Jak najít znovu smysl manželství?

Anonymní
26.5.20 07:00

Jak najít znovu smysl manželství?

Jdu si pro radu, možná spíš víc vypovídat, anonymně…

Jsme spolu už přes 20 let a na mě to poslední roky tak doléhá. Máme malé děti, nebýt jich, už jsem dávno pryč. Víc než dva roky prosím, abychom spolu něco podnikali. No prý není čas, není hlídání, teď to nejde… Když už jsme zašli jednou do kina, tak to bylo takové, že jsem mohla jít se sousedem. Nevím, asi jsem náročná, ale já bych asi i po těch letech chtěla chlapa, který by mně řekl, že mně to sluší, že je se mnou rád. Který by vymyslel nějaký program jen pro nás dva. A místo toho máme provozní vztah dvou spolubydlících s občasným bídným sexem. Asi to tak má spousta lidí a vyhovuje jim to, mně ale přijde, že občas by to chtělo ten vztah trošku nabudit. Neumím si představit, že takhle budu až do smrti. Společné koníčky a zájmy žádné, maximálně tak společný majetek. Co až děti odejdou z domu? To už si opravdu budeme žít každý sám a po svém s tím, že se občas náhodně doma večer potkáme?

Má to někdo taky tak? Co s tím?

Když si představím, kolik bych měla času po rozvodu, kdyby si děti bral i jen občas a kolik bych měla času pro sebe a na druhou misku vah dám tohle s nulovým časem pro sebe, tak mám z toho takovou depku a nebýt toho, že by to děti fakt asi zničilo, tak už je to dávno podepsané :,(

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
816
26.5.20 07:14

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se bude vše jen plynule zhoršovat i kdybys začala na loutnu, či housle housti, barevné lokny nevídaně nakadeřené nosit počala, dokonce i nákup provokujícího prádélka je zbytečná investice. Začni si nenápadně hledat jinou oporu a až si budeš jista, že se na ní dá stavět a po poradě s novým, pak to utni. Jinak se jen budeš trápit, stárnout a neuraž se, každý rok od určitého věku ženy jí ubírá na atraktivitě. Čest výjimkám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 07:17
@Kadet Biegler píše:
Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit, že se bude vše jen plynule zhoršovat i kdybys začala na loutnu, či housle housti, barevné lokny nevídaně nakadeřené nosit počala, dokonce i nákup provokujícího prádélka je zbytečná investice. Začni si nenápadně hledat jinou oporu a až si budeš jista, že se na ní dá stavět a po poradě s novým, pak to utni. Jinak se jen budeš trápit, stárnout a neuraž se, každý rok od určitého věku ženy jí ubírá na atraktivitě. Čest výjimkám.

Asi mně to po ránu nemyslí tak ostře jako jindy, nicméně asi část je trošku ironie, že? A bohužel tedy ten začátek, je mně jasné, smutná realita. Jinak já jinou oporu nepotřebuji. Když vidím tu „lásku“ po 20 letech, no tak to proboha prosím, ať už jsem sama a nic nového domů nechci. Mám kam jít, takže nového bytného taky nepotřebuji. Ale dík za radu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
22839
26.5.20 07:20

Jak se stane, že máte po 20 letech malé děti?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
816
26.5.20 07:22
@Anonymní píše:
Asi mně to po ránu nemyslí tak ostře jako jindy, nicméně asi část je trošku ironie, že? A bohužel tedy ten začátek, je mně jasné, smutná realita. Jinak já jinou oporu nepotřebuji. Když vidím tu „lásku“ po 20 letech, no tak to proboha prosím, ať už jsem sama a nic nového domů nechci. Mám kam jít, takže nového bytného taky nepotřebuji. Ale dík za radu :mrgreen:

Pokud jsi smířená, připravená na fakt, že budeš sedět v prázdném pokoji, sama usínat i probouzet, sama vláčet nákupy…pak je vše v pořádku.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 07:23

Bohužel to je takto u hodně rodin, stačí se podívat kolem sebe… :(

• Citovat
  • Nahlásit
4913
26.5.20 07:26

Já teda nemám co radit, ale mluvili jste o tom?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
732
26.5.20 07:28

Rodiče jsou spolu 31 let a tráví čas společně, přátelí e se stejnými lidmi, občas vyráží na výlet, pracují spolu na zahradě, ale samozřejmě tráví čas i oddělené, nejsou siamská dvojčata. Nedrží se za ruce, neolíbávají se v jednom kuse, ale když si nějak láskyplné řeknou (a nemusí to být miláčku, lásko), je to opravdové, je z nich cítit láska a úcta ke druhému. Po 20 letech to bylo podobné, děti měli menší (11 let, měli nás dlouho, kvůli léčbě neplodnosti).
Partnerovi rodiče jsou to samé. Jen jsou v manželství od dva roky méně.
Po dvaceti letech s dětmi už to asi nebude o neustálém vyznávání si lásky a držení se za ruce, ale ta láska rozhodně zmizet nemusí, jen je jiná, možná i lepší.
Pokud manžel nechce vůbec trávit čas společně, jakékoliv návrhy odmítá, je to špatně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1920
26.5.20 07:29

@divine woman Stačí, když spolu dva lidi 10 let žijí a děti si pořídí až pak. Ne každý si dítě pořídí po 3 letech vztahu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
2760
26.5.20 07:36
@divine woman píše:
Jak se stane, že máte po 20 letech malé děti?

Taky to tak mame. Jsme spolu celkem 18 let. Po 12 letech svatba a rok na to prvni dite.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 07:38
@akavi píše:
Já teda nemám co radit, ale mluvili jste o tom?

Viz můj úvodní příspěvek - víc než dva roky prosím…
Jednu dobu jsem to do něj hučela tolik, že mně řekl, že už jsem s tím otravná. Tak už nehučím. Mně to je už tak nějak vnitřně jedno. A on je asi spokojený, protože provoz funguje…

@Anonymní píše:
Bohužel to je takto u hodně rodin, stačí se podívat kolem sebe… :(

No asi jsi to shrnul/a nejlépe. Takže smířit se s tím a žít si svůj život.

@AnnieTRoj odezdikezdismus? Siamská dvojčata? Věčně za ruku a vyznávání lásky co 5 min? No neslyšela jsem nic pěkného asi tak 5 let. Společně jsem za poslední 2 roky byli jednou v kině. Jediný společný dotyk byl, když jsme se náhodou dotkli ve společném kyblíku při hrabání popcornu :mrgreen:

• Citovat
  • Nahlásit
5651
26.5.20 07:54

Nevím, co poradit, když už to trvá takhle dlouho :think:
Pro mě je tohle noční můra, že by tak dopadl náš vztah.

Ale možná to bude tím, že jsou děti malé, je na ně upřená všechna energie. U nás se to mění každým rokem, čím jsou děti samostatnější, tím má člověk volnější ruce.
Ale upřímně, já bych to vyhnít nenechala. Pokud ti na Vašem manželství záleží, tak bych mu prostě sdělila své představy a ať se začne snažit. Žijeme jen jednou a život se má prožít a ne jen přežít. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
22839
26.5.20 08:01

@LilyJane @Oriseka A to si zvyknete jak je vám ve 2 fajn, žádné starosti. A ty děcka to umí pěkně nabourat. Ze své zkušenosti, nejkrizovější je to s dětmi než vyjdou ze ZŠ. Pak už je to lepší.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
26.5.20 08:01

@divine woman třeba tak, že jsem s manželem od 15 a dítě bylo až po 12 letech. Takže my jsme spolu 22 let a jedno dítě je ve školce a druhé na prvním stupni.

• Citovat
  • Nahlásit
852
26.5.20 08:05

A kolik let mají děti? Máte možnost hlídání? Co spolu tedy něco nového budovat - třeba skalku na dvoře, něco u čeho budete komunikovat, těšit se, plánovat, atd. Nebo společná cesta někam, dovolena, nový koníček, zvíře, taneční pro dospělé… Nebo se zaměřit na sebe, trochu víc být mimo dům, začít teda něco dělat sama a třeba se začne zajímat, nebo se přidá, nebo mu alespoň dojde, že tě vždycky nenajde doma u plotny s dětmi.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat