Jak napsat dopis k soudu o zrušení trvalého pobytu?

Anonymní
23.4.20 15:52

Jak napsat dopis k soudu o zrušení trvalého pobytu.

Dobrý den,
již delší dobu se pokouším dostat bývalého přítele z domu, který je v mém vlastnictví. Pokoušela jsem se to dát na obec jakožto zrušení trvalého bydliště, avšak nikdo z našich sousedů nebyl ochoten být uveden jako svědek. Byla mi tedy navrhnuta jiná možnost a to ta, že mám napsat dopis k soudu a požádat tak o jeho zrušení. Problém je tedy ten, že nevím jak tento dopis napsat. Pokoušela jsem se to najít na Googlu, avšak bez výsledků. Byla bych tedy velice vděčná, kdyby se našel někdo, kdo by mi byl ochoten pomoci, začínám býti dosti zoufalá.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Ou
18056
23.4.20 16:12

K soudu se nepíšou dopisy, ale podávají žaloby a na to chceš právníka.

Ale na zrušení trvalého pobytu nepotřebuješ žádného svědka.

Zavolej si do nejbližší občanské poradny, ať ti pomůžou s normální žádostí na úřad. https://www.obcanskeporadny.cz/cs/poradny

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.20 16:13

To se řeší ve správním řízení. Soud vám v tom v první instanci nepomůže. Jako svědky můžete navrhnout i příbuzné, kamarády, co o tom ví, a bude slyšen i on. Proti rozhodnutí je přípustná stížnost, kterou řeší krajský úřad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.20 16:16

@Ou Svědci jsou třeba. Provádí se dokazování. Zejména pokud dotyčná osoba tvrdí, že v místě realne žije.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
23.4.20 16:23

Jestli jsi jediny vlastnik domu, tak k cemu potrebujes soud?
Tady mas postup:
https://www.finance.cz/…ho-bydliste/

Tohle neresi soudy, ale ohlasovna/mestsky urad.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
23.4.20 16:25

https://www.mvcr.cz/…-pobytu.aspx

Prostě napíšeš něco ve smyslu „Já, ABC, jako vlastník objektu na adrese DEF, podávám návrh na zrušení trvalého pobytu pana GHI. Uvedené osobě zaniklo užívací právo k objektu a na uvedené adrese se nezdržuje. Není mi známo, kde se pan GHI zdržuje v současné době.“

Úřad zkusí doručit předvolání na adresu, to se vrátí jako nedoručitelné, takže bude následovat ústní jednání na úřadu, kam se dostaví akorát vlastník nebo lépe jeho zástupce.
Svědky má smysl řešit jen tehdy, pokud by se ten „zrušovaný“ dostavil a začal se nějak bránit.
Jinak je tam jen tvrzení navrhovatele a není důvod to řešit dál.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
23.4.20 16:26
@Vzteklinnka píše:
@Ou Svědci jsou třeba. Provádí se dokazování. Zejména pokud dotyčná osoba tvrdí, že v místě realne žije.

Tohle co pises platilo jeste pred zmenou zakona. V soucasne chvili uz zadne svedky nepotrebujes, plati totiz zakon uz nejaky patek novy.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
23.4.20 16:30
@reincarnate píše:
https://www.mvcr.cz/…-pobytu.aspx …Svědky má smysl řešit jen tehdy, pokud by se ten „zrušovaný“ dostavil a začal se nějak bránit.
Jinak je tam jen tvrzení navrhovatele a není důvod to řešit dál.

Ano, presne tak!

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
33981
23.4.20 16:43
@Chytrak píše:
Tohle co pises platilo jeste pred zmenou zakona. V soucasne chvili uz zadne svedky nepotrebujes, plati totiz zakon uz nejaky patek novy.

Pokud se ten dotyčný bude bránit, že v místě reálně žije, svědky asi potřebovat bude.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Ou
18056
23.4.20 16:56

@Bábrdl ne- ty svědky bude potřebovat on.

Rozhodně nemá smysl psát dopis na soud :-D

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.20 16:58

Bydlí u mě. Nechce se odstěhovat. A potřebuji mu zrušit trvale bydliště

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
768
23.4.20 17:07
@Markéta.slz12 píše:

Trvalé bydliště neexistuje.

Je trvalý pobyt a (obvyklé) bydliště. To jsou dvě různé věci.

Většinou se to překrývá, ale není to totéž.

Bydliště je to, kde fakticky žije. To se řeší žalobou na vyklizení a o té rozhoduje soud.
Případně praktičtěji a rychleji výměnou zámku, eventuálně domluvou ze strany fyzicky vybavených kamarádů.

Trvalý pobyt je evidence adresy, kam se dané osobě doručuje. Tu eviduje a případně ruší správní orgán, jak už se tady diskutovalo.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
7172
23.4.20 17:18
@Markéta.slz12 píše:

Tak postup jak toho dosahnout uredne/formalne je hodne jednoduchy a mas ho vyse. Tady neni co resit.

Co se tyka fyzickeho vystehovani, tak to je slozitejsi, ale asi by bylo dobre, kdybys tvou situaci vic popsala, bez toho se blbe radi. Jak dlouho spolu zijete, jestli mate deti, jestli on je „bezdak“=nic nevlastni, zvladne zaplatit najem a proc nechce jit pryc, kdyz uz nejste partneri.

No zkusil bych to po dobrem a pokud to nepujde, tak bych pritvrdil. Az bude v praci, tak bych mu vsechny jeho veci vystehoval do uschovny a vymenil zamek. Timpadem se nedostane do tveho bytu a ty nebudes potahovana. Samozrejme predtim uz musi mit formalne zrusene bydliste, ale to ti udelaji hned viz navod.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
23.4.20 17:21

Žijeme spolu 3 roky. Nemá kam jít. Bydlel na ubytovně. Jediné co měl byla v hrana televize a tu prodal na alkohol. Děti nemame

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
mag
11637
23.4.20 17:48

Pokud u tebe bydli, nejde mu zrusit trvaly pobyt. Musis ho nechat vyklidit. A to je prave ta zaloba k soudu.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat