Jak na užovky na zahradě?

2277
22.11.19 23:28

Jak na uzovky na zahrade?

Ahoj nevim jestli mi nekdo poradi… mame na zahrade v zemi takovou betonovou nadrz s vikem, kterou jsme zacatkem listopadu vypustili a ted se do ni stahuji uzovky, na zacatku tydne byly asi tri ted urcite pres deset, jsou zamotany do klubka a je mi jasny ze se pripravuji na zimu.. maji tam natahane i zdechliny zab, kdyz jsem ty tri odnesla tak za dva dny byly zpet a jeste ve vetsim mnozstvi…netusim ani kudy se tam protahnou, no dvakrat jsme je vyvezli asi pet kilometru do lesa k vydlabanemu stromu a dnes to hadi hnizdo, jsme obklopeni polem, me jako extra nejak nevadi, ale chceme na jare psa a nechci aby je zabijel a tahal po zahrade nebo zral, nebo aby se mi na zahrade vyhrivalo hejno hadu… na netu jsem nic moc nenasla, zabijet je nechci, deratizer by je odvezl, ale myslim ze by nalezly dalsi, protoze neverim ze za ty dva dny nalezly pet kilometru…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3791
22.11.19 23:39

Pokud vám nevadí tak bych je tam přes zimu nechala. Ony si na jaře odlezou někam k vodě. Něco jiného by bylo pokud máte jezírko nebo rybníček na zahradě to se jich asi těžko zbavíte.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
22.11.19 23:42

@katyca nene to nemame, ale prave ze do te nadrzky svadime vodu z okapu od garaze, a ja ji zalevam zahradku a nikdy neni az po okraj, tak aby se mi tu neusadily, ja bych je odvezla i dal ale jednam manzel blazni ze mu vylezou v aute, fakt za tech 10 min se ta krabice dost hybala a jednak si myslim ze jich je v okoli tolik, ze se po „cuchu“ nalezou jini

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.19 23:44

Co nějaká záchranná stanice pro zvířata? Já mít na zahradě hnízdo užovek, stěhují se do paneláku :lol: :lol: možná proto že jsem vyrostla v baráku u řeky a uzovky byly furt někde, nesnášel jsem je a nesnáším dodnes

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9754
22.11.19 23:45

Prostě tam jsou a zřejmě tam budou. Pokud pořídíte psa, tak ony se nějak zařídí. Nijak bych to neřešila. Jsou chráněné, tak buďte rádi, že tam jsou ;-).

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22.11.19 23:47

Je pravda, že se říká, kde jsou uzovky, tak se dobře daří, domácí štěstí a tak… Ale nenito prokazdeho. U nás se to trošku zlepšilo když se ve vší namnozily kocky :zed:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
6859
22.11.19 23:48

Já pro tebe nemám radu, jen ti chci říct, že jsi podle mě neskutečně statečná, když tam ještě bydlíš :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Já mít na zahradě hadí hnízdo plné žabích mrtvol, tak to tam prostě celé zapálím a jdu :D :oops: Bydlíme v našem domě 12 let, za tu dobu se objevila jednou užovka asi na pět vteřin a já z toho byla tak mimo, že jsem tu o tom založila diskusi, že se s tím neumím vyrovnat :lol:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
471
22.11.19 23:51

Radu taky nemam, ale mit doma hady, tak uz to neni muj domov :lol: Doufala bych, ze na jare se zase odplazi odkud prilezly. Nebo si místo psa pořiďte kocku, nase kocka vzdycky chytala jesterky :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
22.11.19 23:52

@MilujuJameseBlunta no kocek tu mame hrozne moc od sousedu tu prebihaji a asi je to nechava klidne ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
22.11.19 23:53

@Peggy54 Pořád musí něco žrát a to jsou hlavně žáby,…, podle mě na jaře vypadnou. Jinak bych se zeptala třeba v ZOO na radu. Myslím, že je chráněná a asi by si je vzali. Mi máme v kompostu slepýše a ani by mě je nenapadlo je vyhodit. Už jich moc není. A myslím, že je také chráněný.

Příspěvek upraven 22.11.19 v 23:54

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
22.11.19 23:53

@MilujuJameseBlunta kamaradka bydli v holesovicich a chova mysi, zije v 7 patre a jednou ji tam vetrackou vlezla krajta ze 4 patra, takze panelak neni zaruka bezzvirecnosti :D bylo to i nekde ve zpravach

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
22.11.19 23:55
  • Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2277
22.11.19 23:55

@katyca prave ja je take nechci vrazdit, zkusim spise nez zoo nejake to eko centrum, a nebo zachranare, me neprijde ze by byly ohrozeni, kdyz mame takove hnizdo :D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
3791
22.11.19 23:58

@Peggy54 Někde jsem slyšela, že je ohrožená, ale asi jich bude víc. Tak třeba nějaký pod druh. :nevim: Fakt bych řešila s tou ZOO určitě poradí nebo na někoho odkáží.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2249
23.11.19 00:02

To tě obdivuju. To by byla moje smrt :mrgreen: Před lety jsem uviděla v parku na zemi jen slepýše. A z hrůzou v očích jsem to otočila a prošla se 3km, abych ho nemusela obcházet. Přitom to bylo 200m domů. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat