Jak namalovat obraz akrylem - abstrakce

Fotoalbum tématu (1) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

EvikM
Kecalka 103 příspěvků 19.10.18 21:58
Jak namalovat obraz akrylem - abstrakce

Zdravím :-) Chceme si zútulnit obývací pokoj a nad sedačku chceme obraz - obrazy. Nechci kupovat, ráda bych si něco namalovala sama, aby to byl můj „výtvor“. Nemám s tím ale žádné zkušenosti. Dívala jsem se na pár tipů na youtube, třeba jak se rozlévá barva nebo něco, co bych zvládla… Poradíte mi ni prosím někdo :-) Díky moc za jakoukoli informaci.
Pěkný den :-)

Reakce:

luccifera
Ukecaná baba ;) 1171 příspěvků 19.10.18 22:37

Nechala jsem tvorit mimino:)) dala jsem to do velke bublinkove folie, namackala na platno barvy a mala po tom tapala, chodila, sedala a tak… platno v ramu jsem mela tedy koupene. Velikost A3.

EvikM
Kecalka 103 příspěvků 19.10.18 22:50

Neco takoveho bych si predstavovala. Proste abstrakce :-) A jake barvy pouzivate - nejaka krabicka co vidim se zakl. barvami!? Klasicky treba z papiraku? Pripadne kolik toho dat, aby to zakrylo ten obraz a nebylo toho moc. Snad to odhadnu. Budu zkouset. Kdyztak vyzdobim prvne garaz, kdyz prvni vytvory nebudou prezentovatelne :-D

lachtanice86
Kelišová 6623 příspěvků 19.10.18 23:05

@EvikM doporučuji projit youtube tam je nápadů. Přes obrazy akrylem abstraktní spachtlinebo štětcem, rozlevani barev, prolinani vodovek, rozpuštěné voskovky, obrázky pomocí nite - namočit provázek do barvy, stocit na plátno a pod druhým papírem nebo platném vytáhnout, nebo pomocí niti a hřebíků ve dřevě vytvořit obraz nebo pomoci uchostouru v barvě. Taky jsem viděla nastrikane listy a dané do rámečku. Dále jsem koukala na cerny podklad (černá barva) na plátně a na to nalepene ornamenty z alu folie… nebo obrazy nanasene mycí houbou. fakt toho je mraky

Pudloslava
Vesmírná mluvilka 34281 příspěvků 20.10.18 14:31

jsem si docela jista, ze abstrakce neznamena, ze se barvy placaji na podklad spontanne a bez rozmyslu. Nekteri umelci jiste takto tvori, ale asi ne vsechna dila vystavuji - ve vlastnim obyvaku mas jen jeden pokus. Udelala bych si priblizny navrh v malem.

Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Počtení v nové rodině Karla Janečka: On a kněžka si jej prohlížejí na obálce

V nové rodině Karla Janečka se teď čte časopis Forbes a ne jen tak pro nic za... číst dále >

Fanoušci se bijí za Arichtevu: Tomicová nemá ve finále co dělat!

Není na světě člověk ten, aby se zavděčil lidem všem. Na vlastní kůži to... číst dále >

Články z Ona Dnes

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >