Jak na zacpu u 2,5 leteho kluka-pomoc!!!

Anonymni
25.8.08 11:51

Jak na zacpu u 2,5 leteho kluka-pomoc!!!

Ahojky vsem maminkam,prosim Vas,nas syn trpi od narozeni zacpou…Byl rok plne kojen,od malinka jsme si s kadenim uzili.Nyni je to tak,ze kadi i jednou za pet dni,ale s jakymi problemy..Vzdy to zadrzuje,utika po byte,drzi si zadecek a strasne zacne plakat,protoze ho to boli.Kolikrat mi uplne rve za ruku,vlasy,jen aby to uz vytlacil…Chodime cca pul roku bez pleny,ale na velkou stranu jen do pleny a jeste s takovymi problemy.Zkousela jsem nejake kapky,ale pomohli jen na prvni kadeni.Jinak syn ji uplne vse,hodne jablek,ruzneho ovoce,co ted pres leto bylo…Stravu ma pestrou,pije relativne take dost.Muzete mi doporucit nejaky figl nebo kapky?Ja mam zacpu od malinka,je mozne,ze ji zdedil?Dekuji moc a prejeme hezky den,Ila

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

435
25.8.08 12:12

Tak s tímhle bojujeme u Vendulky zhruba od roku a půl střídavě s většími a menšími úspěchy. Byli jsme s tím i na proktologii a následně na sondě do zadečku, protože už to bylo neúnosné, nechodí nijak zvlášť málo, tak jednou za dva tři dny, ale většinou s řevem. Bylo mi řečeno, že to je psychosomatického původu, jediný co můžeme dělat, tak dávat Duphalac nebo Lactulosu na úpravu stolice, úprava jídla (hodně celozrnného pečiva, nic suchého, hodně vlákniny, ovoce, zelenina a hodně pití). Střídavě je to lepší a horší. Vždycky začne křížit nožičky a sama se nevykaká, musí se strčit na nočníček, když začne tlačit (většinou je ale někde schovaná), tak se musí hlídat. Takže u nás takhle. Jinak je možné, že to u Vás v rodě je dědičné. Jediným čím Tě můžu uklidnit je, že se to postupně lepší, a teď už si to zčásti nechá vysvětlit. Jinak se nechte objednat na proktologii od praktické doktorky, tím určitě nic nezkazíte. M.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymni
25.8.08 13:44

Ahoj, naš syn (3 roky) s tím má také problémy. Nejhorší to bylo kolem toho 2 roku. Zadržoval několik dní…pak šílený řev, přmlouvaní......doktorka nam předepsala Lactulosu (je i volně prodejny) a postupně se to urovnalo. Musí se to užívat dlouhodobě. Samozřejmě pestrá strava…hodně ovoce atd.

• Nahlásit
  • Citovat
2786
25.8.08 14:20

laktuloza, probion pro deti, horka vana a drzet at se vykadi. U nas to same, uz to jednou povolilo, ted to mame na novo…maji to v hlave :( a ne v zadku. N.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5255
25.8.08 15:23

Ahoj,měli jsme to stejné,teď je tak 2 měsíce klid,ale pořád před každým kakáním říká bojim,bojim,naštěstí to jde každý den,takže už ho to bojim i přechází.Nám taky mudra říkala,že je to o psychice,né že by měl nějaký střevní problém.Prý se to srovná tak kolem 4 let.Nám teda nejvíc pomáhá hroznové víno,to jde pak do hodiny nebo taky kompotová sladká šťáva,sušené švestky a když je nejhůř a plakal už fakt dlouho tak jsem napustila hodně teplé vody do vany a sedla si tam s ním,abych ho udržela sedět a nevstával mi z ní a většinou ta teplá voda taky zabrala.Ale je to kříž,je vidět se tak trápit a neumět pomoct :?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
JVP
569
25.8.08 21:57

Ahoj, přidávám se k holkám, je to skoro určitě psychické :cry: Měli jsme to taky. Pomáhalo- nestresovat, tvářit se jako že se nic neděje :roll: , odměny, švestky od HIPPU (třeba i 3 najednou) :twisted: , Lactulosa, broskve… Držím palce, určitě se to zlepší :wink: Jana

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
549
25.8.08 23:37

Ahojky, u nas to same, ale je to asi spojeno s tim, ze muj Theo strasne malo pije. Kdybych ho zabila, tak se poradne nenapije, jen pocucava, o piti si takrka nikdy sam nerekl. Ted ma 2 roky, byl kojen az do minuleho tydnu, kdy jsem odstavila. Plne kojeni do 8 mesicu, potom prikrmy a caje, docela uspech, no a potom v desiti mesicich strevni chripka a od te doby je s pitim utrum. Peristaltika mu funguje (aspon si to teda myslim), nutkani ma kazdy den, ale diky tomu piti je stolice takove konzistence a tak objemove nezvladatelna, ze se mu parkrat i natrhl konecnik. Rev neskutecny, takovou hysterii jsem u neho nikdy nezazila. Srdce by mi to mohlo utrhnout. Vetsinou (kdyz byl jeste malinky.....zacpa zacla tak v roce) jsem ho potom musela drapnout, polozit na prebalovak, svliknout, skrcit nozky, pumpovat a cekat na dalsi vyprazdnovaci reflex. Potom jsem ty nozky drzela skrcene (bohuzel i nasilim), porad jsem na nej mluvila, uklidnovala ho a cekala az to vyleze. Ten zacatek bobana je nejhorsi. Kdyz jsem mnohdy videla, co z nej leze, tak by se ve mne krve nedorezal. Chudak malej, takovej malej porod, ale v klucicim provedeni. Ja bych taky rvala. No a potom nam doktor predepsal Movicol junior a velmi se to zlepsilo. Je to smes nejakych prirodnich soli, ktera se namicha do vody a malej to pije rano a vecer. Neni to navykove, nezpusobuje krece v brisku, nema to negativni ucinky. Funguje to tak, ze ty soli v podstate zabranuji tomu, aby se stolice v tlustem streve maximalne koncentrovala a veskera voda vstrebala do tela. Tak je hovinko mekci a tlaceni neboli. Muze se to uzivat dlouhodobe a my jsme na Movicolu uz rok a minim s nim pokracovat do te doby, nez se u nas zlomi to spatne piti. Jinak svetsky, hrusky, jabka, vlaknin, vse ostatni podporujici spravne vyprazdnovani jsme zkouseli, ale vzdy to zabralo jen na chvili a pak to prestalo ucinkovat. Ty preparaty, co tady zminovaly holky, my nemuzeme, protoze mame alergii na kravske mleko.

Drzim pesti, at se to brzo spravi, moc s vama citim, vim, jak desne to pro maminku muze byt, kdyz vidi ditko v panicke hruze a strachu z bolesti.

Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
8
29.10.08 20:21

Tak bohuzel i my mame tuto zkusenost a Matysek si uz take se zacpou prodelal sve. Nebudu to opakovat, je to tu popsane celkem presne a porovnani s porodem uz me take napadlo. Nam pomohli probiotika, ktere obsahuji i bifidobakterie (Probian nebo biopron- oboji od 4 mesicu) a hlavne homeopatka, ktera si maleho vzala pod kridla. Nechci to zakriknout, ale zatim pohoda…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1
17.7.10 11:26

Dobry den, nasla jsem v diskuzi Vas prispevek ohledne Movicolu. Take jsem ho mela, ale od kamaradky z Nemecka. Malemu perfektne zabiral. Tak mi jej lekar predepsal, na me nalehani, maly ma teprve rok, ale zacina to, co maminky tak krasne popisuji, protoze malo pije. Mela s tim problemy i ma starsi holcicka a nechci tim uz znovu prochazet. Jenze problem: v zadne lekarne mi movicol nemohou sehnat, jak tvrdi: Nejde to. Coz teda nechapu, kdyz vim, ze Vy ho pouzivate. Mohla byste mi, prosim, poradit? Kde bydlite? Jak ho shanite Vy?
dekuji mockrat,
Marketa

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
18312
17.7.10 12:50

Tak ohledně úpravy stravování: nedávat banán (ten zacpává tlusté střevo a působí jak Endiaron), naopak bych dával syrové meruňky a jiné letní peckoviny (ryngle, mirabelky… - jsou projímavé). Omezit černý rybíz v syrovém stavu, borůvkám se vyhnout úplně (zacpávají zasyrova i zavařené…) Dost bych dával syrové zeleniny - a samozřejmě syrových jablek tolik, na kolik má chuť. No a taky dostatek těstovin a dosatek vařených brambor - když se tlusté střevo naplní dostatečným objemem „bóbiků“, tak se vyprazdňovací cyklus většinou normálně rozběhne. Ale chce to stravování držet opravdu v nějakém režimu (nevím teda, jak to teď máte u vás…)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
116
4.11.16 10:38

movicol junior

Ahoj, zbylo mi po dítěti několik pytlíčků přípravku, asi 20, uz je krátce po expiraci, ráda daruji. Synovi to opravdu pomohlo od dlouhých vleklých problémů s kakanim.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama