Reklama

Jak načasovat očkování MMR vakcínou?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 10:24
Jak načasovat očkování MMR vakcínou?

Ahoj holky, mám dilema. Jsem v 16.tt těhotenství a za měsíc bych měla jít se synem na očkování první dávkou MMR vakcíny (bude mít 16měsíců). Mám ale v sobě vnitřní boj, zda očkovat nyní, když je okolí samý smog, všude každý nemocný, doma taky nic moc, nebo počkat, až se mladší narodí. Ale to se zase bojím, že by to mohl chytnout od staršího. Vím, že přenosné to na těhotnou není - očkovaná jsem, i přeočkovaná v dospělosti. Ale nevím, jaký vliv má vakcína na ostatní děti v okolí, resp. zda by to mohl chytit mladší sourozenec.

Navrhněte řešení, díky. :mavam:

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Reakce:

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 13.02.17 10:26

Normálně bych za měsíc naockovala. Uz bude březen. A v okoli bude vždy někdo nemocný :)

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 10:29

@Tichošlápek

mě to příjde taky jako rozumná varianta, když tak bych to protáhla ještě do toho srpna. S novorozencem se mi už nebude chtít někam jezdit…

stiskoch
Kelišová 5143 příspěvků 13.02.17 10:37

Já očkovala až po drhém roce na konci léta

kacaba379
Ukecaná baba ;) 2052 příspěvků 13.02.17 10:40

Mi přijde 16 měsíců brzo, dala bych klidně až příští rok, spíš koncem jara, zač. léta.

Tichošlápek
Echt Kelišová 9594 příspěvků 13.02.17 10:43

@ASAndrea jinak tedy ještě k dotazu - ja ockovala mmr a doma jsem měla dvouměsíční mimino. Holt to tak vyšlo - měla jsem ho i s sebou na očkováni a dr nic neříkala

Uživatel je onlineRusset
Extra třída :D 10271 příspěvků 13.02.17 10:45

Mně doktorka řekla, ať přijdem, až bude tepleji. Jsou mu dva a kus.

Andrea.Tom
Ukecaná baba ;) 1629 příspěvků 13.02.17 10:47

Malý měl před zimou také rok a půl a měli jsme jít.. No řekla jsem MUdr, že až v létě.. Jenomže jsem si taky uvědomila, že jsem teď těhotná, a v létě bude sourozenec, takže uvidíme no :D buď v dubnu jak bude tepleji, abychom to stihli, nebo po létě, aby z toho nebyl novorozený, ale aspoň měl měsíc dva :) No nevím či to něčemu pomůže. Za bývalé doby se toto podle mě neřešilo :kytka:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 10:51

Mě to napadlo hlavně v té souvislosti, že máme pediatra pro staršího přes celou Prahu a to se mi s novorozencem chtít určitě nebude :lol:

j.a.n.i1
Hvězda diskuse 62465 příspěvků 3 inzeráty 13.02.17 10:51

@ASAndrea Pokud ho nechceš od 2 let dávat do školky, tak bych klidně počkala na pozdní jaro za rok :-) pokud chceš, tak pozdní jaro letos.

Star007
Ukecaná baba ;) 1163 příspěvků 13.02.17 10:52

Spousta rodicu dava MMRko az pred skolkou, at je dite chranene v kolektivu. V tehu ani s malym mimcem bych neockovala.
A proti cemu jsi v dospelisti zakladatelko preockovana?

gaaabule
Zasloužilá kecalka 558 příspěvků 42 inzerátů 13.02.17 10:52

Tak můj syn má čerstvě 3 roky, za dva měsíce mám rodit a doktorka mi řekla, ať v těhotenství MMR neočkuju, kvůli zarděnkám. Takže budeme očkovat až těsně před školkou ve 3,5 letech…ale zřejmě půjde až o rok později, takže ve 4,5 letech…když budu doma, nechám si ho ještě doma. 16 m je ještě maličký, určitě počkejte, není kam spěchat.

crazyidea
Extra třída :D 10098 příspěvků 13.02.17 10:53

@ASAndrea
MMR ti stačí naočkovat až před nástupem do školky. 16 měsíců je stejně brzy. pokud půjde malý do školky od tří let, máš ještě rok a půl času ;)

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 10:55

@Star007

Vloni jsem nastupovala k nové doktorce a ta si vzala můj očkovák a řekla, super, takže přeočkovaná jste v dospělosti na vše byla. Počítám, že tam je i MMR, ikdyž za mě to ještě bylo po jedné vakcíně. :nevim:

ASAndrea
Ukecaná baba ;) 1226 příspěvků 1 inzerát 13.02.17 10:55

@crazyidea

tak to vidím i já, a jak psali výš - trošku se obávám zarděnek, ono člověk nikdy neví. Já jsem třeba měla 2× neštovice..

Stránka:  1 2 3 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Váháte, zda a kdy nechat děti očkovat? Udělejte si vlastní názor

Neublížím svému miminku očkováním brzy po narození? Otázku, kdy začít s... číst dále >

Co zařídit po porodu: Přehled do konce šestinedělí

Už se miminko klube na svět? Příjemnou novinku je potřeba nahlásit nejen... číst dále >

Články z Expres.cz

Sirotky ze Sýrie bych přijala, potřebují pomoc, říká „miss z děcáku“ Kašáková

Kauza padesáti syrských sirotků hýbe Českem. Europoslankyně Michaela Šojdrová... číst dále >

Na dovolenou jeli po rozchodu? Bučková naznačila konec už před měsícem

Napsala jsem vše, co jsem říct chtěla, na svůj Instagram, odbývá Eliška... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pětkrát o očekávání: Submisivní muž ženě neimponuje, říká psycholožka

„Bez ohledu na proměnu společnosti a generační rozdíly očekává stále žena... číst dále >

Děti rozeznám, i když brečí, říká maminka čtyřčat

Svému synovi chtěli pořídit sourozence, ale příroda tomu chtěla jinak. Místo... číst dále >

Reklama