Jak naložit kuřecí maso na řízky?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Barborika
Zasloužilá kecalka 822 příspěvků 5 inzerátů 21.09.18 10:06
Jak naložit kuřecí maso na řízky

Ahoj, prosím o tipy, jak naložit kuřecí řízky, ráda bych zkusila do jogurtu…jak na to?
díky :mavam:

Stránka:  1 2 Další »
Reakce:
Uživatel je onlinejahuhudka
Extra třída :D 11266 příspěvků 21.09.18 10:08

Dávám česnek ,bílý jogurt, můžou být bylinky, nebo sladká paprika ,chilly, zázvor ,co ti chutná :nevim:

Tableta
Závislačka 4121 příspěvků 21.09.18 10:12

Já dávám klasicky sůl, pepř, pak sladkou papriku, olej a rovnou strouhanku, promíchám, nechám přes noc v ledničce. Pak upeču v remosce.

ivašot.
Kelišová 6719 příspěvků 21.09.18 10:16

Já dělám tyhle naložené do acidofilního mléka

Emimin7
Echt Kelišová 9361 příspěvků 21.09.18 10:19

Já si dělám sladký speciál - citron, sojovka, kečup, česnek, zázvor, zbytek koření dle libosti, akorát bez soli, a med. Místo medu jde i cukr. Jinak to funguje i bez sladké přísady.

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 21.09.18 10:24

Dávám tučný jogurt,sůl a pepř. Žádná jiná varianta s česnekem nebo kořením nám nechutná.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 21.09.18 10:28
@Tableta píše:
Já dávám klasicky sůl, pepř, pak sladkou papriku, olej a rovnou strouhanku, promíchám, nechám přes noc v ledničce. Pak upeču v remosce.

Héj :pankac: To zní slibně… taky mám remosku… mohla bych poprosit trochu konkrétněji, popř. foto do SZ?
Jelikož kromě oleje v receptu nenacházím nic tekutého. Neudělá to se strouhankou hrudky? :think: Jak moc strouhanky? :think:

LenkaN26
Závislačka 4092 příspěvků 21.09.18 10:34

Já na řízky dávám sůl, pepř, česnek a hořčici.

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 21.09.18 10:34

Jinak já teda mám nakládací univerzál - TOP na gril! Ale dělám tak třeba i křídla nebo čínu nebo jen takto naložené nudličky se zeleninou… ňamka největší - všichni se můžou umlsat.

Přitom naprosto primitivní: Sojovka, med, prolisovaný česnek. :pankac:

Příspěvek upraven 21.09.18 v 10:36

Tichošlápek
Extra třída :D 10889 příspěvků 21.09.18 10:35

Holky a to když to vyndate z marinady děláte následně ještě trojobal?

Jana206
Nadpozemská drbna 26546 příspěvků 21.09.18 10:40
@Tichošlápek píše:
Holky a to když to vyndate z marinady děláte následně ještě trojobal?

Já ano. Nebo myslíš,že by to stacilo jen do strouhanky? Už jsem o tom uvažovala,ušetřit čas a vajíčka :mrgreen:

Tableta
Závislačka 4121 příspěvků 21.09.18 10:49

@FreeLady12 Občas nějaká menší hrudka je, ale nic dramatickýho. Maso krájím na menší kousky. Musíš po troškách a promíchávat. Nejdřív sůl a pepř, promíchat, pak papriku, ale musí se to posypat jako celej povrch, protože paprika se míchá blbě. Pak tam dám trochu oleje, určitě ne, aby to bylo ponořený, ale aby to bylo jakoby obalený. Pak strouhanku, dávám kukuřičnou. Dá se koupit v Lidlu a teď i v Penny, posypu celej povrch, promíchám a pak zase přisypu té strouhanky tolik, aby to maso bylo celý obalený. Toto výjimečně peču na pečicím papíru, ani nevím, proč. foto

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 21.09.18 10:58

A ještě teda u nás hodně oblíbená věc na rodinné oslavy. Když děláte miniřízečky, tak tímhle není žádné obalovací crcání.

4ks kuřecí prsa
2 balení brambůrky (chipsy) paprikové
pečící papír

Marináda:

250g bílý jogurt
1 lžička kari
1 lžička sůl
3 stroužky česneku

Kuř. prsa naložit do marinády na půl hodinky do lednice. Chipsy rozdrtit na malé kousky a prsa v nich pak z obou stran obalit a pokládat na pečící papír na plech. Peče se v troubě na 180st. 20-25 minut.
Nic se neobrací.

A je to teda luxus :jazyk:

Příspěvek upraven 21.09.18 v 11:00

Michelle_M
Ukecaná baba ;) 2158 příspěvků 21.09.18 10:59

Do jogurtu dávám jedno až dvě vejce a koření co kdo má rád (grilovací, kari, česnek…). Nechám pár hodin, pak obalím pouze ve strouhance a peču na pečícím papíře v troubě :palec:

FreeLady12
Nadpozemská drbna 26467 příspěvků 21.09.18 10:59

@Tableta
Díky moc! Tak do toho jdu! :palec:

Stránka:  1 2 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Vánoční úklid bez stresu a honičky? Jde to

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Články z Expres.cz

Jak je možné, že střelec utekl? Byl dvacetkrát (!) trestán, hledá ho 300 mužů!

Chérif Chekatt (29) je jediným podezřelým ze střelby na vánočních trzích v... číst dále >

Jan Tuna hledá svědky napadení v SaSaZu: Byl holohlavý a mlátil mi hlavou o zeď!

Hodně živo je v posledních dnech kolem moderátora Jana Tuny (45). Bývalý... číst dále >

Články z Ona Dnes

Svatební šaty Chopry: 24 metrů dlouhá vlečka a dva miliony flitrů

Bollywoodská herečka Priyanka Chopra (36) si před pár dny vzala za manžela... číst dále >

Příběh Miloše: Exmanželka žárlí na mou přítelkyni, chce se vrátit

Ženil jsem se z lásky a věřil, že na celý život. A pár let to tak i vypadalo.... číst dále >