Jak nakupujete na celý měsíc?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
DenisaBy
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 16:45
Jak nakupujete na celý měsíc?

Ahoj holky, zeny,
Trapi me jedna vec. S pritelem oba pracujeme.. Dohromady nam to hodi cca 35000,–. Poplatky mame cca 11-12000 se vsim (byt, splaceni pujcky, dluh), takze nam zbyde zase cca 23000,– na mesic.. Pro nas a dve kocicky. Je pravda ze kocky nas docela „vysavaji“, ale to je tim ze kupujeme 250g baleni granuli co vydrzi sotva 3 dny. Takze urcite musime zacit kupovat 10kg baleni. Samozdrejme i kapsicky, jsou zvykli. Ale ten problem je ze si pro sebe skoro nic nekoupime a penize jsou do 14 dni pryc. Pak si musime pujcovat a samozdrejme zase splacet (rodicum). Potrebuji se naucit jak nakladat s penezi aby mi zustali do dalsi vyplaty. Nejvice utracime za naftu (pritel dojizdi do prace kazdy den cca 10km), cigarety (oba kuraci), no a pak jidlo, ktere ale taky hned neni.. Jak tedy nakupujete vy? Aby jste toho meli co nejvic a vyzili jste? Klidne muzete napsat seznam veci co kupujete, rada si poctu :palec:

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Reakce:
Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 31.01.18 16:53

Fíha, ve dvou projíst 23 tisíc za dva týdny, to máte dobrou černou díru. Tak si jeden měsíc schovávej účtenky a ono to někde vyskočí…
Kolik toho prokouříte, případně prosedíte v hospodě? Tam možná bude kámen úrazu, protože jinak s normální spotřebou podle mě není možné projíst ve dvou desítku týdně :nevim:

Jinak za mě je lepší třeba dvakrát měsíčně udělat větší nákup takových těch dlouhodobějších zásob, z toho jednou po výplatě, ať víte, s čím pak počítat a pak už dokupovat jen drobnosti. Také víc doma vařit, raději omáčku na dva dny, než dva stejky k večeři a šup, pětikilo v kanále.

Anonymní
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 31.01.18 16:58

8o zbytecne a velke vydaje jsou proste v cigaretach… my ve dvou a diteti mame na jidlo, drogerii -+ 10 tisic. Prijmy kolem 50 tisic.
Setrime, ale i se rozmazlujem… mame hypoteku.

Mar__tanka1983
Generální žvanilka 20066 příspěvků 31.01.18 16:58

Takže já po každé výplatě kouknu do „spíže“ a zjistím co chybí (mouka, olej, těstoviny, brambory, rýže, koření…), sepíšu si seznam a toho se pak držím, žádné trajdání mezi regály a nakupování blbin.
Maso (dnes už to mám jinak, mám narvaný pultový mrazák na půl roku dopředu, domácí) to samé - zašla sem do místní levnější masny, kde sem koupila třeba tři kila kuřecích řízků, jedno kuře, dvě tři kila nějakého vepřového. Doma to rozporcovala a napytlíkovala, aby to bylo vždy pro dva na dvě porce a zamrazila.
Stejně tak cigára a benzín (plná nádrž). Prostě takové dlouhodobější zásoby, abych věděla, že nepadnu hlady, jsem zacvakala hned po výplatě. A pak se vidělo, co zbyde, to si rozpočítala na týdny a věděla, že můžu z účtu vytáhnout jen třeba trojku týdně, nekompromisně. A podle toho vařila. Nebo jsem věděla, že jeden den jdu do hospody s partou, tak další dva dny musím vymyslet něco levnějšího k jídlu, abych ten týdenní rozpočet nenarušila.

Příspěvek upraven 31.01.18 v 17:05

Ughg
Povídálka 32 příspěvků 31.01.18 16:59

Možná si zkus důsledně celý měsíc psát každý výdaj. A tím myslím i když si koupíš maličkost za pár korun, např. kafe na cestě do práce. Není možné, že ve dvou měsíčně nevyjdete s 23 000Kč, když, jak píšeš, nijak zvlášť za nic jiného neutrácíte.

Halamka
Závislačka 3693 příspěvků 31.01.18 16:59

Tak s kockami uz vis jak na to a ted mi, prosim, napis, co kupujete prvnich 14 dni po vyplate.
Protoze kdyz nebudu vylozene sporiva, tak by mi to stacilo na mesic a min 5t bych usetrila, ja vic tedy.
Zajima me to.

zuza92
Zasloužilá kecalka 556 příspěvků 31.01.18 17:00

Já mám obálkovou metodu. To je, že bych třeba vzala 10 000/ 4 (týdny v měsíci) tj. 2 500 na týden. To bych nechala na jídlo. Do práce dojíždím necelých 10 km nafta mi vychází 2000 měsíc a kupuju granule pro psa 1500 / 12kg na měsíc.

Aries6
Generální žvanilka 21972 příspěvků 5 inzerátů 31.01.18 17:01

Za jídlo pro 5 člennou rodinu (2 dospělí, 3 děti + 1 kočka teda ještě) dáme měsíčně asi 12 000. Plus obědy chlapa v práci (tipuju asi 500) a dětí ve školce (to bude asi 800 za dvě, třetí je ještě doma). A asi 2000 - 2500 nafta.
Nejvíc si myslím pomůže schovávat VŠECHNY účtenky nebo psát a pak to projet. Co je a co není nutné a kde vám peníze „utíkají“. Jestli utratíte 23000 za 2 týdny, tak to je mazec.

pikola
Neúnavná pisatelka 19424 příspěvků 31.01.18 17:03

Možná bys ty výdaje měla víc rozepsat, kolik je benzín, cigarety atd, protože upřímně, buď nevaříš a jíte v restauracích, nebo nevím co kupuješ. Máte v tom evidentně dost binec, 20 km denně není ani jedna nádrž na měsíc.
Moje kočky třeba jí taky kapsičky, kupuju jich hodně najednou přes internet a to samé suché.

tessa2323
Zasloužilá kecalka 913 příspěvků 31.01.18 17:07

23 tisíc pro dva je dle mého az dost abyste vystacili.. My každý měsíc kupujeme maso, zeleninu, uzeninu atd. kolem 4.000 Kč. Máme to na cely měsíc a pak už jen dokupuju pečivo..Taky nám zbývá kolem dvaceti tisíc a zvladam ušetřit tech 6-7 tisíc měsíčně. Zkus schovavat uctenky at vis za co utracis. Protože takovou částku utratit za par dni je přehnané.

lucik2011
Ukecaná baba ;) 1322 příspěvků 31.01.18 17:07

Utratit tolik peněz za 14 dnů a pak si půjčovat je hrozný. Tím pádem nemáte žádnou finanční rezervu na nenadálé výdaje? A co třeba dovolená, na tu asi taky neušetříte

Obeli
Kecalka 147 příspěvků 31.01.18 17:08

Projíst přes 20t za 14 dnů pro dva je dost.
Co budete dělat, až budete mít dítě/děti? Tam je obrovská díra…

miminecko9
Kecalka 125 příspěvků 31.01.18 17:09

Také mám obálkovou metodu a vyhovuje mi to. Jsme 3 - 2dospělí a 1 dítě, a vystačíme s daleko menším obnosem a ještě v pohodě cca 5tis. ušetřím, a to dcerku rozmazluju. Ale my naštěstí nekouříme.

Z.jev
Závislačka 3211 příspěvků 31.01.18 17:09

@DenisaBy 23000/měsíc, to je něco přes 5000/týden, což je docela dost. Zkus schovávat účtenky nebo si to zapisovat, uvidíš, kde se dá ušetřit. Kolik dáte za tu naftu? Nemohl by chlap jezdit busem, to vyjde o dost levněji. A k otázce, větší nákup dělám jednou týdně, kupuju co je potřeba, plus v týdnu většinou dokupuju pečivo a šunku, za ten týden to hodí cca 2500 (2 dospělí a 2 děti školního věku).

Příspěvek upraven 31.01.18 v 17:13

enyf
Ukecaná baba ;) 1525 příspěvků 31.01.18 17:10

Takže to máte za benzín cca 1000 Kč, pokud byste každý kouřil krabičku denně, tak 6000 Kč za cigarety, zbývá 17 000 Kč. To znamená, že jste obden v restauraci nebo v kavárně a ještě sem tam utratíte něco za oblečení, drogerku. Základem je vynechat restaurace, kavárny, chodit tam jen výjimečně. Omezit kouření, to je jasný. A pak musíte přestat vyhazovat peníze za zbytečnosti (pokud tedy již máte zařízenou domácnost a nenakupujete věci do ní), za jídlo to přece všechno za dva týdny nedáte. Těch černých děr tam bude víc (cigarety, žrádlo, jídlo), ale nějakou si ještě nejmenovala.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Pryč s šedým a upršeným hnusem! Chci slunce a hranolky, kňourá Kopřivová

Podnikatelka a travellerka Veronika Kopřivová (27) trpí jako zvíře, chuděra.... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Nemoci u dětí často odrážejí atmosféru v rodině, říká lékařka

Dokud jsme zdraví, bereme to jako samozřejmost. Zpozorníme, až když je... číst dále >

O 10 let mladší: Tragédie v dospívání Petru zničila, chce nový restart

Petra je matkou dvou dětí, které vychovává sama. Hodně pracuje a ještě k tomu... číst dále >