Jak na vztah s bratrem?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 20:23
Jak na vztah s bratrem?

Ahoj, raději poprosím anonymně..
Nevím si moc rady, jak mít lepší vztah se svým bratrem, nebo zda to vůbec ještě jde. Oba jsme 30+, já jsem o 2 roky starší a už od dětství jsem ho moc „nedávala“… měla jsem takové ty typické pocity prvorozených, kdy mi chyběla pozornost, na kterou jsem byla zvyklá, kdy jsem byla vždy za všechno zodpovědná, musela jsem ho brát mezi své kamarádky, on pak na mě vše donášel a já vše odnášela..prostě nic neobvyklého mezi starším a mladším sourozencem… nebyli jsme prostě nikdy ti spiklenci, vždy mezi námi byli rodiče, vše se řešilo přes ně..rodiče nechtěli, abychom se třeba pohádali, nebo se porvali a vše si mezi sebou nějak vyřešili sami, až to došlo do fáze oboustranné ignorace, kdy jsme spolu několik let vůbec nekomunikovali, ani si nedávali dárky k Vánocům či narozeninám.. čas to obrousil, dnes spolu mluvíme i dárky si dáme, ale je to spíše takové zdvořilejší… vím, že on má se mnou vnitřní problém, v dětství jsem ho vždy nešetřila, to přiznávám… sama jsem se tou situací trápila a prostě to tak bylo… my jsme každý úplně jiný a myslím, že on pohrdá mnou, protože nezapadám do škatulky lidí, které on respektuje…a já zase nemám ráda tyto typy lidí, co se nad jinými povyšují… jinak obecně ho mám ráda, přeji mu vše dobré, ale chtěla bych si k němu najít bližší vztah.. sebekriticky musím říct, že na něj žárlím a závidím mu, že má od rodičů větší pozornost… dá se s tím něco dělat? mohu na sobě nějak zapracovat? děkuji za rady

Reakce:
Micaella22
Ukecaná baba ;) 1580 příspěvků 22.06.19 21:28

Proste jdete na pivo, jen vy 2 pokecat, vozrat se a vsechno si vyrikat. Pak se tomu zasmejete a zacnete s ranni kocovinou od znova:)

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 22.06.19 21:33

Díky za tip, v mém případě to úplně neklapne, jsem abstinent… navíc mám malou dceru, kterou kojím a večer se tak nikam nedostanu… a kdo ví, zda by bratr vůbec šel… k Vánocům jsme mu dali poukaz na wellness pobyt pro něj i jeho slečnu, v tom termínu jsme jeli i my, i naši rodiče a bratr s námi jet nechtěl… a to věděl termín půl roku dopředu, tak kdyby chtěl, nějak by si to už zařídil

aleaa
Kecalka 408 příspěvků 22.06.19 21:39

No, tak pokud to není přání oboustranné, tak myslím, že je i zbytečné. Můžeš si to srovnat sama v sobě a uvidíš… Třeba se všechno zlepší.

Lalelale
Závislačka 4926 příspěvků 23.06.19 10:49

Je to krátký popis na nějaké soudy, ale osobně mi přijde, že váš vztah špatným přístupem zkazili rodiče. Mám v okolí podobný případ, a holka taky hrozně trpěla tím, že mladšího bráchu měla na starosti, potupně ho musela brát mezi kamarádky, zkrátka máma jí ho hodila na krk. Jejich vztah nikdy dobrý nebyl a nebude, protože ten základ z dětství tam není. Máte s bráchou třeba společná témata, dokážete se spolu delší dobu bavit? Nebo konverzace vázne a nevíte, o čem dát řeč?

DustInTheWind
Zasloužilá kecalka 905 příspěvků 23.06.19 11:12
@Anonymní píše:
Díky za tip, v mém případě to úplně neklapne, jsem abstinent… navíc mám malou dceru, kterou kojím a večer se tak nikam nedostanu… a kdo ví, zda by bratr vůbec šel… k Vánocům jsme mu dali poukaz na wellness pobyt pro něj i jeho slečnu, v tom termínu jsme jeli i my, i naši rodiče a bratr s námi jet nechtěl… a to věděl termín půl roku dopředu, tak kdyby chtěl, nějak by si to už zařídil

Ty se skutečně divíš, to si jako měl dát retrozážitek z dětství nebo co sis myslela? 8o

To bych si na jeho místě řekl, že jsi buď totálně nic nepochopila nebo ho naopak chceš za pomoci rodičů dostat zpátky do škatulky mladšího/hloupějšího/slabšího. :zed:

Bratra samozřejmě neznám, ale odhadem bude jeho vnitřní problém, že má pocit, jako by sis pořád vůči němu hrála na starší/rozumnější/zralejší.
Konec konců ty máš dítě (předpokládám tedy rodinu), on zatím s někým jen chodí. Pořád jsi ta „pokročilejší“.

Jestli jste nikdy nedělali něco spolu jako dva rovnocenní dospělí, tak jste pořád ještě zaseklí „v hierarchii“ z dětství, kterou vyráběli rodiče.

BTW, za co si tě mohl začít vážit?

Váš příspěvek
Reklama