Jak na zimomřivost a promrzlé ruce

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Vendy31
Zasloužilá kecalka 542 příspěvků 20.12.16 16:55
Jak na zimomrivost a promrzle ruce

Uz roky me trapi celkova zimomrivost, promrzle nohy a hlavne ruce. Zajimaly by me hlavne dve veci:
1. Mate nekdo konketni zkusenost, jak se zimomrivosti alespon trosku zbavit? Zkouseli jste nekdo napr. studene sprchy, vitaminy, zmenu stravy…? A s jakym vysledkem?
2. Kdyz jsem hledala na internet informace o promrzlych rukou ( trpim hlavne na lyzich, a to i kdyz mi nikak extra zima neni), casto pisou o moznych zdravotnich problemech. Zminila jsem to me obvodni dr, ale jen doporucila ginko. Muzu mit takto zmrzle rice v podstate bez duvodu?

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:

Meeshab
Ukecaná baba ;) 1800 příspěvků 20.12.16 16:57

@Vendy31 S dovolením se přiháčkuju, protože zmrzlé ruce jsou i mým velkým problémem. Rukavice mám různé (dokonce i vyhřívané), ale na horách mi nepomůže vůbec nic :zed:

Premek_Orac
Závislačka 4388 příspěvků 20.12.16 17:12

@Vendy31 Určitě pomáhá strava, která zahřívá a napomáhá krevnímu oběhu. Tedy zázvor, kustovnice, skořice, chilli.

Muzz 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 20.12.16 17:18

Každý člověk je jiný typ, někdo je zimomřivý, jiní horkokrevní. S genetikou se nic neudělá. Ale i zimomřivý se může otužit. Někdy jsou studené prsty na rukou, nohou projevem nějakého lehkého nachlazení, virozy, zánětu, např. močového měchýře, vedle dýchacích cest. Ale jak to je trvalé, tak to chce za prvé dostat všecky infekce z těle a nejlépe v létě se začít trochu otužovat. Plavání v chladnější vodě v přírodě je kupodivu snažší i méně rizikové na nachlazení než studená sprcha. Ale chce to začínat velmi postupně.

Jinak lokálně jde otužit i ruce a nohy, bez otužení celého těla. Být vyhřátý, oblečený a ruce a nohy máčet určitou dobu ve studené vodě. Tohle zvýší jen lokální otužilost, celkové otužování z hlediska lokálního zas ty chladné prsty tolik nezlepší. Asi trošku obojí. Hlavně nedělat opak. Např. jak dělala babička, do lavoru teplou vodu a tam si dát nohy. Pak je člověk ještě zmrzlejší, byť krátkodobě to je příjemné. Nebo takovou koupel pak zakončit studenou koupelí.

Dobrý je i pohyb, kdo trošku sportuje, tak má celkově lepší termoregulaci. Zvl když jde o chůzi venku a ne nějaké aktivity v přetopeném fitnesu.

Syringa
Generální žvanilka 23307 příspěvků 20.12.16 17:38

@Vendy31
Bojuji s tím celý život, nepomáhá nic. Štítnou žlázu máš v pořádku? Ta to také umí zhoršit. Jaký máš tlak? Já jsem prostě studený typ: zmrzlá i v létě, porucha štítnice tomu také nepřidává, mám nízký tlak. Pohyb nepomáhá, sportuji jak se mi vytrénovalo tělo, tak klesl i klidový tep, a tím je i větší zima - a co mám kolem sebe ženy běžkyně, tak to mají stejně… Teplé ponožky, rukavice, snažit se neprochladnout, protože zahřátí je pak těžší, jinou radu nemám :D.

Dojcanis
Závislačka 3664 příspěvků 20.12.16 17:46

@Vendy31 pockam si na rady..Protoze ja mam ledove ruce nejen v zime. Ale dokonce i v lete kdyz je 25 stupnu..a to mi zima neni..nohy to same…

MUFICE
Hvězda diskuse 48635 příspěvků 20.12.16 18:23

Mně pomáhá akorát teplé počasí a v zimě se pořádně navléct a moc nevycházet :jazyk: Doma přitopím nebo si vlezu pod deku :P Mám nízký tlak, tak mám ruce často studené.

nina7
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.12.16 18:46

Já letos mám odzkoušený zázvor a musím si to pochválit. Normálně mi to nechutná a čaj nedám. ALe dávám si malý kousek vařit s bramborama, rýží, do polévky a tak pod. V chuti to nepoznáš (pokud si dáš opravdu cca 0,5cm na hrnec vody) a výsledek super. Studené nohy i ruce jsou pryč a nejsem zimomřivá. Dokonce ještě chodím bez svetru. Normálně bych asi nevytáhla paty bez hunatý mikiny, dvou ponožek, rukavic a čepice. Letos jsem čepici ani nevytáhla. Držím palce

nina7
Ukecaná baba ;) 1213 příspěvků 20.12.16 18:47

Vitamíny, otužovaní a pod jsem také odzkoušela, ale naprosto bez efektu.

LadyBrigit
Ukecaná baba ;) 1248 příspěvků 20.12.16 19:05

Taky to mám. Zjistila jsem, že když držím nějakou dietu a hodně omezím jídlo, tak se zimomřivost hodně zhorší. Když si dopřávám, je to lepší :nevim:

Lerista
Ukecaná baba ;) 1398 příspěvků 20.12.16 19:08

Jakmile klesne teplota pod 25 stupnu, potřebuji už dlouhe kalhoty a mikinu, ideálně také plné boty, jinak se začínám klepat. Mám prostě termoregulaci úplně někde jinde, nedokázu udržet teplo. Ale u mě je to dáno ještě dalšími zdravotními problémy. Když si vzpomenu jak jsem jako dítě lítala v mrazu jen ve slabé bundě a nic moc vyteplených botech, tak jen žasnu. Ledové nohy a ruce mám i v kanceláři, kde je 23 stupnu a mam dlouhy rukav, plné boty.

nikdo1
Povídálka 15 příspěvků 20.12.16 21:47

To mám taky, ale co s tím :-D u mě je to nedostatečne prokrvení ruk a nohou takže bez několika paru ponožek a rukavic nevychazím z domu :D

Jar Jar
Ukecaná baba ;) 1170 příspěvků 21.12.16 05:51

Když ti praktická doktorka doporučila ginkgo, tak ti tím říká, že sis to jen vymyslela a ať neotravuješ. Zkus raději zajít na endokrinologii.

Syringa
Generální žvanilka 23307 příspěvků 21.12.16 08:12
@LadyBrigit píše:
Taky to mám. Zjistila jsem, že když držím nějakou dietu a hodně omezím jídlo, tak se zimomřivost hodně zhorší. Když si dopřávám, je to lepší :nevim:

Ano, tohle se stává při omezení sacharidů, nízkosacharidové diety jsou „studené“.

Havran007
Ukecaná baba ;) 1922 příspěvků 21.12.16 08:21

Neřekl bych promrzlé ruce, ale v zimě je prostě nemůžu vytáhnout na vzduch, za chvílí mě začnou nesnesitelně bolet. Ale tak, že zubař je proti tomu lechtání. Ginko je na prokrvení končetin, taky ho občas beru. Beru i Omega 3, které jsou dobré na prokrvení mozku. V zimě nosím funkční oblečení, podvlíkačky apod. Bez toho bych vylézt nemohl. Jinak beru vitamíny, minerály, dodržují spánek, více větrám (kyslík pro termoregulaci) a letošníé zima je o hodně snesitelnější než ta předchozí.

Stránka:  1 2 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Co když vás auto nechá ve štychu? Nepodceňujte rozsah asistenčních služeb

Myslíte si, že základní asistenční služby obsažené v povinném ručení nebo v... číst dále >

Restaurace bez dětí: Diskriminace, nebo dobrý nápad?

Rozhodnutí Davida Salomona, že děti v jeho restauraci nejsou vítány, se sešlo... číst dále >

Články z Expres.cz

Richard Genzer o StarDance: Tanec jsem definitivně pověsil na hřebík, už podruhé

V sobotu nečekaně vypadl v rozstřelu s Daliborem Gondíkem, kterému diváci... číst dále >

Bude náhrada za Českého slavíka, bez Gotta a Bílé. A s neznámými lidmi

Definitivní Ortel pro Českého slavíka? Jenom několik týdnů poté, co... číst dále >

Články z Ona Dnes

Moje přítelkyně se stala mužem, ale stále ji miluji, říká Američanka

Heather Silva z Texasu se před šesti lety zamilovala do ženy. O tři roky... číst dále >

O holky se postarám, slíbil Mirek snoubence, která zemřela v den svatby

Simona zemřela pár hodin před vlastní svatbou a zoufalému snoubenci zůstaly... číst dále >