Reklama

Jak na zašlé kalhotky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Matonnka
Nováček 4 příspěvky 10.08.18 07:53
Jak na zašlé kalhotky

Maminky přeji dobré ráno, řešila jste některá v poslední době zašlé fleky na kalhotkách? Občas se stane že si špatně utře zadeček nebo si cvrnkne do majtek :lol: mám hromádku zašlých kalhotek není to žádný extrém ale na světlích to jde docela vidět… Nevíte jak je vyprat popřípadě čím? Děkuji moc.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

hani28
Ukecaná baba ;) 1118 příspěvků 10.08.18 07:55

Ja takove vyhazuju.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 10.08.18 07:59

Jako ja bych je vyvarila,neco na skvrny,jinak neresit,popř.vy­hodit…

ludmilaadamkova
Ukecaná baba ;) 1093 příspěvků 10.08.18 08:00

Zkus něco extra bělícího a na sluníčko.. jinak holt prostě vyhodit no, nebo nechat na dny kdy je menstruace. Já to mám rozdělený, když mesntruuju, mám nosím obyč bavlněný kalhotky kterých mi není líto a ty drahé krajkové nechávám na dny kdy je vše OK.

AnastazieB
Echt Kelišová 8324 příspěvků 10.08.18 08:04

Vůbec nijak to neřeším, ani u sebe, ani u dítěte. Nosím pohodlné bavlněné kalhotky. Snažím se kupovat tmave barvy.

iila
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 11 inzerátů 10.08.18 08:08

No tak u zašlých fleků je už asi pozdě… Mně se teda moč na bílých kalhotkách vypere obvykle dobře (asi dobrá pračka). Stolice už je horší, ale já vždycky před praním prádlo kontroluju a když tam takový flíček je, předeperu ho v ruce. Stačí na to mýdlo s jelenem nebo i toaletní mýdlo, je tam důležité to mechanické působení, pořádně to promnout. Pračka to většinou nevezme. Ale já jsem na tohle magor, nesnáším fleky na prádle, předepírám kde co.
EDIT: Bílé nebo hodně světlé bavlněné spodky, které to dle mého soudu vydrží, občas přihodím k povlečení nebo ručníkům na 60, teplota je jeden z nejúčinnějších odstraňovačů skvrn. Rozhodně neperu na 30, to je málo, vždy aspoň na 40.

blumen
Hvězda diskuse 41213 příspěvků 10.08.18 08:11

Myslim, ze se da pouzit perkarbonat na 60 stupnu? Ale mrkni na to na net. Jinak slunicko a kdyz jsou zasle moc, vyhazuju. Ale vetsinou ma barevne.

Russet
Extra třída :D 10936 příspěvků 10.08.18 08:12
@Matonnka píše:
Maminky přeji dobré ráno, řešila jste některá v poslední době zašlé fleky na kalhotkách? Občas se stane že si špatně utře zadeček nebo si cvrnkne do majtek :lol: mám hromádku zašlých kalhotek není to žádný extrém ale na světlích to jde docela vidět… Nevíte jak je vyprat popřípadě čím? Děkuji moc.

Prát jen s bílým a pokud možno na 60. Na fleky zabírá ten růžový odstranovač skvrn.

Karlaska
Zasloužilá kecalka 758 příspěvků 10.08.18 08:18

Ani dobry prášek,ani 40,nejsou zárukou,ze budou ok, musi byt měkká voda.Kdyz není je zle.dobře se pere na 60.:-)

iila
Ukecaná baba ;) 1329 příspěvků 11 inzerátů 10.08.18 08:38

@Karlaska To je fakt, s tou měkkou vodou. Ta se dá změkčit chemicky, pomocí sody na praní apod.

Matonnka
Nováček 4 příspěvky 10.08.18 08:38

@hani28 Já patřím ke spořivcům :mrgreen: takže mi přijde teď zbytečné dokupovat nové kalhotky když dopadnou stejně s flekama.

Matonnka
Nováček 4 příspěvky 10.08.18 08:45
@ludmilaadamkova píše:
Zkus něco extra bělícího a na sluníčko.. jinak holt prostě vyhodit no, nebo nechat na dny kdy je menstruace. Já to mám rozdělený, když mesntruuju, mám nosím obyč bavlněný kalhotky kterých mi není líto a ty drahé krajkové nechávám na dny kdy je vše OK.

Já nemám na mysli svoje kalhotky ale dcerky. ;)

Matonnka
Nováček 4 příspěvky 10.08.18 08:51

Včera jsem je namočila do kyble s prac. práškem ale zázrak nečekám. Vyzkouším toho Jelena.

Janasas
Kelišová 5244 příspěvků 10.08.18 09:27

Já si pamatuji, že naše babička i máma , takové prádlo nechávala dva, dny namočené v chladné vodě… ap ak normálně vyprala…

Aduš8
Ukecaná baba ;) 1713 příspěvků 10.08.18 09:28

Tedy,já tady koukám,kolik vás pere na tak nízkou teplotu. Já dávám téměř vše na 60°C,kde jen flek,předeperu v ruce a na bílé se opravdu osvědčil klasický jelen či Lanza mýdlo.

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

České porodnice nedodržují standardy pro podporu kojení, ukázal průzkum

Jak před pár dny informoval portál iDNES.cz, porodnice by podle UNICEF a... číst dále >

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Články z Expres.cz

Dejte pokutu všem, nebo si na vás došlápneme! Kristelová s Řepkou vyhrožují úřadu.

Rádi prohlašují, že jim jsou výpady vůči jejich vztahu lhostejné. Ve... číst dále >

„Co je to Řeporyje?“ Venkov s výhodami města, kde se občas střílí. A Novotným

Nejstarší písemná zpráva o Řeporyjích je z roku 1277, kdy je Přemysl Otakar... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsem zvědavá, do světa mě to táhne pořád, říká Marta Jandová

Její kapela Die Happy patřila k nejpracovitějším v Německu, za pětadvacet let... číst dále >

OBRAZEM: Třiašedesátiletá žena chtěla vypadat na pětadvacet. Povedlo se?

Manželka ruského moderátora Gauguina Solnceva by mohla být jeho matkou. Dělí... číst dále >