspávala bych ho, pokud se mu nechce spát. Akorát ztratíte zbytečně času a nervů. Ono se to časem zlomí. Sama vím, že tady nehraje roli množství únavy (jako třeba 4 hod. v bazénu jsou znát :lol: ). Čím je starší, spí mnohem lépe. Ráno bych ho nebudila a nechala spát přes den, jak potřebuje. Neuspávala přes sílu a nebudila, když potřebuje spát. Představte si, že by to někdo dělal Vám. Ono děti nejsou prostě hodinky, i když jsem s tím taky bojovala. Syn vstává kolem 7:30 hod. (ale byly doby, kdy vstával ve 4:50, i doby, kdy vstával v 9 hod.), někdy usne v 11 dopo, někdy až ve 3 odpo. Někdy spí 30 minut, někdy 3 hodiny. Usíná nejčastěji mezi 21.-22. hod. Kdybych s ním vlezla v 8 večer do postele, skáče tam až do půlnoci už jen z principu :lol: .

Mari.G
Závislačka 4496 příspěvků 1 inzerát 18.09.18 00:12

Napadá mě ještě nechat si namíchat Bachovy esence na míru, na takové zklidnění (to nám pomohlo, když jsem uspávala 2-3 hod., ale celou dobu měl zavřené oči, jen mu nešlo usnout tvrdě). Pak večer nebýt u televize a displejů (hraje velkou roli), rádia, vzruchů, před uspáváním si prohlížet knížku, stavět v posteli Lego atd.

Limi123
Závislačka 3298 příspěvků 18.09.18 00:14

@Mari.G Vidite, a to ja bych se zase vic bala tech Bachovych esenci, ktere cerpaji z neznamych zdroju energie. Preci jen tezko rict, zda jsou ty zdroje bila magie, nebo neco jineho. Pro me jsou vsechny tyhle nevysvetlitelne fungujici veci celkem desive, svemu diteti bych se je bala dat …

Stránka:  1 2 3 4 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

Nejhlubší dno, ultralevice zneuctila mši: Ovčáček se pustil do mluvčího z UK

Aktivistka Aneta Petani protestem proti představitelům církve spustila... číst dále >

Články z Ona Dnes

Po kritice ve StarDance se mi nechtělo na trénink, říká Veronika Arichteva

Život herečky Veroniky Arichtevy momentálně ovládly tréninky na StarDance.... číst dále >

Říkali, že je na ni moc starý. Ona se s ním rozhodla mít dítě

Rodina byla proti, cizí lidé je pomlouvali, ale jim bylo jedno, že je mezi... číst dále >