Jak na zácpu u 5 měsíčního miminka

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 18.02.18 19:58
Jak na zácpu u 5 mesicniho mim

Mam 5 mesicni miminko na um. Od narozeni ma problemy s tim ze se i nekolik dnu nevykaka. Zacali jsme s prikrmy po nich jsem myslela ze se traveni upravi. Nicmene se tak nestalo. Ma tu nekdo zkusenost s resenim zacpy? Podotykam ze dzusiky kapicky a probiotika mame zarazene. Dekuji:-)

Reklama

Reakce:

lucynka25
Kelišová 7018 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 20:11

@Nina1778 Ahoj, a co pak jsi mu davala? Mrkev hodně staví..předpo­kládám, že tu. Neboj mimčo se vykaká, dobré je přidávat do příkrmu kapku kvalitního oleje a s tou mrví opatrně! A taky ze začátku než si bříško zvykne to tak prostě bývá..
Pokud se ti nějak kroutí, že ho bolí bříško, zkus ho nahřát a nebo švestkovou přesnídavku/štá­vu..myslím, že dělá hipp.

lucynka25
Kelišová 7018 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 20:12

@Nina1778 https://www.emimino.cz/…-a-batolata/ a zvu tě do naší skupinky :mavam: Jsou tam holčiny s podobně starými dětmi ;)

lucynka25
Kelišová 7018 příspěvků 2 inzeráty 18.02.18 20:17

@Nina1778 Jo a také dávej miminku pít hodně vody. Kdyby bylo úplně nejhůř a viděla jsi, že tlačí a fakt to nejde, můžeš opravdu v krajním případě sáhnout po glycerinovém čípku pro miminka nebo ta rektální rourka.. :roll: ale jak říká, kdyby byla opravdu veliká nouze :mavam: Víc už opravdu není asi co poradit. :think:

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 18.02.18 20:51

Ahoj a má to tak, že mu kakat nejde, bolí ho bříško, nebo má jen tak oddálené to kakání? Já mám tříměsíčního a kaká mi taky jednou za čtyři dny, ale je zatím plně kojený. Den předtím se vždycky kroutí a pracuje na tom od rána do odpoledne. Ale zácpa to není, jen mu to prostě dýl trvá.

czaky
Závislačka 2507 příspěvků 18.02.18 21:26

Me u malyho zabiral hipp svestkova stava, ale pocitam ze to patri mezi dzusiky, ktere nemuzes davat. Pak mi dr doporucila vyvar z ovesnych vlocek, akoratze ja krmila UM, takze jsem mu do toho proste mixla mliko a bylo, nevim jestli by to pil samotny. Jinak na zmirneni bolavyho briska obecne klasicky fenyklovy caj, brisko masirovat fenyklovym olejem a nahrivat nahrivacimi peckovymi polstarky.

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 19.02.18 12:43
@czaky píše:
Me u malyho zabiral hipp svestkova stava, ale pocitam ze to patri mezi dzusiky, ktere nemuzes davat. Pak mi dr doporucila vyvar z ovesnych vlocek, akoratze ja krmila UM, takze jsem mu do toho proste mixla mliko a bylo, nevim jestli by to pil samotny. Jinak na zmirneni bolavyho briska obecne klasicky fenyklovy caj, brisko masirovat fenyklovym olejem a nahrivat nahrivacimi peckovymi polstarky.

Ne mrkev vubec. To by ji snad zabilo. Dyni a cuketu. A olivovy olej ji do toho take davam. I dzusik. Asi rovnou prejdu na mix zeleniny a masa.

Nina1778
Povídálka 34 příspěvků 19.02.18 12:44
@Aduš8 píše:
Ahoj a má to tak, že mu kakat nejde, bolí ho bříško, nebo má jen tak oddálené to kakání? Já mám tříměsíčního a kaká mi taky jednou za čtyři dny, ale je zatím plně kojený. Den předtím se vždycky kroutí a pracuje na tom od rána do odpoledne. Ale zácpa to není, jen mu to prostě dýl trvá.

Ne nevykaka se vubec bez pomoci. Problem ke ze je na um. U kojenych to pry nevadi kdyz vynecha stolici

czaky
Závislačka 2507 příspěvků 19.02.18 16:54

@Nina1778 tak bud zkusit zmenit UM nebo to mliko zkusit udelat z toho vlockovyho vyvaru

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1238 příspěvků 19.02.18 16:58

@Nina1778 tak v tom případě opravdu nevím… :nevim:

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Pohnutý osud „chateau Stropnický“: Baronka ho propila, pak propadl kampeličce

Kdo ví, možná Matěje Stropnického (34) ke koupi zámku v Osečanech na... číst dále >

Bába Kamenická: Žena, která léčila Václava Havla či Jiřího Bartošku

Léčila prezidenty i slavné umělce, našince i cizince. Božena Kamenická,... číst dále >

Články z Ona Dnes

Vendula se těšila na nový účes. Proměna byla tak radikální, že se nepoznala

Od střední školy Vendula nezměnila účes. Ve svých šestadvaceti letech se... číst dále >

Třou se vám stehna o sebe? Pomohou pudry nebo speciální kalhotky

Letní počasí dokáže ženám s plnými křivkami způsobit i nepříjemnosti, o... číst dále >

Reklama