Jak nakombinovat kočárky?

Napsat příspěvek
27.4.17 13:59

I'COO Peak Air - dvojkombinace hluboký a sporťák, k tomu autosedačku vajíčko Cybex (v testech vyšla dobře) s adaptérem na podvozek kočárku. S dcerou narozenou koncem podzimu jsem najezdila kilometry ve městě i v terénu (Krkonoše, Sněžka). Ani nebylo potřeba dokupovat golfky.

Adaptér na vajíčko k podvozku jsem používala hodně, nejsem silák a autosedačku s trochu větším dítětem neunesu.

Vše vydrželo v top stavu, nyní pro několikatýdenního syna používám dál a je to jako nové.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
27.4.17 14:29

Děkuju za názory. Moje představa je zatím takováto:

Koupit si sedačku např od Cybexu, k tomu hluboký kočár (houpací, všechny 4 kola stejně velké atd..). Ideální by byla ale možnost, kdyby šlo na takovýto podvozek nacvaknou i tu autosedačku, pokud se to vůbec dělá. Pak na jaře bych asi šla do pořádneho sportáku.

Bydlíme v Praze, byt s velkým výtahem - tady hlubový kočár ok
Ale často jezdíme aututem, které není největší, pak nevím jak moc jsou ty hluboké kočáry skladné… a taky MHD… pač takový kolos bude asi těžší než nějaká odlehčená trojkolka.
Chtěla bych chodit na procházky i po zpevněných lesních cestách, v zimě ještě zasněžených - zvládnul by takový kočár?
Taky nevím jaká je s hlubokým kočárem manipulace (oproti těm trojkombinacím), když má všechny 4 kola stejné a neotáčecí…

Zatím nepřemýšlím o konkrétních značkách, jen vybírám typ 8o :think:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
27.4.17 14:56

@ayra.5 Hele mám koupený kočár od Dorjanu dvojkombinaci a autosedačku od cybexu, a i na to dělají adaptér aby si na jejich podvozek nacvakla autosedačky cybex, maxi cosy atd. Takže to určo jde a u většiny kočárů to i píší, co se k nim dá nacvaknout za sedačky
Trojkombinace znamená, že máš v jednom paklu korbu hluboký kočár a autosedačku, o tom jaké má podvozek kola to není. Můžeš koupit trojkombinaci, kde jsou u kočáru všechna kola stejně velká

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
1136
27.4.17 15:02

Ale jak už tady holky psaly, nebrala bych autosedačku z trojkombinace, jsou kvalitativně jinde. Takže bych vybírala v dvojkombinacích a pak dokoupila kvalitní autosedačku.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
27.4.17 16:27

@debra.morgan Nehoupou, houpání je věc, která mě děsně iritovala, neuměla jsem s tím ani vyjet na obrubník, místo zvednutí kol se to zhouplo…

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
70093
27.4.17 16:30

@ayra.5 Tak mě třeba manipulace se čtyřkolkou se stejně velkými neotáčecími koly a ještě houpací děsně štvala, odmítala jsem s tím jezdit, takže jsem i hlubokou korbu měla na tříkolovém podvozku (GT3), oproti houpacím je samozřejmě odpružení horší, ale když se kočár s mimine trochu dozatíží, tak je to lepší :mrgreen:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
27.4.17 16:42
@ayra.5 píše:
Děkuju za názory. Moje představa je zatím takováto:

Koupit si sedačku např od Cybexu, k tomu hluboký kočár (houpací, všechny 4 kola stejně velké atd..). Ideální by byla ale možnost, kdyby šlo na takovýto podvozek nacvaknou i tu autosedačku, pokud se to vůbec dělá. Pak na jaře bych asi šla do pořádneho sportáku.

Bydlíme v Praze, byt s velkým výtahem - tady hlubový kočár ok
Ale často jezdíme aututem, které není největší, pak nevím jak moc jsou ty hluboké kočáry skladné… a taky MHD… pač takový kolos bude asi těžší než nějaká odlehčená trojkolka.
Chtěla bych chodit na procházky i po zpevněných lesních cestách, v zimě ještě zasněžených - zvládnul by takový kočár?
Taky nevím jaká je s hlubokým kočárem manipulace (oproti těm trojkombinacím), když má všechny 4 kola stejné a neotáčecí…

Zatím nepřemýšlím o konkrétních značkách, jen vybírám typ 8o :think:

Měla jsem Hartan topline S, na konstrukci se nacvakla buď korba nebo sporťák, dalo se to otočit po i proti směru jízdy, nebo na adaptéry se nacvaklo vajíčko. Snadno to šlo vycvaknout, konstrukci složit a hodit do kufru do auta. Měl vyměnitelnou nápravu, takže když bylo potřeba do lesa nebo na sníh, dala jsem tam 4 velká kola a projelo se všechno. V MHD nikdy problém nebyl, dneska je už většina vozů nízkopodlažních.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
27.4.17 16:46

@j.a.n.i1 to jsou zajímavé postřehy, je pravda, že se to bude asi ovládat úplně jinak. Asi si to půjdu raději vyzkoušet, než abych pak nadávala :oops:

Já mám problém, že se mi nelíbí čtyřkolky, se dvěma menšími otáčecími koly ve předu - přijde mi to, že hlavně v terénu to bude překážet. Tak jsem si říkala, že sporták by byl asi tříkolka, ale pro miminko se mi to zase zdá nepraktické.

Děkuju za tip na Roan Maritu, moc pěkné kočáry.

Autosedačku budeme určitě kupovat zvlášť, kvalitnější ;)

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
584
27.4.17 16:47

@ixule o vyměnitelné nápravě slyším poprvé - možná by to u nás dost věcí vyřešilo :dance:

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit
35028
27.4.17 16:55

@ayra.5 jo opravdu to řeší mnohé :palec: jinak ty menší kolečka se dají buď zaaretovat, nebo se otáčejí, takže nikde nepřekážejí, toho se bát nemusíš, jezdila jsem s nimi i na lehčím terénu, ale Hartan má nějaký komorový systém, že nejsou plastová, ale ani nejsou nafukovací, takže nemůžeš píchnout, ale přitom jsou měkká. Tříkolka je pro mě nestabilní. Já vybírala kočár asi 3 měsíce, než jsem se rozhodla, ale byla jsem pak nadmíru spokojená. Pídila jsem se, porovnávala když jsem měla jasno v tom, co chci, tak mi z toho vyšly prakticky jen 2 kočárky, které tomu odpovídaly.

• Nahlásit
  • Citovat
  • Zmínit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Reklama