Jak najdu dětský domov pro darování hraček

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Anonymní 
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 03.01.18 09:15
Jak najdu dětský domov - darovat hračky?

Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

Reklama

Reakce:

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32840 příspěvků 10 inzerátů 03.01.18 09:23

Zkus nějaká mateřská a rodinná centra, tam jsem dávala hračky, chodí tam dost dětí a určitě se to tam užije. Nebo na fb bývají různé skupinky maminek z okolí, u nás působí nějaká dobroteta, která to distribuuje do azyláků, tak zkus najít něco takového. Můžeš věnovat i nějakému dětskému sportovnímu oddílu, tam se taky vždycky hodí odměny.

Tiger-lily
Vesmírná mluvilka 32840 příspěvků 10 inzerátů 03.01.18 09:28

https://www.emimino.cz/…ouzi-304310/
A tady na eMiminu je celé vlákno o dobrých skutcích a darování, zkus i tady.

ka2ka
Extra třída :D 12456 příspěvků 1 inzerát 03.01.18 09:38

Zkus radši nemocnice v dd mají děcka věcí dost mají sponzory v nemocnici budou rádi

stinga
Závislačka 3215 příspěvků 03.01.18 09:38
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

dětské domovy rozhodně ne, tam berou jen nové zakoupené věci z obchodu, mají spoustu sponzorů, a o použité rozhodně zájem nemají
azyláky možná jak který, u nás je přímo v naší obci, ale použité věci také neberou :nevim:

Uživatel je onlineBábrdl
Generální žvanilka 20520 příspěvků 03.01.18 10:09
@Anonymní píše:
Dobrý den, ráda bych darovala nějaké hračky a hry pro děti 1-6 let po svých dětech (pěkné a některé pův. drahé věci), ale už z toho vyrostly. Nechce se mi to prodávat, ale spíš udělat potřebným dětem radost. Hledala jsem nějaká zařízení ve svém okolí, ale než psát řediteli/ ředitelce, tak jsem si říkala, že se nejprve zeptám tady, jestli někdo nevíte, kam se obrátit. Jestli není nějaké konkrétní zařízení (dětský domov, azylový dům) po ČR, kde by podobné dárky uvítali. Ale třeba mají mnohé sponzory atd., nevím. Je po Vánocích, ale hračky udělají třeba radost i tak? Děkuji za případné rady.

Děti v dětských domovech se po finanční stránce mají jako vyšší střední třída, už dávno nepotřebují použité hračky.

Azyláky jak které, někde ohrnou nos, jinde, zvláště tam, kde mají programy, že se snaží ty lidi trénovat do života a vybavit jim domácnost, berou ledacos.

Kakika
Extra třída :D 14800 příspěvků 03.01.18 10:17

Dávala jsem do čekáren na poliklinice. Doktorky byly rády, jen varovaly, že hračky se ztrácejí. Některé si něco vzaly i k sobě do ordinace. Jednou jsem po známé posílala i na infekční oddělení fakultní nemocnice.

IvanaOl
Závislačka 2782 příspěvků 03.01.18 12:22

Taky si myslím, že charity a krizová centra pro dítě jsou lepší nápad. Pracují s konkrétními rodinami v nouzi. Vyberou cíleně, komu pomoci.
Děti v dětských domovech jsou materiálně zajištěny. Ty spíš potřebují pevnou vazbu na osobu - třebas pravidelnou hostující péči - to je oblast, ve které strádají…

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Naučte se cizí jazyk během mateřské. Snadno a bez učebnice

Domluvit se anglicky nebo francouzsky, než půjde vaše dítě do školy? Za dva... číst dále >

Vzpomínáme: Kdo nechal sestru jíst mouchy a kdo chutnal žížaly?

Když jsem u nás v kanceláři řekla, že chystám článek o příhodách z dětství,... číst dále >

Články z Expres.cz

„Jouda“ Youd chtěl zabít ženu a dítě: V letadle, kterým vletěl do domu, uhořel sám!

Některé věci vám prostě hlava nebere. Člověk ještě pochopí, že se někdo po... číst dále >

Rozkopaná Praha i D1: Řidiči šílí, stroje stojí, jediný „Demolínek“ z magistrátu se chválí!

Jestli jste si mysleli, že s koncem prázdnin zmizí z ulic Prahy i dálnice D1... číst dále >

Články z Ona Dnes

Chození naboso je nový trend. Není však pro každého

Stále více lidí mění klasické boty za tzv. bosou obuv s tenkou podrážkou,... číst dále >

Příběh Věry: Nedokážu se vyrovnat s rozvodem

Rozvedla jsem se po desetiletém naprosto nefunkčním vztahu. Mám teď skvělého... číst dále >

Reklama