Reklama

Jak naložit kuřecí maso na řízky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Barborika
Zasloužilá kecalka 811 příspěvků 21.09.18 10:06
Jak naložit kuřecí maso na řízky

Ahoj, prosím o tipy, jak naložit kuřecí řízky, ráda bych zkusila do jogurtu…jak na to?
díky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

jahuhudka
Extra třída :D 10670 příspěvků 21.09.18 10:08

Dávám česnek ,bílý jogurt, můžou být bylinky, nebo sladká paprika ,chilly, zázvor ,co ti chutná :nevim:

Tableta
Závislačka 4011 příspěvků 21.09.18 10:12

Já dávám klasicky sůl, pepř, pak sladkou papriku, olej a rovnou strouhanku, promíchám, nechám přes noc v ledničce. Pak upeču v remosce.

ivašot.
Kelišová 6390 příspěvků 21.09.18 10:16

Já dělám tyhle naložené do acidofilního mléka

Emimin7
Echt Kelišová 8753 příspěvků 21.09.18 10:19

Já si dělám sladký speciál - citron, sojovka, kečup, česnek, zázvor, zbytek koření dle libosti, akorát bez soli, a med. Místo medu jde i cukr. Jinak to funguje i bez sladké přísady.

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 21.09.18 10:24

Dávám tučný jogurt,sůl a pepř. Žádná jiná varianta s česnekem nebo kořením nám nechutná.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 21.09.18 10:28
@Tableta píše:
Já dávám klasicky sůl, pepř, pak sladkou papriku, olej a rovnou strouhanku, promíchám, nechám přes noc v ledničce. Pak upeču v remosce.

Héj :pankac: To zní slibně… taky mám remosku… mohla bych poprosit trochu konkrétněji, popř. foto do SZ?
Jelikož kromě oleje v receptu nenacházím nic tekutého. Neudělá to se strouhankou hrudky? :think: Jak moc strouhanky? :think:

LenkaN26
Závislačka 4027 příspěvků 21.09.18 10:34

Já na řízky dávám sůl, pepř, česnek a hořčici.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 21.09.18 10:34

Jinak já teda mám nakládací univerzál - TOP na gril! Ale dělám tak třeba i křídla nebo čínu nebo jen takto naložené nudličky se zeleninou… ňamka největší - všichni se můžou umlsat.

Přitom naprosto primitivní: Sojovka, med, prolisovaný česnek. :pankac:

Příspěvek upraven 21.09.18 v 10:36

Uživatel je onlineTichošlápek
Extra třída :D 10048 příspěvků 21.09.18 10:35

Holky a to když to vyndate z marinady děláte následně ještě trojobal?

Jana206
Nadpozemská drbna 26370 příspěvků 21.09.18 10:40
@Tichošlápek píše:
Holky a to když to vyndate z marinady děláte následně ještě trojobal?

Já ano. Nebo myslíš,že by to stacilo jen do strouhanky? Už jsem o tom uvažovala,ušetřit čas a vajíčka :mrgreen:

Tableta
Závislačka 4011 příspěvků 21.09.18 10:49

@FreeLady12 Občas nějaká menší hrudka je, ale nic dramatickýho. Maso krájím na menší kousky. Musíš po troškách a promíchávat. Nejdřív sůl a pepř, promíchat, pak papriku, ale musí se to posypat jako celej povrch, protože paprika se míchá blbě. Pak tam dám trochu oleje, určitě ne, aby to bylo ponořený, ale aby to bylo jakoby obalený. Pak strouhanku, dávám kukuřičnou. Dá se koupit v Lidlu a teď i v Penny, posypu celej povrch, promíchám a pak zase přisypu té strouhanky tolik, aby to maso bylo celý obalený. Toto výjimečně peču na pečicím papíru, ani nevím, proč. foto

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 21.09.18 10:58

A ještě teda u nás hodně oblíbená věc na rodinné oslavy. Když děláte miniřízečky, tak tímhle není žádné obalovací crcání.

4ks kuřecí prsa
2 balení brambůrky (chipsy) paprikové
pečící papír

Marináda:

250g bílý jogurt
1 lžička kari
1 lžička sůl
3 stroužky česneku

Kuř. prsa naložit do marinády na půl hodinky do lednice. Chipsy rozdrtit na malé kousky a prsa v nich pak z obou stran obalit a pokládat na pečící papír na plech. Peče se v troubě na 180st. 20-25 minut.
Nic se neobrací.

A je to teda luxus :jazyk:

Příspěvek upraven 21.09.18 v 11:00

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2054 příspěvků 21.09.18 10:59

Do jogurtu dávám jedno až dvě vejce a koření co kdo má rád (grilovací, kari, česnek…). Nechám pár hodin, pak obalím pouze ve strouhance a peču na pečícím papíře v troubě :palec:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26438 příspěvků 21.09.18 10:59

@Tableta
Díky moc! Tak do toho jdu! :palec:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek
Reklama

Reklama

Poslední články

Rakovina prsu může postihnout každou ženu. Včasné odhalení je klíčové

Říjen je celosvětově označován jako měsíc boje proti rakovině prsu. Cílem... číst dále >

Stát chce finančně podporovat mikrojesle a dětské skupiny, aby maminky mohly jít do práce

Ministerstvo práce vyslalo do připomínkového řízení návrh, aby státní... číst dále >

Články z Expres.cz

Mileniálové u kormidla: Skončí tahle generace jako Titanic, nebo ví, co dělá?

S moderními technologiemi jsou srostlí jak siamská dvojčata. Chtějí být... číst dále >

Kult i česká milenka Richarda Hammonda z Top Gearu. To je Škoda Rapid

Překoná někdy nová, právě představená škodovácká Scala popularitu Rapidu? Pro... číst dále >

Články z Ona Dnes

Jsi prase, kráva a smrdíš, dozvěděla se ve Výměně manželek mladá maminka

Tereze vadí, že na ni ani na její dvouletou dceru Elišku nemá přítel Marek... číst dále >

Superpotravina mák v hlavní roli. Upečte si bábovku, makovník či závin

Česká republika je makovou velmocí a mák je jednou z nejtradičnějších surovin... číst dále >