Poraďte jak na zdravé, lesklé vlasy?

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
ewanka
Zasloužilá kecalka 706 příspěvků 07.10.14 15:11
Jak na zdravé, lesklé vlasy? Poraďte.

Jsem už zoufalá ze svých vlasů :/ Od 14 let barvené vším možný, před třemi lety jsem se rozhodla, že chci mít svou barvu vlasů a chci, aby vypadaly zdravě a leskle, ačkoliv nikdy nebudou extra husté. Nemám penízky, abych chodila měsíčně ke kadeřníkovi, takže poprosím o nějaké „babské“ rady, co s tím… :/ Vlasy na fotce jsou po umytí a rozčesání :zed:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Azeretereza
Závislačka 2644 příspěvků 07.10.14 15:37

Taky nechci utracet za kadernika. Tak jsem si koupila v drogerce „kadernicky“ nuzky, zastrihuju si tak jednou za tri mesice konecky - to zvladnu sama. Pouzivala jsem ruzny pripravky, ale letos na dovoleny jsem si vsimla, ze nejhezci vlasy mam tam, ac jsem pouzivala jen sampon a kondicioner, nic jinyho. A kdyz jsem se natirala mlekem po opalovani, dala jsem si trochu i na konecky vlasu. Ted si teda vlasy meju jen samponem + kondicioner, jednou za tejden udelam masku z oleje - vlasy radne natru a necham je treba hodku, pak smeju. Pouzivam kokosak, ale stejnou sluzbu ti udela jakykoli olej. No a vlasy mam nejhezci, co jsem kdy mela. Min je vic.

Zasadni asi je dodrzovat vyvazenou stravu - pripadne podporit Biosilem nebo jinym doplnkem stravy, zastrihovat, nezehlit, nefenovat, nebarvit, setrne myt a susit. Lehko se to pise, hur dodrzuje :-)

Uživatel je onlineŠarlota4
Extra třída :D 10667 příspěvků 07.10.14 15:42

Ja mam nejhezci vlasy az opravdu po tom co chodim ke kadernikovi. Chodim ob mesic. Ale kamaradka pouziva masku z " bycich kouli " a je moc spokojena. Pry vydrzi dlouho. Takze ja bych asi volila nejaky zabaly nebo ty masky. Treba se ozve nejaka kadernicka a poradi.

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 07.10.14 15:45

Já barvím jen přelivy bez amoniaku a přešla jsem na dětské šampony bez silikonů - tohle udělalo dost. Vlasy mám pěkné.

sonique
Zasloužilá kecalka 678 příspěvků 07.10.14 15:47

Jo a tohle se hodně chválí…
http://farnam.cz/…ail-shampoo/

Antynka
Závislačka 2728 příspěvků 07.10.14 16:42

Zkuste pivo, ocet atd. Babských rad je spousta :-) Maska z kokosového oleje a i dalších olejů udělá také své.

lulinaaa
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 07.10.14 16:44

Tak ja si vlasy barvila driv na blond, ale ne barvama z drogerky, jen u kadernice a nikdy jsem je znicene nemela. Doporucila bych ti keratin, ale je to hodne nakladne :think: nebo jeste je vyborna vlasova kosmetika Charles Worthington Takeaways Jejich maska zachranila kamaradce „pruzinkove“ vlasy po odbarvovani… :palec:

Gina108
Generální žvanilka 23860 příspěvků 07.10.14 17:04
@Šarlota4 píše:
Ja mam nejhezci vlasy az opravdu po tom co chodim ke kadernikovi. Chodim ob mesic. Ale kamaradka pouziva masku z " bycich kouli " a je moc spokojena. Pry vydrzi dlouho. Takze ja bych asi volila nejaky zabaly nebo ty masky. Treba se ozve nejaka kadernicka a poradi.

Jo bejčí koule, aneb maska Wonder od Gestilu je fajn. Taky je super od mich Energetika G na pročištění pokožky hlavy, ale tu už má snad jen jeden eshop :cert: Nicméně není to všespásné. Já začala chodit na ultrazvukové žehlení - procedura stojí dvě stě a zažehlí vám do vlasů nějaký olej - je to přírodní, není škodlivé a vlasy jsou tak týden fakt úžasný. Pak ovšem normál. :? Teda byla jsem dvakrát zatím, doporučují chodit po 6 týdnech.

Sona8056
Kecalka 125 příspěvků 07.10.14 17:04

Přes půl roku používám Bione Cosmetics.. Bez SLS, SLES, silikonů atd.. šampony, bezoplachovou péči, kondicionér málo (ale je super - kam se na něj hrabe redken).
Vše kupuji v Pemi a mají i v Tetě.
http://pemi.cz/…s-32389.html (tuhle řadu mám nejradši, ještě mají „tekuté vlasy“ - bezoplach kondic.)
http://pemi.cz/…s-19407.html
http://pemi.cz/…s-19406.html
 http://pemi.cz/…s-41292.html

annnettt rommy
Kecalka 128 příspěvků 07.10.14 17:12

Zkuste přírodu, já měla totálně zničený vlasy z barvení a všelijakých předražených výrobků od kadeřnice. Nyní používám pouze šampon, olejové zábaly a ocet na lesk. Vlasy mám supr, takže už ani nebarvím, odrůstá mi světlejší hnědá barva, pod ní roste má přírodní tmavě hnědá a ten přeliv z octu dělá vlasy lesklé a hebké. je to o zvyku, chemické barvy už nechci na hlavě vidět ani u sebelepšího kadeřníka, holky, nenechte se oblbovat reklamou, jde pouze o byznys :roll:

Jinak ještě je supr avokádová maska: rozmačkané měkké avokádo smícháme s oliv. olejem + 2 žloutky, dle délky vlasů. Nechat zabaleno v igelitu a v teple cca půl hodky, klidně i hodinku. pak důkladěn vymýt svým oblíbeným šamponem.

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 07.10.14 21:24

Zničené jak? Lámavé, suché? Koupila bych nějakou kvalitnější kůru. A já co znám holky/ženy se zdravými vlasy, tak je většinou nemají barvené ;)
Nejsem odborník, ale myslím, že zničené konce už neoživí nic.

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 08.10.14 08:00

@ewanka

Ahoj,
ať na tu fotku koukám, jak koukám, tak mi nepřipadá, že bys je měla nějak extra poničené :nevim: …banaopak mi připadají celkem dost husté!! Teda oproti těm mým….

Já nedám dopustit na henu ;)  – jednak jako barvu, jednak jako regeneraci pro vlasy, používám ji snad 20 let, od doby, co se po revoluci objevila v tehdy ještě „totalitních“ drogérkách…

Jinak sama nevím.., právě vlasy taky dost řeším, nechám si je po 13 letech růst dlouhé, tenkrát jsem je měla skoro až do pasu…jenomže já teda kulmuju a lakuju :oops: (díky za Wella Performance lak – což je bomba), takže taky je zatěžuju…co se týká umývání, tak jenom šampon, kondicionéry mi vlasy jenom zmastily, nemám je ráda. Odbourala jsem tužidlo a čekám, co to udělá. Nikdy jsem neměla ani chemickou barvu, ani melír či tak něco, tak jenom tiše doufám, že vlásky si budou mou péči pamatovat a narostou ;)

Jo a moc doporučuju šampony Alverde :palec:  – přirodní, bez silikonů, výborný je Olive + Henna, teď zkouším Citronová tráva + Meruňka a Arganový + Mandlový olej…ale ten Olive + Henna používám snad 10 let a jsem s ním strašně spokojená…ty bezsilikonové šampony jsou výborné!! Jo a na konečky občas vetřu fluid taky od Alverde, takový fialový – Avokádový olej + Bambucké máslo…

annnettt rommy
Kecalka 128 příspěvků 08.10.14 08:07
@avm3 píše:
Zničené jak? Lámavé, suché? Koupila bych nějakou kvalitnější kůru. A já co znám holky/ženy se zdravými vlasy, tak je většinou nemají barvené ;)
Nejsem odborník, ale myslím, že zničené konce už neoživí nic.

s tím musím souhlasit, zničené konce se musí prostě ustřihnout, nepomůže nic. U mne se na vlasech podepsalo barvení chemickými barvami atd. pokud přemýšlíte o chemické kúře, pomůže jen v případě, že jste tohle moc nepoužívala, mi už nepomůže ani svěcená :D, proto se vracím k přírodě. Masyk jsem používala i od kadeřníků za nehorázný prachy a vlasy mám po těch letech totálně zničený, lepší se mi až nyní, používám cca 2 měsíce pouze přírodu a vlasy se mi dávají pomalu dopořádku, každopádně jsem zcela vysadila jakékoliv barvení (naštěstí ještě nemám šedivé vlasy :lol:

Aries6
Generální žvanilka 22144 příspěvků 3 inzeráty 08.10.14 09:00

@annnettt rommy Já si vlasy nikdy nebarvila, ale se šedinama asi budu muset začít… přece jen mám tmavý vlasy…

Gerberka
Závislačka 3238 příspěvků 08.10.14 09:36

@avm3

ahoj, já hlasuju pro tu henu ;) - když říkáš, že sis nikdy nebarvila…ale je to samozřejmě individuální, ne každému to „sedne“…já tenkrát začínala jenom s bezbarvou neutrální henou - co to jako udělá…pak celá léta vždy jednu barvu (kaštan, mahagon) a teď jsem už suverén, že ty barvy vzájemně míchám v určitém poměru dohromady a je to SUPER! Jde o to, že hena nikdy nenabarví jako chemická barva, je to vždy odvislé od původní barvy vlasů, prostě když má někdo chemickou barvu, tak je to hned poznat, kdežto hena zas až tak „poznat“ není ;)…a udělá na vlasech takový strašně zvláštní nádech a leskne se na slunku

já jsem si zase celá léta nechávala vlasy nakrátko takovým střihem, kdy kadeřnice mi to prostříhávala efilačními nůžkami :zed:, takovou tou žiletkou a teď bych si za to nafackovala - ty vlasy tím hrozně „prořídly“ - aspoň opticky tedy. Takže efilačky nechci nikdy už ani vidět. Zato neprostříhané vlastní vlasy ANO!! Dokonce jednou mi nechtěně „odžiletkovala“ celý jeden pramen vlasů na jedné straně a já tu stranu mám dodnes hrozně řídkou - to jsem se tenkrát fakt nasr…a!! :cert:

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Blíží se zápisy do prvních tříd. Na co se připravit?

Po celý duben budou probíhat na státních i soukromých základních školách... číst dále >

5 netradičních jarních tipů co podniknout v Praze

Rozhodli jste se na počátku jara navštívit hlavní město? Stověžatá Praha... číst dále >

Články z Expres.cz

Seznamte se, tohle jsou opilci a smolaři na Českých lvech.

Největší společenské událost je za námi a už jsou známi vítězové, kteří... číst dále >

Fotogalerie z červeného koberce: Udílení cen Český lev z pražského Rudolfina

Dnes se v pražském Rudolfinu sejde herecká elita, abychom zjistili, kdo v... číst dále >