Jak nainstalovat myčku? Nemáte chlapa instalatéra?

2.12.19 23:12

Jak nainstalovat myčku? Nemáte chlapa instalatéra?

Pronajala jsem si byt, kde je linka bez myčky. Prostor je hodně omezený a vlastně jediná možnost je nainstalovat myčku ke dřezu, viz. foto - půjde to vůbec?

V skříňce momentálně vadí dost robustní koleno (pokud se tak tomu říká). Je možné odpad umyvadla zapojit nějak jinak aby se tam myčka vešla? Třeba nějakou flexi hadicí?

Pak mě ještě napadlo, zda by nebylo lepší otočit umyvadlo, že by byl odkapávač nalevo a odpad napravo a myčku dát na druhou stranu.

Nebo je ještě nějaké jiné řešení? Pokud teda nějaké vůbec existuje…

Děkuji za rady! :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

11178
2.12.19 23:21

Pozvi si instalatéra.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2.12.19 23:27

Bohužel mi nějak nejde vložit foto. Instalatera bych si na instalaci určitě pozvala, mne jde o to, jestli je to vůbec možný.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
2.12.19 23:30

Z popisu to není jasné. Bylo by lepší dát fotku. Do vyhledávače si zadej „sifon s odbočkou“ a najdi takový, který by se tam hodil. Je to jednoduchá levná skládačka.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3134
2.12.19 23:33

Fotky bohužel teď nejdou vkládat, takže z toho taky nejsem moc moudrá, ale vím, že u naší myčky byly dvě možnosti napojení - na vlastní odpad nebo přes dřez, asi teda přes ten sifon? Takže nemožné to není, záleží na té tvé konkrétní situaci. Instalatér poradí víc :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11178
2.12.19 23:41

My máme myčku napojenou do sifonu dřezu, dneska jsou to stavebnice a poskládat jde skoro všechno. Otočit dřez by možná šlo, ale záleží jak máte napojenou baterii. Nicméně, jako pronajímatel bytu, ti doporučuju jakoukoliv změnu řešit s majitelem. Pokud on s tím nebude souhlasit, může ti dát k náhradě uvedení do původního stavu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 12:05

Foto

Už lze přidávat fotka. Takhle to vypadá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11178
3.12.19 13:23

Pokud myslíš, že by se ta myčka měla dát vedle toho dřezu do téhle skříňky, tak to ani náhodou. Ty kohouty vzadu musí zůstat přístupný. Jedině se můžeš zkusit domluvit s majitelem, že překopete na vlastní náklady spodek linky, ale to už bych se na myčku zvysoka vybodla.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
3.12.19 13:34

Takové sifony se vyrábějí. Jen orientačně jsem našel tento:
https://nejtzb.cz/…4-nsp49.html?…
S tím nebude problém. Stejně tak se vyrábějí roháčky s dvěma ventily. Větší problém vidím v tom, jak dostat obě hadice pod dřez, když je byt pronajatý.
Předpokládal jsem, že má být postavená vpravo vedle dřezu. Dovnitř se nevejde.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 13:56

@JTom je tam 47 cm šířka pod tím odkapávačem a myčky jsem našla i užší, i tak myslíte, že by to nešlo?

@Janli kohoutky by mohly zůsta přístupné, pokud by se koupil dřez, který má odkapávač na druhé straně, tudíš ty kohoutky by byly přímo pod dřezem a myčka by se dala na druhou stranu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1104
3.12.19 14:42

Teprve teď jsem pochopil, co myslíš tím otočením umyvadla. Když koupíš nový pravý dřez a máš to změřené, tak to pochopitelně půjde. S vodou a odpadem problém nebude. Jen musíš mít na mysli, že zásuvka musí být mimo skříňku. Kdyby byla pevná, musela by být ve vzdálenosti min. 20 cm od umývacího prostoru.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3.12.19 14:44
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
3.12.19 14:53
@Terezzkaa píše:
Pronajala jsem si byt, kde je linka bez myčky. Prostor je hodně omezený a vlastně jediná možnost je nainstalovat myčku ke dřezu, viz. foto - půjde to vůbec?

V skříňce momentálně vadí dost robustní koleno (pokud se tak tomu říká). Je možné odpad umyvadla zapojit nějak jinak aby se tam myčka vešla? Třeba nějakou flexi hadicí?

Pak mě ještě napadlo, zda by nebylo lepší otočit umyvadlo, že by byl odkapávač nalevo a odpad napravo a myčku dát na druhou stranu.

Nebo je ještě nějaké jiné řešení? Pokud teda nějaké vůbec existuje…

Děkuji za rady! :)

Kde je ta fotka? Bez te se tezko radi

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2393
3.12.19 14:56
@Terezzkaa píše:
Už lze přidávat fotka. Takhle to vypadá.

Okotuj to. Jaka je sirka od drezu k okraji skrinky a jaka je vyska pod linku?

Lepsi fotku cele te skrinky, hod k tomu koty se zakladnimi rozmery a pak ti rekneme vice jesrli to pujde nebo ne

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11178
3.12.19 15:43

Ale víš o tom, že tu myčku do skříňky nedáš? I vestavná myčka musí stát na zemi. Představuješ si to dost divoce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama