Jak na velikonoční výfuky?

2193
21.3.16 20:34

Jak na velikonoční výfuky?

Ahoj, je tu prosím někdo, kdo vyrábí výfuky z vajíček? Princip je mi jasný, ale kolikrát se mi vyštípne třeba větší kus skořápky, nejlíp do strany, což je pro mě nepřijatelné z hlediska mých vlastních požadavků na kvalitu a estetičnost provedení :mrgreen: Chtěla bych se tedy zeptat zkušených, existuje nějaký způsob, jak vytvořit hezké kulaté dírky (a pokud možno naproti sobě)? Napadla mě zubní vrtačka, ale tu bohužel nemám 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

58715
21.3.16 20:36

@Martinik krásný název diskuze :mrgreen: hele, já datluju extra ostrým nožem.. jemně, pomalu a jde to :think: a předem si udělám ďubku fixou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2026
21.3.16 20:38

Ďubkat ostrými manikúrními nůžkami :pankac:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1109
21.3.16 20:39

Čoveče, to zní jako by jsi chtěla zdobit výfuk od trabanta pomlázkou… já to vajíčko namočím ve vodě, aby ta skořápka změkla, a používám špendlík, kterým škrabu…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
92
21.3.16 20:39

Já používám tenké manikurní nůžky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
46669
21.3.16 20:40

Já stejně jako @martina.se ďobu špičkou tenkého nože. Když to naďobu (musí se jemně) z obou stran, vezmu špejli a celé to propíchnu, abych prorazila žloutek a při vyfukování se to neštípalo.
Letos jsem to pořádně natrénovala, oba kluci potřebovali do školky :D

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8696
21.3.16 20:45
@lear píše:
já to vajíčko namočím ve vodě, aby ta skořápka změkla

To je dobrý nápad, to musím zkusit! :palec:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
24459
21.3.16 20:45

Existujou takové malé vrtačky, nejspíš pro modeláře :think:
Dělají se s nima pak i třeba madeirové kraslice…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2193
21.3.16 20:57

Holky, já to napřed chtěla pojmenovat jen „Jak na výfuky“, ale to jsem si říkala, že by bylo úplně matoucí :mrgreen: No tak to jste mě každopádně nepotěšily :D zkusím teda ťupat ještě opatrnějc ještě ostřejším nožíkem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
58715
21.3.16 21:00

@Martinik :mrgreen: název potěšil, jsem čekala, co bude :mrgreen: jinak chce to fakt pomalu..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4089
21.3.16 21:01

Vzala jsem si takovou tu dlouhou velkou jehlu. A pomalu ťupkala, jak se mi to povedlo, tak jsem projela naskrz aby se propíchl i žloutek a proťukla jsem to na druhé straně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7592
21.3.16 21:04

Natuknu nožem malou dírku a projedu vejce párátkem, abych rozbila žloutek..A lépe se táhl z vajíčka.
Zrovna si dělám výfuky na háčkování..

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7932
21.3.16 21:06

@Martinik já to dělám špičkou ostrého nože…

moje mamka má ještě jinou metodu, naťuká ostrým nožem jen z jedné strany, vezme stříkačku s jehlou a tou dírkou tam fouká vzduch, pak vytáhne jehlu a vyteče kus vejce, zase tam natlačí vzduch, zase kus vyteče a tak dále, až má hotový výdumek s dírkou jen dole ;)

já to tak jednou udělala dceři do školky a byl to problém, protože zrovna dělali kraslice protažené stužkou a ona tam měla dírku jen jednu :zed: :lol: tak teď dělám klasicky dírky 2 :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10762
21.3.16 21:49

Ještě mi tu chybí můj oblíbený způsob - ** injekční stříkačka s jehlou** - jehla je krásně ostrá, a stříkačka dostatečně široká, aby se ti dobře držela v ruce. Probodne se krásně, dirka je úhledná, a když je moc malá, tak ji zvětšíš oťukáním jehlou ze všech stran.

Pak natáhneš do stříkačky vzduch, jehlu zasuneš do vajíčka pomalu vpouštíš vzduch do vajíčka- podtlakem ti obsah vajíčka vyteče dirkou ven.

tady v tom videu paní na zvětšení dirky doporučuje kulatý pilník - podle mne je to zbytečné - stejně tak špendlík se blbě drží, jehla ve stříkačce je pohodlnější.

https://www.youtube.com/watch?…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9167
22.3.16 06:43

Já používám, velkou jehlu 8)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...