Jak naplánovat Štědrý den s malými dětmi?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

kaja555
Kecalka 120 příspěvků 08.12.18 20:35
Jak naplánovat Štědrý den s malými dětmi?

Ahoj holky,

prosím o radu, jak zvládnout Vánoce s 3 a ročním dítětem? Přijde mi, že to nemůžu stihnout. Že nemůžu stihnout nachystat nějaké občerstvení, potom uvařit kapra a salát, připravit pod stromeček dárky…

Zatím se mi jeví jako nejlepší připravit stromeček už třeba za týden (jakože pro Ježíška, aby věděl, kam má donést dárečky), kapra osmažit třeba už ráno a potom ho jenom dohřát v troubě? Nebo je to hloupost? Kuchyň máme společnou s obývákem, kde budou Vánoce probíhat. Navíc syn má hned 25. narozeniny, takže potom večer péct dort a další přípravy na narozeniny… Mám z toho už teď docela stresy, nemám ještě ani zabalené dárky, uklizeno, prostě nic a přijde mi, že to nemůžu prostě nějak dobře naplánovat… :nevim:
Budu ráda za Vaše vánoční zkušenosti s malými dětmi.

Děkuji :kytka:

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

debra.morgan
Závislačka 4140 příspěvků 08.12.18 20:36

budes jen ty a deti?

Uživatel je onlineluccifera
Ukecaná baba ;) 1166 příspěvků 08.12.18 20:37

Salat delame den dopredu, obalit kapra taky muzes vecer

Kriss Tina
Kelišová 5912 příspěvků 08.12.18 20:40

Nic neplanuj. Dort si udělej dřív než 24 večer, ten se ti v lednici nezkazí. Kapra můžeš obalit předem pak jenom osmažit to je pár minut, stromek se u nás zdobí ráno. Nestresuj, ukliď to nejnutnější, dárky zabal večer až pudou děti spát, to není práce na celý den, on se svět nezboří.

Cuddy
Neúnavná pisatelka 15531 příspěvků 08.12.18 20:42

Tak salát se dělá den předem, na Štědrý den děláme jen maso. Jo, smažení chvíli trvá, ale určitě bych to nedělala ráno a nedohrivala. Co chceš chystat za občerstvení? Tak udělej to den předem. Přiznám se, že moc nevím, co chceš nestihat. My name ten den úplně v poklidu. Stromeček tedy děláme tu noc předem, aby bylo ráno překvapení. Takže spíš ten den předem je hektický.

cverunka
Závislačka 2641 příspěvků 08.12.18 20:43
@luccifera píše:
Salat delame den dopredu, obalit kapra taky muzes vecer

Přesně tak. Co nejvíce si to ulehčit. Salát den předem, stejně je lepší, když se odleží a kapra můžeš také obalit večer, nebo dopoledne a pak ho jen hodit na pánev. Stromeček můžete mít klidně týden předem a prostě to hold nehrotit a nehroutit se, když nebude všechno perfektní. Když jsou děti malé, je to náročné. Hlavně jim je celá večeře i pohoštění zatím putna :D A s dortem bych se klidně obrátila na nějakou pomoc. Třeba někdo z hostů by mohl místo dárečku udělat dortík.

Příspěvek upraven 08.12.18 v 20:44

Pajka89
Ukecaná baba ;) 2031 příspěvků 2 inzeráty 08.12.18 20:43

Dat deti na hlidani k babicce? Poprosit kamaradku o hlidani nebo pomoc? A tatinek dela co? Zaplatit si uklid? Dort koupit? Ohrivany smazeny kapr nebude moc dobry… Ale prinejhorsim se to da.

Jinak ja vas zensky fakt nechapu, co blaznite pred Vanocemi. To je tady kazdy den diskuze na tema, jak nekdo nestiha generalni uklid, chystat a pect :roll: Vanoce maji byt svatky klidu a ne ustvat k smrti.

AnastazieB
Echt Kelišová 8411 příspěvků 08.12.18 20:44

Myslím, že tříletému a ročnímu je jedno, jestli máš uklizeno nebo ne. A taky jestli má 25. hned narozeniny. Určitě bych nepekla 24. večer dort, to v žádném případě.

Jinak salát dělám 23., 24. dopoledne vařím polévku. Pak bych si obalila kapra a před večeří to můžeš osmažit. Stromeček nachystat taky 23. nebo i dřív, to záleží na vás.

Navečeřela bych se podle dětí, aby byly ještě čerstvé. Večeřet můžeš už třeba od pěti, po večeři uklidit ze stolu. Děti poslat pod peřinu (budete sami?) a vymluvit se třeba na záchod. Pak nachystat rychle dárky pod stromek a zazvonit na zvoneček. Rozbalit dárky a pak začít ukládat, podle toho, jak na tom děti budou.

Hadumi
Extra třída :D 13557 příspěvků 08.12.18 20:46

A děti mají tatínka? Nám salát, rybu a polévku dělá tchýně - tím mi odpadne spousta práce. Uklízím průběžně celý rok, takže před Vánoci obvykle nemám potřebu udělat g.ú. Dárky už mám zabalené, trvalo mi to 30 min. a dělala jsem to během spánku mladšího.
Já tedy vždycky všechno stíhám a nemám pocit, že bych byla ko. Prostě to dělám tak nějak průběžně, když je chvíle.

Waterfall
Kecalka 283 příspěvků 08.12.18 20:49

Klid, toho zase tak moc neni. Stromek nazdob s detmi dopredu (ano je mi to jasne, budou vic zavazet, nez pomahat). Kazdej den zabal dva darky a do vanoc to bude ;) Salat klidne dva dny dopredu, rybu obal den dopredu a dort objednej. Hlavne klid.. A uklid, neuklizej, stejne stromek opada a vsude je chaos :D Poradek nikdo neresi

zuzukobylka
Ukecaná baba ;) 1383 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 20:49

Stromeček zdobíme večer před Štedrým dnem.Ráno mají děti překvápko. Salát taky dělam den dopředu. Řízky a kapra si obalím dopoledne a smažím pak až na večeři-než se to usmaží, nazdobim stůl.
Jinak, jeslti nejsi s dětmi sama, můžete po večeři jít jeden s dětmi na balkon/před barák zapálit prskavky a druhý naháže dárky pod stromek.

debra.morgan
Závislačka 4140 příspěvků 08.12.18 20:50

dort bych fakt nedelala, kdo to bude jíst? všichni budou přecpaní a tříletak toho moc nesní, když chces abys měla do čeho píchnout svíčku udělej mu třeba piškotový dort s tvarohem a ovocem do mensi misky jen pro nej. fakt pochybuju, že dospeli budou mit zajem o dort.

stromeček den předem,nebo týden to je fakt jedno. jestli chces jako překvapení tak v noci na 24.

asi sama nebudes, kdyz planujes smazit tolik kapra, ze nestihas, tak at osazenstvo vezme deti ven treba 2 hodky pred veceri a ty muzes nazdobit stromekm dat tam darky a dodelat veceri. kdyz to chces mit jako prekvapeni. tak to delali nasi, bylo to super, ale my měli oddeleny obyvak od kuchyne.

salat a polivku den predem.
muzes rybu i obalit, ale urcite bych to predem nesmazila, vzdyt je to hned. studený až v deset vecer na druhou veceri nebo druhy den na snidani :lol:

se z toho nezblázni, ono se nic nestane :kytka:

Adrasteia
Závislačka 2777 příspěvků 1 inzerát 08.12.18 20:55

Dort bych nedělala a objednala ho. Úklid - jen to , co v pohodě stihneš - vysát, vytřít, pošolíchat koupelnu, vykašlat se na skříňky, vyklízení kuch. linky apod. Stromeček děláme večer před Štědrým dnem, když syn už spí. (My ho tedy máme v patře, takže je to překvapení společně s dárky až večer.) Salát a polévku dělám taky 23. 12., ryba by měla být smažená čerstvě - ohřívaný kapr fakt není dobrý, ale to zabere jen chvilku. Pokud bys případně dělala salát a kapra na Štědrý den dopoledne, tak do oběda musíš být hotová.
Dárky - ty taky ještě nemám zabalené, ale je dobré to dělat např. už odteď - třeba každý večer zabalit jeden dva, potom najednou to člověk nestíhá a je to pakárna.

Kristýna 526
Povídálka 28 příspěvků 08.12.18 20:56

Tak my to máme tak že den předem nachystáme salát a kapra neděláme takže obaluji čerstvé rizky těsně před večeři. Jinak to máme tak že kolem pěti je večeře pak se oblečeme a jdeme ven vyhližet Ježíška manžel mezi tim nachysta dárky u stromečku a přijde za námi ven pak jdeme společně domů :* dětem je pět a rok a dá se to vklidu bez žádného stresu.uklizim každý den takže se nehoním předvánočním uklidem. A stromeček máme už doma ozdobený :lol:

Kajak18
Kecalka 254 příspěvků 08.12.18 21:02

Hele mám to stejně. Starší 3 roky a mladší rok 26.12 :) . Nic neřeším a budu to dělat, jak každej jinej rok. Stromeček nazdobíme víkend před Vánocemi ( to dělá chlap), salát den dopředu, stejně tak polívka a popřípadě nějaká pomazánka na chlebíčky. Kapr se obalí ráno, a večer se hodí upict do trouby. Dort malé dělat nebudu, oslavu plánujeme až po Novým roce, aby to nezapadlo mezi svátky.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Konec ftalátům i salmonele. Co přináší Evropa vašemu miminku?

Slýcháte kolem sebe občas lamentování, že přivést děti do dnešního světa je... číst dále >

Články z Expres.cz

Dokonalý polibek Vondráčkové sepsuli i v Americe. Fraška a katastrofa, píše se!

Opravdu česká distribuční společnost Luna Stanislava Dvořáka poškodila snímek... číst dále >

Kráska a trhan: Justin Bieber dělá půvabné Hailey ostudu na každém kroku!

Tihle dva jsou v poslední době snad diskutovanějším párem než slavní... číst dále >

Články z Ona Dnes

Anorexii jsem schovávala za vysílení z baletu, říká tanečnice

Megan Brewerovou (22) podezřívali z anorexie mnoho let, ale vždy tvrdila, že... číst dále >

Deset tipů, jak nastartovat životní změnu a být zdravější

Cítit se dobře fyzicky i psychicky si přejeme určitě všichni. Někdy k tomuto... číst dále >