Jak na zdravotní pojištění při nemocenské?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Narmorka89
Povídálka 25 příspěvků 02.08.19 14:20
Jak na zdravotní pojištění při nemocenské???

Ahojik. Potřebovala bych poradit nikde na netu to nemohu dohledat a na pobočce mi taky nedokázaly odpovědět.

Nastoupila jsem do nové práce a ještě před koncem zkušební doby jsem zjistila že jsem těhotná a musela jsem na rizikové těhotenství (několikrát jsme o prcky přišli a dlouho nám ani nešlo zasít) ale stalo se to, že mi daly výpověď (což se dalo čekat) a když jsem se ptala kde se mám hlásit tak mi bylo řečeno, že nikde že za mě dále bude placeno soc i zdrav pojištění protože jsem stále na nemocenské. I tak jsem šla na úřad práce tam mi řekly, že se nemohu přihlásit dokud jsem na nemocenské (což jsem věděla, ale jistota je jistota) a teď mě čekal nemilý dopis ze zdravotní pojišťovny, že nemám vedeného žádného plátce zdravotního pojištění…tak se chci zeptat jak to teda je? Mám se někde přihlásit nebo já nevím. Opravdu nemám na to si platit zdravotní pojištění a do práce nemohu vzhledem k povaze mého těhotenství a ukončovat nemocenskou nebudu mám rovnou z ní nastupovat na mateřskou… Takže kde se mám hlásit? Sociálka, nebo já fakt nevím…

Reakce:
Lendeš
Kelišová 6666 příspěvků 02.08.19 14:22

Máš povinnost všechny tyto věci hlásit zdravotní pojišťovně do 8 dnů, takže dolož potvrzení, že jsi celou dobu od konce zaměstnání na nemocenské, zdravotní máš hrazeno státem. Pak musíš hlásiti i přechod na PPM a na rodičák.

Pipet
Generální žvanilka 24304 příspěvků 02.08.19 14:23

Tak zavolej na tu pojišťovnu, popiš situaci a uvidíš, co ti řeknou.

Kriss Tina
Extra třída :D 11685 příspěvků 02.08.19 14:25

A když nahlasis na té pojišťovně, že máš dlouhodobou neschopenku? Možná tě jenom odhlásil zaměstnavatel, ale už jim tam nedošla zpráva o tom, že si dal na nemocenske :nevim:

Šáruší
Závislačka 4352 příspěvků 02.08.19 14:39

Hele k tomu PPM, jsi si jako jístá, že máš nárok na PPM, na mateřskou? kdy jsi jako otěhotněla? V tomto novém zaměstnání? Asi jo, pak tedy nemáš nárok na PPM. Nevejdeš se do ochranné lhůty.
Pojišťovna akorát ví, že tě zaměstnavatel odhlásil, takže tam dojdi s neschopenkou a dolož pojišťovně neschopenku a stát bude hradit zdravotní. Ale na mateřskou nárok nemáš, na to pozor. Zůstaň na neschopence až do konce šestinedělí a pak rodičák.

lachtanice86
Echt Kelišová 8679 příspěvků 02.08.19 15:42

@Narmorka89 měla jsi to nahlásit na zdravotní pojistovne, že jsi bez práce a na pn. Do 8mi dnů. Tak to nahlas a mělo by to být ok. Socialni za tebe ale nikdo neplatí, to jen pro úplnost, ale ani není povinné. A jsi si jistá že budem mít nárok na ppm? Nebo si myslela rp?

Narmorka89
Povídálka 25 příspěvků 06.08.19 19:52
stav sitiace

Tak musím zajít na pobočku a ukázat smlouvu o ukončení a neschopenku od kdy ji mám. A na mateřskou nárok mám. Vlezu se do ochranné půlroční lhůty. Mám oddělaný rok za poslední dva roky a do ochranné lhůty se vlezu ale musím nastoupit na mateřskou 8 týdnů před termínem porodu což bych nastupovala stejně vzhledem k povaze mého těhotenství (hrozí mi porod od 30tt).
Tak jsem zvědavá zda jim to bude stačit, tvrdily že ano…

A všem mocinky děkuji jste zlaté:)

Narmorka89
Povídálka 25 příspěvků 06.08.19 19:55
@Lendeš píše:
Máš povinnost všechny tyto věci hlásit zdravotní pojišťovně do 8 dnů, takže dolož potvrzení, že jsi celou dobu od konce zaměstnání na nemocenské, zdravotní máš hrazeno státem. Pak musíš hlásiti i přechod na PPM a na rodičák.

TO jsem nevěděla že to musí být do 8smi dnů od změny já vždy přecházela rovnou do jiné práce a to si zaměstnavatelé zařizovaly sami…a když jsem se teďka ptala jak to chodí účetní řekla že nemusím nic že vše udělá ona ale nestalo se…no teda stalo odhlásila mě ale neřekla mi že já si musím sama jít na pobočku a nahlásit si to…teďka už to vím a jsem zase o něco chytřejší 8)

Lilith_S
Zasloužilá kecalka 695 příspěvků 06.08.19 20:13

@Narmorka89 ty jsi měla zkušebku půl roku?

Narmorka89
Povídálka 25 příspěvků 09.08.19 14:49
@Lilith_S píše:
@Narmorka89 ty jsi měla zkušebku půl roku?

ne 3 měsíce ale šla jsem rovnou z jiného zaměstnání. A co jsem se ptala na pracáku tak je jedno kolik jsem měla zaměstnání pokud dám dohromady za dva roky odmakaný rok což dám uplně s přehledem a vlezu-li se s ukončením smlouvy do půl roku na nástup mateřské což se vlezu o chlup ale vlezu. Kdyby ne tak bych automaticky šla na rodičák a nemohla bych si zvolit délku mateřské šla by automaticky na 4ři roky.

Lendeš
Kelišová 6666 příspěvků 10.08.19 13:07

@Narmorka89 Ochranná lhůta ale není automaticky 180 dní u každé. Byla jsi těhotná už v předchozím zaměstnání? A pracák s tím nemá nic společného, to řeš s OSSZ.

Lendeš
Kelišová 6666 příspěvků 10.08.19 13:24

@Narmorka89 A jinak automatická čtyřletá varianta rodičáku je už zrušená.

Váš příspěvek
Reklama