Jak nakapatat do očí 2,5letému?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Salvaje
Závislačka 3464 příspěvků 04.11.14 10:19
Jak nakapatat do očí 2,5letému?

Ahoj,
potřebovala bych poradit. Syn - 2,5 roku - má zánět spojivek a mám mu kapat antibiotika. První dávku si nechal nakapat dobrovolně a s radostí. Pak ale zjistil, jak je kapka v oku nepříjemná a od té doby se nechce nechat. Brání se, jak může. Když ho zakleknu, tak zas kroutí hlavou ze strany na stranu a hrozně brečí. Když už mu držím i hlavu, tak pevně zavře oči, že mu je mám strach násilím otevřít, abych mu je neporanila :roll: :oops: Nejde to ani po dobrém. Nejde ho ničím zaujmout, jakmile zjistí, že mám kapky, tak konec…
Holky, jaký fígl na to máte Vy? Díky.

Reakce:
catherine100
Vesmírná mluvilka 30563 příspěvků 04.11.14 10:24

@Salvaje teď už uplácím čokoládou a většinou i jde dobrovolně, protože ví, že se tomu stejně nevyhne, ale dřív jsem taky někdy musela ho zabalit do deky, zakleknout a násilím otevřít oči a kápnout…nebo jsem kápla do zavřených víc kapek a držela ho než ty oči otevřel :oops:

lyrica
Hvězda diskuse 41884 příspěvků 04.11.14 10:24

Ani úplatek nepomůže?

Salvaje
Závislačka 3464 příspěvků 04.11.14 10:28

@lyrica Nepomůže. :zed: I když s tím souhlasí a nachystá se na kapání, tak na poslední chvíli stejně chytne hysterák a o to větší, že ten úplatek chce, ale kapky v očích ne… :zed: :zed: :zed:

kvaček
Extra třída :D 13789 příspěvků 04.11.14 10:33

A co zkusit, že by si kápnul sám, jakože bys u něho byla, ale on by si vzal kapátko a dal si jednu kapičku. Jako, řeknu upřímně, že já bych si to od druhého taky nenechala, přijde mi to hrozné- jako pocitově, jinak je jasné, že se prostě kapat musí

Příspěvek upraven 04.11.14 v 10:34

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34550 příspěvků 04.11.14 10:34
@Salvaje píše:
Ahoj,
potřebovala bych poradit. Syn - 2,5 roku - má zánět spojivek a mám mu kapat antibiotika. První dávku si nechal nakapat dobrovolně a s radostí. Pak ale zjistil, jak je kapka v oku nepříjemná a od té doby se nechce nechat. Brání se, jak může. Když ho zakleknu, tak zas kroutí hlavou ze strany na stranu a hrozně brečí. Když už mu držím i hlavu, tak pevně zavře oči, že mu je mám strach násilím otevřít, abych mu je neporanila :roll: :oops: Nejde to ani po dobrém. Nejde ho ničím zaujmout, jakmile zjistí, že mám kapky, tak konec…
Holky, jaký fígl na to máte Vy? Díky.

Zalehnu - asi to tak delas - hlava do meho rozkroku, ruce priplacnu stehny, mam obe ruce volne. osusim okoli oci kapesnickem. kdyz je kuze sucha, polozim prst tesne nad a pod ocni sterbinu, roztahnu, nakapu, pustim, pochvalim, odmenim.
Ja mam tri, nemam na to ani cas ani nervy se s nima nejak dohadovat, slibovat, kdyz to pak stejne nefunguje. Kolikrat tak prostrednimu i cistim zuby. Neznam dite, u ktereho by kapky do oci nebyly problem.

zuzkasim
Ukecaná baba ;) 2243 příspěvků 04.11.14 10:34

@Salvaje Když nechce, je to boj, prostě zakleknu, jeho hlavu mám pod koleny, rukou pootevřu oko… ale celkem brzy zjistil, že ten boj je horší a po pár pokusech si už nechal nakapt dobrovolně.

AliTad
Kelišová 5303 příspěvků 04.11.14 10:41

Znehybnění - viz návody výše. Kápnu do koutku pevně zavřeného oka, odložím kapky - mám obě ruce volné - a násilím otevřu oko, aby to tam zatelko :palec:

hofka
Neúnavná pisatelka 15044 příspěvků 04.11.14 10:42
@Pudloslava píše:
Zalehnu - asi to tak delas - hlava do meho rozkroku, ruce priplacnu stehny, mam obe ruce volne. osusim okoli oci kapesnickem. kdyz je kuze sucha, polozim prst tesne nad a pod ocni sterbinu, roztahnu, nakapu, pustim, pochvalim, odmenim.
Ja mam tri, nemam na to ani cas ani nervy se s nima nejak dohadovat, slibovat, kdyz to pak stejne nefunguje. Kolikrat tak prostrednimu i cistim zuby. Neznam dite, u ktereho by kapky do oci nebyly problem.

taky tak:-)

e-lili
Echt Kelišová 9318 příspěvků 04.11.14 10:55

My kaoem dvouletymu. Donese kapky, rekne kam kap a kdyz ho chytim rve. Ma silu jak pes. Kapem 4× za den a uz to nedavam.

Zalehnu ho, roztahnu ocka a kapnu. Su tehotna a bricho mam slusne dokopany a domlaceny. Je to silenej boj

zuzouš
Extra třída :D 10365 příspěvků 04.11.14 11:37

Otvírala jsem násilím. Brzo zjistila, že když máma drží, jak v kleštích a rve víčka od sebe, je to mnohem nepříjemnější, než když si to nechá nakapat dobrovolně. Jak bys mu tím chtěla ublížit? Maximálně ho bude chvíli oko pobolívat, to přežije.

Salvaje
Závislačka 3464 příspěvků 04.11.14 12:57

HOlky, díky za rady. Taky to dělám násilím - zakleknu, kolenama držím hlavu a rukou se snažím roztáhnout ta víčka :pankac:. @zuzouš Měla jsem strah, abych mu nějak nenatrhla víčko nebo něco…
@e-lili Taky jsem těhotná a ty boje, kdy se snažím dostat „na něho“ jsou fakt mazec. Navíc je po mně tak trochu klaustrofobik, tak mě vždycky prosím „Mami, tak ne, tak nemusíš“. Vždycky slibuje, že si nakapat nechá, ale stejně nenechá, takže se těm bojům prostě nevyhneme…
Díky všem za rady, musím být holt ještě o trochu silnější, rychlejší a nekompromisní :mrgreen:

daniela4
Ukecaná baba ;) 1009 příspěvků 04.11.14 14:06

Když spí…

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Epilepsie: Jak se chovat, když někdo dostane záchvat?

Na 26. března připadá Světový den boje proti epilepsii. Určený je k... číst dále >

Podlahy, které imitují kámen a textil

Kámen a textil. Dva na první pohled odlišné materiály. Jejich společným... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak moc záleží na detailu: Vilhelmová vytřela zrak růžové divě Českých lvů

Nikdo ji tady v Česku nezná, a přesto byla jednou z nejfotografovanějších žen... číst dále >

Grossová přišla o ňadra: Lékaři jí zřejmě odeberou i dělohu a vaječníky

Šárka Grossová (39) má za sebou náročnou operaci a dost možná ji čeká další.... číst dále >