Jak najít člověka, který si změnil trvalé bydliště ?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 05.10.18 18:55
Jak najít člověka, který si změnil trvalé bydliště ?

Ahoj, mám takový problém. Jedna známá mi dluží peníze. Máme sepsanou smlouvu, že do určitého datumu mi vše vrátí, ale dodneška se tak nestalo. Navíc se mnou nekomunikuje. V té smlouvě je uvedeno její staré bydliště nyní má nové. Jak vůbec postupovat v této situaci. Za právníkem půjdu, ale potřebuju zjistit tu nynější adresu. Když půjdu na policii a řeknu, že mě okradla tak jak to bude probíhat? Předvolají si ji jaký je vlastně policejní postup?

Reakce:
Monchichik
Kelišová 5425 příspěvků 05.10.18 18:59
@Anonymní píše:
Ahoj, mám takový problém. Jedna známá mi dluží peníze. Máme sepsanou smlouvu, že do určitého datumu mi vše vrátí, ale dodneška se tak nestalo. Navíc se mnou nekomunikuje. V té smlouvě je uvedeno její staré bydliště nyní má nové. Jak vůbec postupovat v této situaci. Za právníkem půjdu, ale potřebuju zjistit tu nynější adresu. Když půjdu na policii a řeknu, že mě okradla tak jak to bude probíhat? Předvolají si ji jaký je vlastně policejní postup?

Pokud na ní podáš trestní oznámení, tak si jí policie najde, její adresu si zjistí sami ve své databázi.

janablizkova
Zasloužilá kecalka 515 příspěvků 05.10.18 19:39

Přesně tak jak píše" Monchichik"

Tom-Jerry
Vesmírná mluvilka 32521 příspěvků 05.10.18 19:56

pokud se ale jen neodstěhovala a nenechala v databázi starou adresu

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 05.10.18 19:58
@Anonymní píše:

Předžalobní výzva se posílá na poslední známou adresu .

http://www.profipravo.cz/index.php?…

Pokud někdo ví, že dluží peníze, je jeho starostí, aby v případě, že se přestěhuje, sdělil novou adresu všem věřitelům (o nichž ví).

Soud pak posílá na aktuální adresu trvalého pobytu, kterou zjistí z evidence obyvatel.

A exekutor jí může vypátrat kdekoliv.

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 05.10.18 21:24

no, policie vás zřejmě odkáže na občansko-právní řízení, ale přijmout tr. oznámení musí.. pro prošetření bude nutná ta smlouva a podání vysvětlení obou stran, vychází se z evidence obyvatel, kde však lidé často mají uvedeny adresy, na kterých se vůbec nezdržují, případně adresy ohlašoven (jsou hlášení na úřadech), v takových případech se pak adresa faktického pobytu zjišťuje dalšími způsoby, takže ano - vyzván bude, ale řekne, že si to nebral v podvodném úmyslu, prostě jen „nemá peníze“.. pro důkazní situaci by bylo dobré doložit jeho fin. situaci v době sjednání půjčky - pomohlo by, kdybyste zjistila, zda měl nějaké dluhy i v dané době , kde a jaké (popátrejte třeba v cerdu a po známých), pokud by se další dluhy prokázaly, pak by ten „podvodný úmysl nevrátit“ mohl být… nešlo by tedy o krádež, ale o podvod.. za pokus nic nedáte, tr. oznámení zpoplatněné není - proto je jich taky tolik a na všechno 8) :mavam:

eumedon
Extra třída :D 13742 příspěvků 06.10.18 08:22
@Lucy75 píše:
no, policie vás zřejmě odkáže na občansko-právní řízení, ale přijmout tr. oznámení musí.. pro prošetření bude nutná ta smlouva a podání vysvětlení obou stran, vychází se z evidence obyvatel, kde však lidé často mají uvedeny adresy, na kterých se vůbec nezdržují, případně adresy ohlašoven (jsou hlášení na úřadech), v takových případech se pak adresa faktického pobytu zjišťuje dalšími způsoby, takže ano - vyzván bude, ale řekne, že si to nebral v podvodném úmyslu, prostě jen „nemá peníze“.. pro důkazní situaci by bylo dobré doložit jeho fin. situaci v době sjednání půjčky - pomohlo by, kdybyste zjistila, zda měl nějaké dluhy i v dané době , kde a jaké (popátrejte třeba v cerdu a po známých), pokud by se další dluhy prokázaly, pak by ten „podvodný úmysl nevrátit“ mohl být… nešlo by tedy o krádež, ale o podvod.. za pokus nic nedáte, tr. oznámení zpoplatněné není - proto je jich taky tolik a na všechno 8) :mavam:

CERD je podvodný projekt. :roll:

https://www.uoou.cz/…daji/d-31859

Lucy75
Kecalka 306 příspěvků 2 inzeráty 06.10.18 10:22

@eumedon ano, CERD není spolehlivý a ani oficiální zdroj informací, ale pokud tazatelka pátrá po pobytu dlužníka, tak každá informace a každý zdroj dobrý.. musí popátrat na netu a hlavně po známých, zjistit, s kým z rodiny se stýká, poptat se tam.. dál jsem jí dala k informace k systému při podání tr. oznámení, v tom pracuji přes 25let :lol:

taalla
Nováček 7 příspěvků 16.10.18 21:01

V dnešní době hlavně propátrejte sociální sítě, tam je velká možnost že přes známé jí najdete.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Nejrozesmátější invalida měsíce Bohdalová: „Jak vidíte, jsem tu živá!“

Se zraněním na těle, zato se širokým úsměvem dorazila herečka Jiřina... číst dále >

Šíp se pustil do Krause: Řeknu vám, proč k němu nikdy nepůjdu já ani Gott

Osobně se prakticky nikdy nepotkali. Když se tak náhodou stalo, dělal prý Jan... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >