Jak na výchovu 6 letého chlapce s ADHD?

16.12.19 21:42

Jak na výchovu 6leteho chlapce s ADHD?

Dobrý den. Mám 6leteho chlapce a ma ADHD. Navíc sem se rozešla s jeho biologickým otcem. Mám nového partnera spolu mame 7mesicni dcerku. Problém je že syn se začal chovat jinak nového otce neposlouchá, smeje se mu do obličeje, dělá naschvál přitom vše na začátku bylo super. I ke mě úplně otočil, zlobí, nechce trenavoat logopedii, dělá si že mě srandu. Když mu něco řeknu nejdál co po něm chci. Prostě tak nějak se to s ním nedá vydržet nevíme si rady zda je to tím adhd, rady psychologa už také nezabírají :nevim: :,(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

20632
16.12.19 21:53

@PavlaTadaAurelie ahoj, trošku by to chtělo upřesnit. Kdy ses rozešla s jeho otcem a kdy to začal dělat? Trošku mi nesedí,, nový otec,,. Otec je jen jeden. Nenutíte syna nějak do role syn nového otce?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 21:59

@PavlaTadaAurelie stejný problém mám s pětiletým, co nemá dg. ADHD. Dělá obličeje, odmítá dělat logopedii a nic si z nikoho nedělá, neposlouchá. Ignoruje mě, manžela (jeho otec)…
Jsou dny, kdy jsem šťastná, že jde spát.

• Nahlásit
  • Citovat
16.12.19 22:01

Mohlo by to souviset i s novym partnerem, pokud se prosazuje nebo tlacis ty, i s narozenim sourozence. Otec se s nim vida? Tam je vse v pohode? Nema depresi, ze prisel o tatu a vlastne i o celou rodinu, protoze i mama ma tu svou novou?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
20632
16.12.19 22:06
@Anonymní píše:
@PavlaTadaAurelie stejný problém mám s pětiletým, co nemá dg. ADHD. Dělá obličeje, odmítá dělat logopedii a nic si z nikoho nedělá, neposlouchá. Ignoruje mě, manžela (jeho otec)…
Jsou dny, kdy jsem šťastná, že jde spát.
:mrgreen: náš ještě nespí. Logopedie? Nemožné..adhd tedy zatím diagnostikováno nemá, nikde jsme nebyli. Když je sám bez brášky, je zlatý. Ale jinak děs..chvilku zlato, ale běda, jak se mu nedaří, není po jeho a nedejbože není všude první. Neumí nadlouchat. Domluva ho jen vyprovokuje k horšímu ataku.
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 22:14

@Liška2014 u nás to je stejné. Dneska už náhodou spí. Včera ječel ještě v jedenáct.
Stejné to je i s tím bráchou.

• Nahlásit
  • Citovat
20632
16.12.19 22:21
@Anonymní píše:
@Liška2014 u nás to je stejné. Dneska už náhodou spí. Včera ječel ještě v jedenáct.
Stejné to je i s tím bráchou.

Hm…osobní názor…žárlí. Zkuste ho víc zapojit do dospělàckých prací. To u nás funguje. To je trpělivý, k sežrání. A důsledný :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 22:41

@Liška2014 nežárlí. Předvádí se. Brácha je starší. Dospelacke práce nepomáhají. Tuhle po mně házel lžíce z myčky.
Důsledná jsem hodne.

• Nahlásit
  • Citovat
20632
16.12.19 22:44
@Anonymní píše:
@Liška2014 nežárlí. Předvádí se. Brácha je starší. Dospelacke práce nepomáhají. Tuhle po mně házel lžíce z myčky.
Důsledná jsem hodne.

Heezkyyy..taky jsem důsledná. Taky nic nefunguje

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
16.12.19 22:50

Tak u nas u dcery v peti letech totalne totez, drza, odmlouvala, hruza hruzouci. V sesti letech to preslo. Myslela jsem, ze ma snad predcasnou pubertu nebo co.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
16.12.19 23:20
@Liška2014 píše:
Heezkyyy..taky jsem důsledná. Taky nic nefunguje

Osobně si myslím, že tam ADHD bude. Ale on se všude chová jako vzornak. Má problém s cizím prostředím.

• Nahlásit
  • Citovat
1421
16.12.19 23:21

@Liška2014 Mam doma podobny exemplar. :mrgreen: Kdyz dam mladsi spat a delame neco dospelackeho, je zlaty, dulezity.
Ale jindy, kdyz nekde neni prvni nebo je jinak, tak ro dokaze jecet, vztekat se.
Logopedie, to je u nas sproste slovo :cert:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13061
16.12.19 23:30

Nápodobně, téměř 8 let. Neustále po mně štěká, odmlouvá, je drzý, takový malý puberťák. :cert: Dřív mydlil jenom bráchu, teď už si troufne i na mě. K omluvě ho nedonutím, i kdyby měl třeba tři dny stát, prostě to neřekne. Několikrát denně řešíme záchvat vzteku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5831
17.12.19 06:21

Jsem ráda, že ta logopedie a výchova 5-6 letých kluků je i jinde stejná :mrgreen: syn ADHD nemá :think:, ale logopedka má tyhle písmenka velkým a tučným napsané na kartě. Ale za poslední dobu, MUDr. to příčítá tomu, že má práve malou ségru, se dost zkrotil - u ní - doma jsou dny/chvíle, kdy si myslím, že ho musím zabít.
Btw. taky žiju s jiným partnerem, ale ti dva si vcelku rozumí :srdce:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5831
17.12.19 06:25
@Tamtama píše:
Nápodobně, téměř 8 let. Neustále po mně štěká, odmlouvá, je drzý, takový malý puberťák. :cert: Dřív mydlil jenom bráchu, teď už si troufne i na mě. K omluvě ho nedonutím, i kdyby měl třeba tři dny stát, prostě to neřekne. Několikrát denně řešíme záchvat vzteku.

8o jako tady bych mu už takovou struhla… záchvaty vzteku má syn taky a on je taková herečka, že klidně vymáčkne slzu, když cítí křivdu. :roll:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama