Jak najít práci jako účetní po VŠ?

Anonymní
7.6.20 17:33

Jak najít práci jako účetní po VŠ?

Ahoj holky :).
Za chvilku mě čekají magisterské stanice studuji ekonomiku podniku a již nějakou dobu se snažím najít práci na plný úvazek a začínám být zoufalá, byla jsem na několika pohovorech a zatím nic nevyšlo :(. Tak mě napadlo jak dlouho trvalo vám najít práci ve stejném nebo podobném oboru? Kamarádky mě uklidňují, že to uřčite jednou vyjde, ale ja začínám mít obavy. Celkově mi příjde, že volných míst moc není, a když už mě na pohovor pozvou tak mi řeknou, že mají dalších 50 uchazečů apod. Připadně mzdové ohodnocení je tak nízké, že si nemůzu dovolit práci vzít. Můj požadavek na nástupní plat je mezi 22-25k, hledám na menším městě okolo 30tis obyvatel. Přemýšlím, už že snad pošlu životopis do Kauflandu, ale okolí mě odrazuje, že si pokazím CV a nikdy mě na lepší pozici už nevezmou. Praxi nějakou mám, měla jsem brigadu jako fakturantka a pomocná účetní ale jak přišl začatkem března Covid tak už mě od té doby nepotřebují.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
12663
7.6.20 17:43

Mno ted je to slozite obecne, takze predchozi zkusenosti jinych lidi asi uplne relevantni nebudou :nevim: Ja po VS ekonomickeho smeru hledala mozna 2 mesice, ale to uz je let…ted je holt blba doba :think: Pokud ty penize potrebujes z existencniho hlediska, tak bych se nejakym kazenim zivotopisu netrapila, ono pak nemusis nekvalifikovane pozice ani uvadet, nebo holt myslim, ze vzhledem k aktualni situaci to lze velice dobre vysvetlit. Mozna pak i budouci zamestnavatel oceni, ze jsi ve slozite dobe nesedela doma, ale delala aspon neco.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
8896
7.6.20 18:09
@beruska9 píše:
ze vzhledem k aktualni situaci to lze velice dobre vysvetlit. Mozna pak i budouci zamestnavatel oceni, ze jsi ve slozite dobe nesedela doma, ale delala aspon neco.

Ze zkušenosti se to nevysvětluje většinou nijak extra a je lepší to ani nepřiznat a říct, že člověk cestoval.
Zakladatelko, vezmi prostě něco za málo peněz a hledej dál.
Stejně budeš za chvilku s takovou na nule. Začíná být blbá doba a bude hůř. Já si bohužel tu dobu, když hůř bylo(2010) pamatuji a vzhledem k tomu, že se to do normálu nikdy nevzpamatovalo a teď je situace ještě horší, tak ber z oboru cokoli. Tenkrát i lidi, co dneska berou 40 tisíc hrubého, pracovali za minimum a o tu práci žebrali.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5284
7.6.20 18:22

Já jsem v roce 2006 našla práci hned, ale nástup za 15 hrubyho no a dělala jsem od nevidím do nevidím. Ale zase jsem se hodně naučila, vypracovala a našla tak lepší práci.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1483
7.6.20 19:03

V roce 2010 jsem po ekonomicke VS brala cokoli (kancelarskou praci), dojizdela nakonec 40km, nastup 18, po zkusebce 20. Holt pokrizovy rok. Ale nelituji, praxe super, cas ukazal a dnes mi to plat a benefity bohate vraci:) Kdybych dnes nabirala absolventa do sveho teamu, vic nez 23 bych mu nenabidla. Kdyby se ukazal byt skvely, mozna po zkusebce 25 a za rok uvidime. (mesto 20tis. obyvatel)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
14400
7.6.20 19:12

No pokud chceš práci v oboru, tak holt musíš zapomenout na to, že se chytíš na maloměstě, kde je spotřeba účetních dost omezená a pokud zrovna někdo neotěhotní, tak bys taky mohla čekat fakt dlouho, než někdo půjde do důchodu

Můžeš na pár let hledat někde ve větším městě, nebo širším dokolí a dodělat si certifikace a pomalu začít sbírat menší klienty a pracovat na sebe a příapdně číhat na místo tam, kde chceš žít dlouhodobě.

Kaufland ber jen jako brigádu, pokud potřebuješ prachy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5123
7.6.20 19:29

Těch 22-25 je na hrubého nebo čistého???

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.20 19:41

Pred 7 lety jsem nasla praci hned. Ale nastup 15000kc hrubeho. Po 7 letech ve stejne firme plat 32000kc hrubeho a ruzne benefity. Ted je blba doba.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.20 20:11
@Ou píše:
No pokud chceš práci v oboru, tak holt musíš zapomenout na to, že se chytíš na maloměstě, kde je spotřeba účetních dost omezená a pokud zrovna někdo neotěhotní, tak bys taky mohla čekat fakt dlouho, než někdo půjde do důchodu

Můžeš na pár let hledat někde ve větším městě, nebo širším dokolí a dodělat si certifikace a pomalu začít sbírat menší klienty a pracovat na sebe a příapdně číhat na místo tam, kde chceš žít dlouhodobě.

Kaufland ber jen jako brigádu, pokud potřebuješ prachy.
@truelly píše:
Těch 22-25 je na hrubého nebo čistého???

Hrubého :)

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
7.6.20 20:15

Proberu to s přítelem jesli ještě neodložíme stěhování máte pravdu ono jesli chci práci v oboru tak bohužel budu muset vzít cokoliv. Stejně si, ale říkam že 22 hrubého při dnešních cenách není zase tak moc :). Na posledním pohovoru co jsem byla nabízeli 17,5tis. na nástup a možná jsem si to pokazila právě tím, že jsem uvedla rozmezí 22-25tis. Kč.

• Citovat
  • Nahlásit
308
7.6.20 20:42
@Anonymní píše:
Proberu to s přítelem jesli ještě neodložíme stěhování máte pravdu ono jesli chci práci v oboru tak bohužel budu muset vzít cokoliv. Stejně si, ale říkam že 22 hrubého při dnešních cenách není zase tak moc :). Na posledním pohovoru co jsem byla nabízeli 17,5tis. na nástup a možná jsem si to pokazila právě tím, že jsem uvedla rozmezí 22-25tis. Kč.

Sorry jako, ale kdybych nabíral ekonomku nebo účetní a řekla mi, že za tu práci si představuje 22 až 25 tisíc hrubého, tak bych ji fakt nechtěl. Obecně nikdo by neměl říkat na pohovoru, že chce peníze v nějakém rozmezí, protože proč? To si mám jako vybrat? Logicky vždycky uslyší každý zaměstnavatel tu nižší hranici, ale hlavně mi to řekne o tom člověku, že je to nýmand. Pokud si nevěří a neví, za kolik svou práci nabízí, tak tomu, co dělá, pravděpodobně vůbec nerozumí.
Ale jinak musím souhlasit, že dnes těch 22 hrubého opravdu není mnoho, ale pouze pokud jde o krajské město s cca 100 tisíc obyvateli a více. Problém Tvého oboru je, zakladatelko, že jej vystuduje každý rok hrozně moc holek, protože každá druhá se vidí v kanceláři s kafíčkem jak ťuká do počítače a má prostě teplé místečko. Jinými slovy, chirurga nemá kdo dělat, protože to lidi neumí a je těžké někoho vůbec najít - velké peníze. Nějakého dělníka manuálně může dělat leckdo, ale pořád není úplně snadné je najít, protože to nikdo nechce dělat. A pak jsou práce v kanclech pro holky z ekonomicky a to je práci, kterou chce každý a kterou hodně těch holek má po známostech a na celý život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
8.6.20 00:33

@david74 Mit rozmezi je uplne v pohode. Zcela bezne se clovek setka na pohovorech s tim, ze ma uvest minimum a optimum. Pred rokem jsem na pohovoru taky uvedla minimum a optimum a klidne mi dali to optimum a k tomu hromadu benefitu v radu vyssich jednotek tisic. To si musi kazdy zamestnavatel ujasnit, jestli da zamestnanci o par tisic vic, nebo bude riskovat, ze se bude zamestnanec rozhlizet, kde by dostal to, co si predstavuje jako optimalni plat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
308
8.6.20 07:59

@Afrikana OK, ale v naší firmě to pokládáme opravdu za projev neschopnosti se ohodnotit a osobní nejistoty, kolik vlastně za svou práci chtít.
Podle mě by člověk měl mít minimum pouze ve své hlavě a tuto pro něj strategickou částku nikdy neříkat nahlas. Na dotaz, kolik za práci chceme, říkáme buď optimum nebo ještě o něco více - podle konkrétní situace.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1614
8.6.20 10:46

@david74 Rozumim. Ono taky zalezi, jak ten konkretni rozhovor probiha a jak to ten uchazec o praci poda.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
8.6.20 21:54

Já v roce 2010 hledala 3 měsíce po státnicích, humanitní obor. Nakonec jsem daleko dojížděla, než abych nastoupila v místě na finanční úřad a zakopala se tam na věky. Pak tři děti, dlouho doma, a po dětěch jsem si na pohovoru řekla o stejný plat, jako v tom roce 2010:- :P Dostala jsem o dost víc, ale byla jsem ochotná jít dělat za pusu, jen abych se chytla. Zkušebka mi končila v den vyhlášení karantény, uff. Zakladatelko, pokud nemáš závazky, zkus nerezignovat na obor. To můžeš udělat po dětech, ale teď máš ještě volné ruce…

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama