Jak najdu dětský domov pro darování hraček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 09:15
Jak najdu dětský domov - darovat hračky?

Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 03.01.18 09:23

Zkus nějaká mateřská a rodinná centra, tam jsem dávala hračky, chodí tam dost dětí a určitě se to tam užije. Nebo na fb bývají různé skupinky maminek z okolí, u nás působí nějaká dobroteta, která to distribuuje do azyláků, tak zkus najít něco takového. Můžeš věnovat i nějakému dětskému sportovnímu oddílu, tam se taky vždycky hodí odměny.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 33473 příspěvků 10 inzerátů 03.01.18 09:28

https://www.emimino.cz/…ouzi-304310/
A tady na eMiminu je celé vlákno o dobrých skutcích a darování, zkus i tady.

ka2ka
Extra třída :D 13115 příspěvků 03.01.18 09:38

Zkus radši nemocnice v dd mají děcka věcí dost mají sponzory v nemocnici budou rádi

stinga
Závislačka 4378 příspěvků 3 inzeráty 03.01.18 09:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

dětské domovy rozhodně ne, tam berou jen nové zakoupené věci z obchodu, mají spoustu sponzorů, a o použité rozhodně zájem nemají
azyláky možná jak který, u nás je přímo v naší obci, ale použité věci také neberou :nevim:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 21693 příspěvků 03.01.18 10:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

Děti v dětských domovech se po finanční stránce mají jako vyšší střední třída, už dávno nepotřebují použité hračky.

Azyláky jak které, někde ohrnou nos, jinde, zvláště tam, kde mají programy, že se snaží ty lidi trénovat do života a vybavit jim domácnost, berou ledacos.

Kakika
Extra třída :D 14985 příspěvků 03.01.18 10:17

Dávala jsem do čekáren na poliklinice. Doktorky byly rády, jen varovaly, že hračky se ztrácejí. Některé si něco vzaly i k sobě do ordinace. Jednou jsem po známé posílala i na infekční oddělení fakultní nemocnice.

IvanaOl
Závislačka 3183 příspěvků 03.01.18 12:22

Taky si myslím, že charity a krizová centra pro dítě jsou lepší nápad. Pracují s konkrétními rodinami v nouzi. Vyberou cíleně, komu pomoci.
Děti v dětských domovech jsou materiálně zajištěny. Ty spíš potřebují pevnou vazbu na osobu - třebas pravidelnou hostující péči - to je oblast, ve které strádají…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Jana Tunu napadla ochranka klubu: Chtěl jsem jen zahrát písničku, brání se

Moderátor Jan Tuna (45) o sobě dal zase vědět. Tentokrát svou zadnici... číst dále >

Partnerka Dvořáka ze StarDance: „Každá chyba je u nás trestanější!“

Jejich pár teď postoupil do finále, což tanečnice Lenka Nora Návorková bere... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >