Jak nakombinovat kočárky?

583
27.4.17 13:21

Jak nakombinovat kočárky?

Ahoj, chtěla bych se zeptat na Vaši radu a zkušenost…máme ještě hodně času, ale chtěla bych si udělat přehled. Miminko se narodí na podzim a mě se hodně líbí klasické hluboké retro kočárky (houpací, odpružené, kde má podle mě novorozenec největší pohodlí a teplo během zimy). Přemýšlela jsem nad koupi hlubokého kočáru + autosedačky + sportáku na později. Našla jsem i hluboké kočárky, kde se dala korba vyměnit za autosedačku (Snad jsem to nepopletla) a to mi přijde praktické… ale- jaké máte zkušenosti s touto kombinací? Co je (ne)výhoda oproti klasické trojkombinaci?

Později bychom chtěli s kočárem i běhat, bruslit nebo jít na procházku do lesoparku. Myslím, že v zimě to úplně aktuální nebude, ale příští jaro bude prckovi už 7m a snad by to zvládl v tom sportovním…Co myslíte?

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Reakce:

27.4.17 13:29

Osobně bych řekla, že nevýhody má spíš ta trojkombinace - autosedačka bez jakýchkoliv testů, sporťák často nepraktický a na houby. Na prvního jsme kupovali dvojkombinaci, adaptéry a sedačku a poté, co syn vyrostl z korby (6 měsíců), tak šel kočár o dům dál a koupili jsme nám vyhovující sporťák, co jde do lehu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
186
27.4.17 13:33

A jak často budeš vozit autosedačku na kočárku? Já to využila si jednou. Pokud jde o nákup v obchoďáku, dneska bych koupila golfky s adaptéry na autosedačku (třeba quinny), využiješ je i později. Hluboký houpací kočár je super, ale s tím houpacím podvozkem mi připadá sporťák nanic. Sporťák bych koupila až to bude aktuální, budeš zkušenější a budeš vědět, co od kočárku chceš. Navíc bude dítě těžší, kočár bude mít jinde těžiště a pojede se s ním jinak, než s prázdným na prodejně.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11941
27.4.17 13:35

Mám roan Maritu - trojkombinaci. Jsem s ní spokojená. Autosedačku mám maxi cosi - dokupovala jsem adaptéry. Zvládne s přehledem terén, chodila jsem s ním i běhat. Sporťák sice neodpovídá posledním módním terndům, ale je veliký, jde sklopit do lehu a spinká mi v něm opravdu velké dvouleté dítě.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35023
27.4.17 13:38

Autosedačku jsem na kočárku občas používala při nákupech, na to byla super. Jinak jsem měla korbu, když dítko povyrostlo, místo korby se nasadil sporťák, taky pohoda. Nicméně autosedačku bych nekupovala s kočárkem, kup raději značku, která se zabývá autosedačkami, mají lepší výsledky testů (maxi-cosi, römer, cybex atp.).

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 13:38

Ja měla trojkombinaci a využila se zcela - jak hluboká korba, tak kombinace vajíčko na podvozku, tak potom sportak. Ale musíš dobre vybrat - ja chtěla větší korbu, houpani s možnosti ho pak zafixovat, bytelnost kvůli pohybu v terénu, sportak do úplného lehu. Byla to fuska, ale nakonec jsem nasla ;). Oba kluci sli do sportaku kolem sedmého měsíce bez problému.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11024
27.4.17 13:43

Koupila bych roan maritu, jako hluboký kočár, potom až dítě vyroste tak vymakaný sporťák, třeba baby jogger nebo cokoli co ti bude vyhovovat.

s vozením autosedačky na roan maritě neporadím, ale někdo psal, že i na ni se dají dokoupit adaptéry, což jsem nevěděla a je to super :-)

jinak autosedačky u trojkombinací jsou většinou děsný, obzvlášť u těch levnějších.

mě se ještě docela líbí jane muum formula micro coos nebo tak nějak, ten mi přijde super i s tou autosedačkou, no a krásnej je peg perego book, ale tam je uplně super malá hluboká korbička, což je strašná škoda :-(

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11024
27.4.17 13:44

@Tichošlápek a cos měla za kočár? :-)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1060
27.4.17 13:46

My jsme měli hluboký kočárek zvlášť (větší, houpací), pak jsme koupili sporťák (velký, těžký, do terénu, polohovatelný do lehu) a lehké golfky do auta (na vození po městě), autosedačku zvlášť, ale přiznám se, že vajíčko na podvozku bych asi využila, né tak na chození po obchodech (tam jsem vajíčko dala na koš), ale dost jsme chodili po doktorech a tahat dítě z parkoviště po poliklinice a nemocnici bylo za trest.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
27.4.17 13:48

@debra.morgan od firmy Patron typ fenix. Pro představu ho mam teď v bazarku, ale nechtěla jsem to tu psat, aby to nevyznelo jak reklama :lol:

mne se vyplatilo jít na veletrh, tam si všechno omakat a nechat předvést - původně jsem chtěla úplně jiný druh a odchazela s objednavkou na tento

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1399
27.4.17 13:49

Tak pokud se narodí mimčo na podzim, tak nemusíš moc koukat na velikost korby, do jara se ti tam vejde v každém případě (tedy pokud nebude extra obřík). My měli dvojkombinaci hluboký kočár a sporťák, autosedačku jsme kupovali zvlášť, chtěli jsme kvalitní, ale šla nasadit na podvozek. Po zkušenostech se dvěma dětma bych příště šla cestou pořádný houpací korbičky, klidně z druhý ruky, stejně v tom bude pár měsíců a pak koupila kvalitní sporťák, co půjde do lehu a vyhovoval by mým potřebám (to už záleží na preferencích každého). A samozřejmě kvalitní autosedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69722
27.4.17 13:52

@Nuníček Tak já třeba vybírala golfky tak, aby na ně šla nacvaknout jak korba, tak vajíčko… a využila jsem to hodně, používala jsem je i pod korbu, pokud jsem jela jen „po návštěvách“ či do práce, prostě, kde jsem věděla, že bude kočár spíš stát nebo jezdit jen po asfaltu.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
69722
27.4.17 13:54

@debra.morgan Na Pegero Book by měla jít cvaknout Navleta XL, ne? A ta zas tak mrňavá není… já mám tedy malé děti, ale dřív mi z ní začaly vylézat, než jim byla malá.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11941
27.4.17 13:58

@debra.morgan Teď je začali dělat na Maxi Cosi a ještě další sedačky. Já měla u prvního dítěte přímo jejich sedačku Mille a ta stála za houby. Navíc mi dítě brzo vyrostlo, takže jsem pak koupila Romer First Class, ale tu Mille jsem dál používala na podvozek kočárku. To bylo super, nemusela jsem na nákupy brát velkou korbu. Teď u druhého miminka už jsem pořídila ty adaptéry a lepší autosedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
11024
27.4.17 13:58
@j.a.n.i1 píše:
@debra.morgan Na Pegero Book by měla jít cvaknout Navleta XL, ne? A ta zas tak mrňavá není… já mám tedy malé děti, ale dřív mi z ní začaly vylézat, než jim byla malá.

to by měla, je fakt, že u ní jsem to nehledala, ale taky porovnávám s roan maritou, tam ja každá korba malá :-D a nevim jak moc jsou tyto kocarky odpružený a jak moc houpou (jestli vubec)

zakladatelko musíš si ujasnit, co od kočárku chceš, jestli tank kvůli terénu, skladnost, malou váhu atp..
já třeba vůbec nepotřebuju tank, postačila by nějaká odlehčená verze nebo rovnou lepší golfky a nechci nic těžkého, protože budu hodně jezdit busem, ale zase skladnost mě vůbec netrápí.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama