Jak najednou uspat batole?

332
10.1.20 20:30

Jak najednou uspat batole?

Ahoj, máme dítko rok a 3/4 a doteď s uspáváním nebyl problém. Má už přes rok denně stejný režim, před 7. už usínalo. Položit do postýlky, zazpívat písničku, odejít a do 5 min spalo. Poslední 3 měsíce spí už samo ve svém pokoji ve velké posteli, taky úplně bez problémů a včera večer zjistilo, že dosáhne na kliku u dveří a v podstatě je nemožné ho večer uspat. Utíká za námi do jiného pokoje, zkoušeli jsme číst, zpívat, atd…a dítě má oči jak zajíc duracell a absolutně nejeví známky únavy (bývá i přes den akční a samo od sebe neodpadne). Nemáte někdo zkušenost co zabírá?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Napsat příspěvek

Reakce:

643
10.1.20 20:35

Co si tam sním lehnout? Třeba prohlížet obrázky při nějaký slabý lampicce

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
10.1.20 20:38

@Týnka20 to už jsme zkoušeli. Střídáme se s manželem už hodinu a půl a nic… 8o

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
5481
10.1.20 20:42

Co vrátit dětskou postýlku? Aby nemohlo z postele. Já mám syna je mu jedenáct měsíců a v posteli ho taky neuspím. Utíká mi hned pryč :lol: jedině postýlka nebo nosítko když nemůže zabrat. A dnes je úplněk, takže to je na prd samo o sobě. Přes den jedině nosítko, případně kočár. taky není unavený a sám neusne, ale už od narození :lol:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
10.1.20 20:42

Tak moje skoro 2 lete jde spat teprve ted, obvykle chodime kolem 20., to chodi i nase starsi deti, dnes to mame volnejsi, protoze jsme starsi vypravovali na hory. :mrgreen: 8) My mame rezim, ze s ditkem lezim, hladim, poustim hudbu a ditko je za cca 20min tuhe. :lol: :mrgreen: Zkusit davat pozdeji a byt tam s nim? :think: ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
10.1.20 20:46

@anavi13 díky za tip s tou postýlkou. Problém trochu je, že jsem ve 3. trimestru a chtěli jsme postýlku úplně odbourat, aby si odvykl, ale možná to za pár týdnů klidu stojí :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
10.1.20 20:47

Jinak prave proto, ze nase deti vylezali kolem toho 1 roku z postylky a nedali se udrzet jsme se naucili proste zhruba 45 min “obetovat” a cist, vypravet pohadky nevo poustet hudbu. Usinani je v klidu pro vsechny strany. :lol: :mrgreen: 8) :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
332
10.1.20 20:49

@Mmmanka nám režim taky skvěle fungoval :lol: do té doby než zjistil, že může zdrhnout :lol: Dneska už přetahuje o 2 hodiny, ale tipla bych, že manžel už u něj usnul :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4913
10.1.20 21:02

To je nevýhoda toho samostatného spaní. Jakmile to dítě zvládne, přeleze k rodičům a nenechá se vyšťouchat…
Radši spím s miminky, pak je vystěhuju a už nikdo nikam necourá.

Rada - uspávat. Ono si to sedne.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
13476
10.1.20 21:08

Prostě uspavat a odejít a kdyz zacbe courat, tak vracet

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3183
10.1.20 21:15
@caramba píše:
@Mmmanka nám režim taky skvěle fungoval :lol: do té doby než zjistil, že může zdrhnout :lol: Dneska už přetahuje o 2 hodiny, ale tipla bych, že manžel už u něj usnul :mrgreen:
:lol: :mrgreen: Hele vydrz, ono se to nejak utrepe. :mrgreen: Jestli je dneska uplnek, tak deti jsou na to citlivejsi (nase vic zlobi :mrgreen: ). Jinak nam na ty uteky pomohlo tam s nima proste byt. :kytka: Nase 2lete taky k sobe meli mimco. ;) Jinak nektere deti to tak proste maji. Mam 3, nejstarsi chodi k ranu (ale nekdy prijde uz o pulnoci, jak se jde vycurat) za nama uz od 1 roku (co vylezl z te postylky :lol: ), prostredni spi celou noc a potrebuje svuj prostor, svou postel, nejmladsi potrebuje tuleni a hlazeni, ale taky pak zvladne celou noc, ale nekdy taky ne a spi s nami, je to proste ruzne. Drzim pesti. :kytka:
  • Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
59070
10.1.20 21:21

No, tipuju, ze az se mu narodi sourozenec, tak stejne nebude chtit spat sam, kdyz spi maminka s miminkem. Asi mu cist a uspavat, dokud tam neusne. Ale stejne hrozi, ze prijde uprostred noci sam k vam.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
10.1.20 21:23

Obrať kliku tak aby nebyla do strany ale nahoru. Dveře se pak budou otvírat místo dolů do strany.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
141
10.1.20 21:39

Asi nějaká epidemie dneska :smile: stejně stará holka tu po mě taky ještě leze a má nějak moc energie, přitom už by měla tak hodinu spát, včera to samé. Ona teda tenhle týden jeden den poprvé vynechala denní spánek, tak tipuji, že u nás to teď bude s usínáním všelijaké. Já bych radila prostě příště zkusit dát spát později a když přijde tak vracet. A jinak být tebou bych taky byla připravená, že po narození sourozence nebude chtít spát sám, jak už tu někdo psal.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1868
10.1.20 21:44

@caramba Přikláním se k tomu, co už tu psaly holky výše - obrátit kliku, ležet u něj, dokud neusne, nebo vrátit postýlku. Vím, že ta postýlka je opruz, ale mě to zachraňuje psychické zdraví :mrgreen: mám děti od sebe rok (2,5 a 1,5roku) a kdyby byly ve velkých postelích, tak je neuspím ani za nic. Do postýlky je dám, uložím, popřeji dobrou noc a jdu pryč. Někdy usnou hned, někdy za hodinu, ale zkrátka leží, max. sedí, nikde necourají a já mám čas se v klidu navečeřet, nebo si něco poklidit. Navíc oni jsou na to zvyklí, takže i když nespí, tak si zpívají, vypráví a usínají v dobré náladě :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama