Jak najít sama sebe a napodobování chování ostatních

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
23.1.22 20:32

Jak najít sama sebe a napodobování chování ostatních

Zdravím, trochu se tu rozepíšu, takže předem děkuju všem co si mě vyslechnou. Je mi 16 let, a přijde mi, že nemám svoji osobnost. Když s někým jsem, napodobuji jeho chování a prostě cítím jaký ten člověk chce, abych byla. Nedokážu to popsat, přijde mi že mám moc empatie, vždycky když např. učitelka někoho požádá aby pro něco šel, je mi jí líto, a přijde mi to jako moje povinnost abych pro to šla já. Taky se mi pořád mění styly oblékání a co se mi líbí, ve většině případů podle toho, kdo je okolo mě, pak je ale děsivé, že nevím, zda se mi ta věc opravdu líbí a nebo se mi líbí jen proto, že se to líbí tomu danému člověku. Taky mám hrozné změny nálad, a nevím jak se chovat, když je okolo mě víc lidí, jelikož se nemám na koho ‚navázat‘. Většina by řekla, ‚prostě buď sama sebou‘, ale já opravdu nemohu najít sama sebe, když se mi začne líbit třeba růžová, hned si řeknu že je to moc holčičí, a tak to přesměruju na černou a pořád dokola, už jsem z toho unavená.
Nemůže to být třeba jen dospíváním? Pokud ano, tak mě to teda děsí upřímně. S rodiči mám skvělý vztah, takže trauma z dětství nebo tak to nebude.
Co mě akorát drží vklidu, tak jsou mé koníčky, které mi alespoň trochu připadají ‚jako já‘.
Děkuju všem co řeknou svůj názor na tenhle můj ‚problém‘, a nebo jsem jen paranoidní a o nic nejde, potřebovala bych asi trochu uklidnit, že to tak měli všichni.
(omlouvám se za nějaké gramatické chyby, a taky za to, že jsem mimo téma a tohle nemá s rodičovstvím a vlastně pointou téhle stránky nic společného, a taky vím že jsou horší problémy než je tenhle)

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
7293
23.1.22 20:40

To je povahou, jsou takový citlivý typy… Cítí okolní emoce, jako by byly jejich vlastní. Sebe musíš hledat v tichu a v tom, co tě baví a oslovuje samo od sebe, ne jen kvůli tomu, že jsi zjistila, že to baví někoho, koho obdivuješ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2599
23.1.22 20:40

Najdi si tu diskuzi „zrcadlím se“ nebo tak nějak to bylo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7293
23.1.22 20:41

Ale dá se to pak profesně využít, můžeš být herečka, nebo psycholožka.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
897
23.1.22 20:51

Myslím, že je to normální hledání sama sebe, v tomhle věku jsem to měla podobně. Asi jsi hypersenzitivní, jsou na to i nějaké knížky, na fb skupina…Někdy to souvisí i se sebevědomím a sebepřijetím. Neboj se být sama sebou, třeba jsi taky pro někoho „vzor“, ani nemusíš vědět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1734
23.1.22 20:59

Jo to znám, v podobném věku jsem nad sebou tak taky přemýšlela. Nevěděla jsem, jaká vlastně jsem. Nevěděla jsem, jaké mám mít nároky na ostatní, příliš empatická. Docela mi to dalo práci a bylo to hodně těžké sebepoznávání až tak do třicítky a potom zase napravovat, kam jsem se svou tolerancí a sebeobětováním dostala.
Jak píšeš, blbá je touha všem vyhovět. Ale nevím co ti poradit, asi abys nevydávala síly tam, kde je to zbytečné. A hodně dobře si vybrala partnera pro život.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.1.22 22:29

Jsi normální mladá holka, co si se sebou ještě neví moc rady.

Jestli máš fajn vztah s rodiči, tak si s nimi popovídej, jak to měli v tomto věku oni.

A neboj se, časem se v sobě dobře vyznáš.

Měj se hezky🙋‍♀️

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2.2.22 15:40

Budeš génius. Poslouchej. Získáváš empatii.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat