Jak na vytlačené stopy kolíčků na prádle

18075
23.4.07 10:06

Jak na vytlačené stopy kolíčků na prádle

Ahoj holky - mirne polodementni dotazek, ale prece.

S novym domeckem jsem objevila kouzlo suseni pradla na slunicku a cerstvem vzduchu oproti suseni u topeni pod oknem v cinzaku.

Jenze kvuli vetriku samozrejme musim pouzivat kolicky na pradlo, ktere mi nechavaji na uschlem pradle vytlacena leskla mista. Pradlo (krom manzelovych kosil) nezehlim, takze ty leskle „otlaceniny“ jsou dost videt.

Uz vesim pradlo naruby a pokud to lze tak ve švech, ale stejnak. Jestli pomuze vymena klasickych pvc kolicku nebo mate nejaky trik - rada si necham poradit.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

22315
23.4.07 10:16

HAnko, taky mam ten problem........

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
249
23.4.07 11:00

Ahoj, já jsem sehnala kolíčky, které mají v místě stisku dvě kulaté placky (doufám, že je to napsáno aspoň trochu srozumitelně :P ) a ty to dělají minimálně. Trochu jo, ale fakt málo. Možná o něco míň drží, nemají ten silný stisk, ale když nemáš klouzavý šňůry tak to je v poho.
Dajka

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
574
23.4.07 11:02

Ahoj holky,

taky suším prádlo venku a mám na něm obtisklé kolíčky, ne na všem. Ale mám vyzkoušené, že když to žehlím, tak se to zažehlí, ale musíš to pokropit, jinak se to nezažehlí.

Jinou fintu nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
xyz
3294
23.4.07 11:06

Ahoj
taky skoro nic nežehlím a tak mám stejný problém. Věci na kterým mi to fakt vadí suším na ramínkách.
Jedině jak píše Dajka, že bych se podívala po nějakých spešl kolíčkách.
Jsem zvědavá, jestli zná někdo nějaký fígl :roll: :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11525
23.4.07 11:14

Má rada zní, sušte prádlo naruby, a ten lesklý flíček budete mít vespod a je to, dělám to tak a žádný problém nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5677
23.4.07 12:38

Prádlo suším naruby a při žehlení to nakropím a rozžehlím :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
213
23.4.07 12:52

Já taky suším prádlo naruby,už kvůli tomu,že když peru třeba černý tričko,tak na něm zůstávají chlupy(máme totiž doma kočku).A když to otočím naruby,tak je to v poho..Kolíčky jsem si koupila takový široký,který stisknou prádlo jenom na jednom místě.Prodávají je aji u vietnamců za pár korun.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
853
23.4.07 13:06

Já kolíčky na suchém prádle rozžehlím a kde mi to hoodně vadí tak promnu látku rukama apak narovnám nebo zažehlím a je to ok.Tyjooo já bych asik nevyžehlené věci nesnesla prostě po vyprání to musim vyžehlit krom ponožek žehlim vše.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18075
23.4.07 14:46

Holky diky za rady, uz taky susim naruby a objevila jsem celkem dobre kolicky v Ikea - dlouhe, pritom pevne drzi, ale maji jemny stisk. Jedinou nevyhodou, ze jich je v kosicku pet a pul :roll:

Jinak k tomu nezehleni - veci kolem prani mam rada ovsem az na zehleni. Kupujeme celkem kvalitni veci vetsinou s non-iron nezehlici upravou, ktere nejsou tak mackave a peru vetsinou kvuli barvam polovicni davky a misto zdimani pouzivam funkci „kolebani“, takze pradlo neni tak zmackane jako pri klasickem zdimani. Pokud se pradlo dobre a hned povesi vetsinou (az na latky mackave z podstaty jako len apod.) neni vubec zmackane.

Zehlim akorat pracovni manzela kosile do obleku. Ac ty kupuju take s nezehlivou upravou, tak je staci parkrat prejet. A pro dceru take zehlim minimalne, te jsem zehlila cca jen do dvou mesicu, ale je fakt, ze u tech pidi-oblecku mi to zehleni ani nevadilo - naopak mi to prislo roztomile… :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4921
23.4.07 16:04

Taky nežehlím, důležité je jak prádlo pověsíš a když ho pověsíš dobře, tak není třeba ho žehlit.

Ale co se týká kolíčků, tak jednak prádlo obracet a druhak je dobré dávat kolíčky dospodu na švy prádla. Pak otlačené kolíčky na prádle nemám.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
9534
1.6.07 09:17

Holky opravdu pomahá sušit prádlo naruby. K tomu žehlení já jsem pako své věci nežehlím skoro žádné, Mácovi jen trika a košile ale na malou skoro vše. Hlavně já používám bavlněné pleny a ty mi nevyžehlené přijdou divné. Takže i když malé budou tři měsíce stále žehlím :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama