Jak najít práci, když se starám o dítě se ZTP/P?

Anonymní
9.8.15 16:49

Jak najít práci,když se starám o dítě se ZTP/P?

Dobrý den, maminky.

Potřebuji se vypovídat…snad mě tu neodsoudíte…

Mám synka, na kterého pobírám už 3 rokem příspěvek na péči, má 3 stupen, tudíž ZTP/P.
Je dost nemocný.
Jde mi o to, že už nechci být jenom uvázaná s ním a starat se stále jen o něj, ikdyž je pro mě vším a miluju ho.
Jsem celkově už 6 let doma s ním. Financí je jen tak tak, proto bych šla ráda aspon na pár hodin týdně do práce, ale to je právě ta potíž.
Musím všude říct-kvůli daním, že mám na syna úlevu. Tudíž si hned každý zaměstnavatel rozmyslí, zda mě vezme, protože si hned řekne, že budu muset pořád se synkem k doktorovi, nedej Bože být s ním třeba v nemocnici…
To se mi už bohužel i několikrát stalo, že mě nevzali.
Přitom já mám možnost, že by malého hlídala babička na těch pár hodin.Ale to jim nevysvětlím, jak jsem zjistila.
Začínám mít pocit, že ten, kdo opravdu pracovat chce, nemá šanci najít práci.
Byla jsem se zeptat i na úřadu práce, ale paní mi řekla, že pokud mám na něj pnp, tak, že od nich nemám na nic nárok, ale na to jsem se jí vůbec neptala, hned mi to oznámila, jako bych tam hned snad šla žebrat o peníze… :roll:
Pak mi sdělila, že nic pro mě udělat ani nemůže, že práce je už tak málo, že těžko seženu od úp na pár hodin něco.
Jediné, co mi poradila bylo, at si dám inzerát, že hledám práci, víc nic. Neporadila, kam se můžu obrátit nebo tak něco. Mám pocit, jako bych snad byla méněcenná jen pro to, že se starám o nemocné dítě. :,(
Pokud je tu někdo, kdo se cítí podobně nebo zažil něco podobného, napiště, budu moc ráda.
Popř, jestli máte typ nebo radu, kam se obrátit, sem s ní, děkuji. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
Napsat příspěvek

Reakce:

30912
9.8.15 16:53
@Anonymní píše:
Dobrý den, maminky.

Mám synka, na kterého pobírám už 3 rokem příspěvek na péči, má 3 stupen, tudíž ZTP/P.
Je dost nemocný.
Jde mi o to, že už nechci být jenom uvázaná s ním a starat se stále jen o něj, ikdyž je pro mě vším a miluju ho.
Jsem celkově už 6 let doma s ním. Financí je jen tak tak, proto bych šla ráda aspon na pár hodin týdně do práce, ale to je právě ta potíž.
Musím všude říct-kvůli daním, že mám na syna úlevu. Tudíž si hned každý zaměstnavatel rozmyslí, zda mě vezme, protože si hned řekne, že budu muset pořád se synkem k doktorovi, nedej Bože být s ním třeba v nemocnici…
Přitom já mám možnost, že by malého hlídala babička na těch pár hodin.Ale to jim nevysvětlím, jak jsem zjistila.
Byla jsem se zeptat i na úřadu práce, ale paní mi řekla, že pokud mám na něj pnp, tak, že od nich nemám na nic nárok, ale na to jsem se jí vůbec neptala, hned mi to oznámila, jako bych tam hned snad šla žebrat o peníze… :roll:
Pak mi sdělila, že nic pro mě udělat ani nemůže, že práce je už tak málo, že těžko seženu od úp na pár hodin něco.
Jediné, co mi poradila bylo, at si dám inzerát, že hledám práci, víc nic. Neporadila, kam se můžu obrátit nebo tak něco. Mám pocit, jako bych snad byla méněcenná jen pro to, že se starám o nemocné dítě. :,(
Pokud je tu někdo, kdo se cítí podobně nebo zažil něco podobného, napiště, budu moc ráda.
Popř, jestli máte typ nebo radu, kam se obrátit, sem s ní, děkuji. :hug:

Moc chápu, že do práce z mnoha důvodů potřebuješ, ale na druhou stranu chápu i zaměstnavatele, že hledají pracovní sílu, ze které nekoukají časté návštěvy lékaře či ošetřovačky. Dítě má otce, takže přece není povinnost, aby vše absolvovala jen matka. Bohužel to matky často dělají a pak se diví, že zaměstnavatelé dávají přednost mužům. Tak moc se nedivím, příklady okolo sbe vidím. Jaké máš vůbec vzdělání, praxi? Podle toho se odvíjí úvaha o zaměstnání.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
9.8.15 16:54

A co kdyby sis zkusila podat inzerát, že uklidíš, vyžehlíš, vypereš, vyvenčíš psa… To žehlení by šlo třeba i u tebe doma. Některé ženské vozí takto prádlo na žehlení :-)

Mrkni i po inzerátech, lidi kolikrát shání šikovnou paní na úklid, tak třeba něco najdeš :-)

• Nahlásit
  • Citovat
9.8.15 16:55

Ahoj,

mám podobný osud jako ty.
Mám dcerku, která je také nemocná.
Byl vůbec zázrak, že jí vzali loni do školky, sice jen na pár hodin denně, ale aspo to.
Co se týká práce, tak zatím též marně sháním, potřebovala bych práci jen na tu dobu, kdy je malá ve školce.
Ptala jsem se všude možně, ale zatím bez úspěchu, bohužel. A když už to vypadalo v jednom podniku nadějně, tak mi pak zavolali, že at se nezlobím, ale že vzali někoho jiného. Jak bych se asi mohla nezlobit :roll:

Na pracáku už jsem také byla, ale ta pracovnice mi řekla, že pokud nejsem v registru uchazečů o zaměstnání, že pro mě nic udělat nemůžou. A když jsem se ptala, jestli bych mohla být uchazečem, tak mi řekla, že bohužel ne, že mám ten pnp.

No, takže za mě asi tak, no.

Přeju hodně štěstí, at se ti podaří najít něco, co bude v tvých silách. :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.15 16:59
@Krasavicaa píše:
A co kdyby sis zkusila podat inzerát, že uklidíš, vyžehlíš, vypereš, vyvenčíš psa… To žehlení by šlo třeba i u tebe doma. Některé ženské vozí takto prádlo na žehlení :-)Mrkni i po inzerátech, lidi kolikrát shání šikovnou paní na úklid, tak třeba něco najdeš :-)

Ahoj, inzerát na úklid, žehlení, to jsem už měla, ale ozvalo se jen pár lidí, tudíž jsem si vydělala za měsíc pár stovek, což mě nevytrhne, bohužel. V inzerátu jsem jednou měla, že pohlídám děti, že pomůžu s Němčinou, ale nic :?

• Nahlásit
  • Citovat
25486
9.8.15 17:03

Hmm tak na pracáku ti opravdu práci nenajdou i když seš v registru uchazečů :) tu si musíš najít sama, chce to projet inzeráty, prolézt všechny firmy v okolí a otravovat a otravovat a věřim, že něco určitě seženeš…hodně stěstí :kytka:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Anonymní
9.8.15 17:04
@Burj Chalifa píše:
Moc chápu, že do práce z mnoha důvodů potřebuješ, ale na druhou stranu chápu i zaměstnavatele, že hledají pracovní sílu, ze které nekoukají časté návštěvy lékaře či ošetřovačky. Dítě má otce, takže přece není povinnost, aby vše absolvovala jen matka. Bohužel to matky často dělají a pak se diví, že zaměstnavatelé dávají přednost mužům. Tak moc se nedivím, příklady okolo sbe vidím. Jaké máš vůbec vzdělání, praxi? Podle toho se odvíjí úvaha o zaměstnání.

Právě, že do práce chci i kvůli tomu, že dřepim už několik let doma a je to strašný stereotyp, nuda. ikdyž se starám o své dítě.
Jenže, já s malým zase tak právě často nechodím po doktorech, v zimě téměř nemarodí…a když už, tak může jít babička, to není potíž.
Mé dítě právě otce nemá, otec mu před 2 lety zemřel při autonehodě :,( zustala jsem na vše sama :,(
Vzdělání má středoškolské, ale jsem manuálně zručná, umím toho dost, dělala jsem i aranžerku, řidičku, administrativní pracovnici, operátorku, kontrolorku, takže praxí mám dost celkem. A myslím, že je vše i o domluvě, ale ta v poslední době nějak všude vázne.

• Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.8.15 17:06
@brumdinka píše:
Hmm tak na pracáku ti opravdu práci nenajdou i když seš v registru uchazečů :) tu si musíš najít sama, chce to projet inzeráty, prolézt všechny firmy v okolí a otravovat a otravovat a věřim, že něco určitě seženeš…hodně stěstí :kytka:

Děkuju, ale to jsem už několikrát udělala a stejně to k ničemu nebylo, když řeknu, že to potřebuju na zkrácený úvazek :(

• Nahlásit
  • Citovat
47668
9.8.15 17:07
@Anonymní píše:
Dobrý den, maminky.

Je dost nemocný.
Popř, jestli máte typ nebo radu, kam se obrátit, sem s ní, děkuji. :hug:

mam to podobně, syn od září bude ve školce od rána do odpoledne, ale dcera do školky až za rok takže bych doma byla i tak. Za rok až bude i ona ve školce tak stejně do práce nejdu. Vždyt budu mít čas od 8h spíš déle no a max ho můžu vyzvednout v 15h takže práce max do 14:30 a už to je problém sehnat práci na pár h :?, manžel říká že je to blbost jít někam na pár h, pak dojdu s dětma domů a teprve bych začala vařit takže bych se za chvíli zbláznila :lol: že i tak toho budu mít dost, kolem 9h doma, než poklidim, uvařim tak abych šla naproti pro nejstaršího ke škole a pak pro Tomíka na druh konec města, s nim domů a za rok pak ještě pro nejmenší do školky. manžel dělá na 3 směny takže jedině když bude mít ranní tak Tomíka vyzvedne on ale jinak to vše bude na mě takže práce nereálná hlavně na zkr úvazek :roll: :roll: Zdravotně sama na tom nejsem úplně ok takže už takhle to bude honička :jazyk:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
30912
9.8.15 17:07
@Anonymní píše:
Právě, že do práce chci i kvůli tomu, že dřepim už několik let doma a je to strašný stereotyp, nuda. ikdyž se starám o své dítě.
Jenže, já s malým zase tak právě často nechodím po doktorech, v zimě téměř nemarodí…a když už, tak může jít babička, to není potíž.
Mé dítě právě otce nemá, otec mu před 2 lety zemřel při autonehodě :,( zustala jsem na vše sama :,(
Vzdělání má středoškolské, ale jsem manuálně zručná, umím toho dost, dělala jsem i aranžerku, řidičku, administrativní pracovnici, operátorku, kontrolorku, takže praxí mám dost celkem. A myslím, že je vše i o domluvě, ale ta v poslední době nějak všude vázne.

potřebovala bys práci, která je časově flexibilní, např. různé donášky, péče o senory, vyzvedávání dětí atd. Zaměstnavatelé budou dávat ruce pryč, ale zase po těch všech zkušenostech s matkami-obíhačkami lékařů se jim moc nedivím.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
25486
9.8.15 17:08
@Anonymní píše:
Děkuju, ale to jsem už několikrát udělala a stejně to k ničemu nebylo, když řeknu, že to potřebuju na zkrácený úvazek :(

odkud seš..a co si představuješ pod pojmem zkrácený úvazek :)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
7231
9.8.15 17:08

Hele, napadá mne, musíš říct, že máš dítě ZTP/P? Vždyť daně si můžeš dělat sama. :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
Krasavicaa
9.8.15 17:09
@Anonymní píše:
Vzdělání má středoškolské, ale jsem manuálně zručná, umím toho dost, dělala jsem i aranžerku, řidičku, administrativní pracovnici, operátorku, kontrolorku, takže praxí mám dost celkem. A myslím, že je vše i o domluvě, ale ta v poslední době nějak všude vázne.
:hug: :hug: :hug: :hug: :hug: :hug:
  • Nahlásit
  • Citovat
Anonymní
9.8.15 17:10
@Jančakecalka píše:
Ahoj,

mám podobný osud jako ty.
Mám dcerku, která je také nemocná.
Byl vůbec zázrak, že jí vzali loni do školky, sice jen na pár hodin denně, ale aspo to.
Co se týká práce, tak zatím též marně sháním, potřebovala bych práci jen na tu dobu, kdy je malá ve školce.
Ptala jsem se všude možně, ale zatím bez úspěchu, bohužel. A když už to vypadalo v jednom podniku nadějně, tak mi pak zavolali, že at se nezlobím, ale že vzali někoho jiného. Jak bych se asi mohla nezlobit :roll:

Na pracáku už jsem také byla, ale ta pracovnice mi řekla, že pokud nejsem v registru uchazečů o zaměstnání, že pro mě nic udělat nemůžou. A když jsem se ptala, jestli bych mohla být uchazečem, tak mi řekla, že bohužel ne, že mám ten pnp.

No, takže za mě asi tak, no.

Přeju hodně štěstí, at se ti podaří najít něco, co bude v tvých silách. :hug:

Ahoj, mrzí mě, že jsi na tom podobně :hug:
Třeba ted před pár týdny jsem byla na sociálce kvůli parkovací kartě a ta paní se mě zeptala, jestli jí opravdu potřebuju, jestli mám na to auto? 8o :roll: tak jsem jí řekla, že ještě nemít ani to auto, tak si už můžu jít hodit provaz, jak bych asi pořizovala nákupy, jezdila s malým…samozřejmě, že mám na to auto už horkotěžko, ale musím, jinak to nejde prostě. Je děs, co si i ty úřednice dneska dovolí :roll:

Taky držím palce, aby sis našla zaměstnání, které bude vyhovovat :hug:

• Nahlásit
  • Citovat
7016
9.8.15 17:11

A stoji to za tu danovou ulevu? Ja bych ji zatloukla. Nebo to nejde, ucetni to zjisti, i kdyz to neteknes?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama