Jak najít práci s oční vadou?

Anonymní
2.7.20 17:17

Jak najít práci s oční vadou?

Ahoj, jdu si k vám pro radu.

Prosím anonym, celkem citlivé téma.

Hledám teď práci, ale takřka všude narážím na nutnost mít řidičský průkaz. Ten já si ale udělat nemůžu kvůli oční vadě, která je zjevně závažnější, než se optici domnívali. Jsem po laserové operaci očí, která mi měla přinést ostré vidění, ale vidím úplně stejné prd jako před ní, jen že teď tedy nemám brýle.

Jaké práce má možnost najít někdo jako já s horším zrakem a nemožností udělat si řidičák? Mám totiž pocit, že jsem lehce diskriminována - na inzeráty, kde je napsáno „řidičský průkaz sk. B“ už radši ani neodpovídám, to by byla ztráta času. Omezuji se tedy na ty, kde to není přímo napsáno, ale i tak mě odmítají.

A ještě poslední dotaz - jak veliká by to musela být vada, aby člověk dosáhl třeba na invalidní důchod 1. stupně? Slepota?

Díky.

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

59697
2.7.20 17:22

Jaká diskriminace? Když chtějí rp a ty ho nemáš, tak asi těžko budeš dobrý kandidát.. :lol: najdi si praci, kde rp nepotřebujes :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
672
2.7.20 17:26

Pokud je k práci vyžadováno řízení auta, pak není diskriminace nepřijmout někoho, kdo to neumí… Na pozici lékaře taky nevezmou Frantu s výučním listem, aby ho náhodou nediskriminovali…

Nepíšeš co hledáš za práci? Určitě je spousta pozic, kde není potřeba řidičák, záleží na oboru. Proč teď nemáš brýle, nesrovnaly by tu vadu? Jak vidíš - dioptrie, další omezení?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14113
2.7.20 17:28

No hlavně nechápu, že jestli vidíš stejně špatně jako před operací, proč nemáš brýle? A je spousta prací, kde žádný řidičák nepotřebuješ…nevím, jaké máš vzdělání, ale třeba do kanceláře ani do obchodu řidičák není třeba…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
4531
2.7.20 17:32
@Anonymní píše:

Hledám teď práci, ale takřka všude narážím na nutnost mít řidičský průkaz. Ten já si ale udělat nemůžu kvůli oční vadě, která je zjevně závažnější, než se optici domnívali. Jsem po laserové operaci očí, která mi měla přinést ostré vidění, ale vidím úplně stejné prd jako před ní, jen že teď tedy nemám brýle.

Jaké práce má možnost najít někdo jako já s horším zrakem a nemožností udělat si řidičák? Mám totiž pocit, že jsem lehce diskriminována - na inzeráty, kde je napsáno „řidičský průkaz sk. B“ už radši ani neodpovídám, to by byla ztráta času. Omezuji se tedy na ty, kde to není přímo napsáno, ale i tak mě odmítají.

A ještě poslední dotaz - jak veliká by to musela být vada, aby člověk dosáhl třeba na invalidní důchod 1. stupně? Slepota?

Díky.

Takže jsi měla skrytou vadu, která se projevila až po laserové operaci? Něco se sítnicí?
Omlouvám se, že se ptám, ale také uvažuji o korekci laserem.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6336
2.7.20 17:33

Nepíšeš své vzdělání ani dosavadní zkušenosti, ale jako ošetřovatelku nebo pečovatelku tě s oční vadou nejspíš přijmou.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Ou
13668
2.7.20 17:37

Tak jako hodně lidí řídí s brýlemi… To je taky diskriminace?

Zároveň pro drtivou většinu pracovní činnosti řidičský průkaz fakt nepotřebuješ.

Co máš za vzdělání a praxi? Jakou práci hledáš.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3695
2.7.20 17:40

A vzdelani mas jake a v jakem oboru? Ja jsem do dotazniku vyplnovala ridicak vzdycky, protoze tam ta kolonka je, ale to neznamena ze je u me pozice nezbytny. Na pozici kde je rizeni podminkou bych nesla, mam minus 4D a spatne vidim za šera, travit pulku dne za volantem bych nechtela.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
26428
2.7.20 17:48
@Anonymní píše:

Díky.

Ta operace nejde reklamovat?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
410
2.7.20 17:51

Já vám rozumím. Brýle nosím od 6 měsíců, takže takřka celý život. Narodila jsem se bez periferního vidění. S tupozrakosti a tikem v oku. V cca 6 letech jsem byla na operaci. Periferní vidění je lepší, ale třeba 3D film nevidím :oops: Tik v oku zůstal a tupozrakost také. Řidičák mít nemůžu. Ani bych si netroufla. Nemyslím si, že jsem hloupý člověk, ale na spousty profesí si netroufám. Mám pouze maturitu a není lehké sehnat práci ještě když si člověk nevěří. Lecos přehlednu, delší práce na PC také nelze. Je to těžké. Ale o invalidním důchodu jsem teda nepřemýšlela. Držím palce.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
6612
2.7.20 17:52

Nemůžu řídit bo epilepsie, fakt si diskriminována nepřijdu. Prostě jsem nabídky práce s nutností ŘP odložila, protože nesplňuji požadavky.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
2435
2.7.20 18:12

Tak na spoustu prací určitě nepotřebuješ řidičák. Nepíšeš vzdělání, to je podstatné. Co se invalidity týče, tak tam se posuzuje vidění lepším okem s nejlepší korekcí. Který řádek přečteš s nejlepší korekcí? Na hraně invalidity je zraková ostrost horší než 6/36 s maximální korekcí. Což je maximálně 2 řádek odshora.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
15802
2.7.20 18:32
@Monchichik píše:
No hlavně nechápu, že jestli vidíš stejně špatně jako před operací, proč nemáš brýle? A je spousta prací, kde žádný řidičák nepotřebuješ…nevím, jaké máš vzdělání, ale třeba do kanceláře ani do obchodu řidičák není třeba…

Třeba proto, že jsou oční vady, které brýle nesrovnají?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
14113
2.7.20 19:35

@Janli Ale píše, že je po laserové operaci, měla vidět bez brýlí, ale nevidí nic a brýle nenosí…tak tomu potom teda nerozumím…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
3995
2.7.20 19:54

Promiň, ale mně to zní dost jako výmluva. Je strašná spousta práce, dle řidičák vůbec nepotřebuješ. Kancelář, přepážky v bance pojišťovně, úřadech…, potraviny (pekárna, cukrarna, albert, lidl…), obchody s oblecenim, hrackama, zverimex, pecovatelka (ne teda terénní), sanitarka, učitelka, asistentka, chuva, lektorka jazyka, cvičení…, učitelka v ZUŠ,… je toho fakt hodne, nerikej, že si nic nevyberes. napiš, jaké máš vzdělání, případně praxi a určitě tu něco vymyslíme.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama