Jak napsat vyjádření k žalobě?

• Fotoalbum (0)
  • Sledovat e-mailem
  • Přidat k oblíbeným
  • Zapnout podpisy
  • Hledání v tématu
Anonymní
24.5.22 14:29

Jak napsat vyjádření k žalobě?

Dobrý den,
není tu někdo kdo by mi mohl pomoct se sepsáním k žalobě?
Přišel mi dopis, že do 10 dnů od doručení se musím písemně vyjádřit.
Nebo, že můžu v elektronické podobě, ale tím pádem tam nebude můj podpis, to asi vadí, že? Mohl by jste mi prosím někdo pomoct s tím sepsáním, nebo poradit? Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9179
24.5.22 15:00

Jedno kliknutí, tu máš vzory
https://search.seznam.cz/obrazky/?…. seznam. cz&id=0f270f38a8382c74fefc91&docId=51db5b06d714f18c
hlavně tam správně napiš spisovou značku, pokud nemáš datovku, tak si to na podatelnu zanes osobně a kopii si nech orazit nebo odešli doporučeně poštou

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
893
24.5.22 15:05
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Nebo, že můžu v elektronické podobě, ale tím pádem tam nebude můj podpis, to asi vadí, že? Mohl by jste mi prosím někdo pomoct s tím sepsáním, nebo poradit? Děkuji

A nemůžeš to sepsat, podepsat a pak naskenovat? Nebo udělat fotku, která bude čitelná a poslat tu fotku, ať je tam podpis? A nebo jak psal někdo výše, zanést na poštu a doporučeně..

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
21832
24.5.22 15:23
@Meggiska píše:
A nemůžeš to sepsat, podepsat a pak naskenovat? Nebo udělat fotku, která bude čitelná a poslat tu fotku, ať je tam podpis? A nebo jak psal někdo výše, zanést na poštu a doporučeně..

Podpis u elektronickeho podani musi byt elektronicky. Nevyzaduje se pouze v pripadech, kdy je podani odeslano z datove schranky odesilatele.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13293
24.5.22 16:06
@Anonymní píše:
Dobrý den,
Nebo, že můžu v elektronické podobě, ale tím pádem tam nebude můj podpis, to asi vadí, že? Mohl by jste mi prosím někdo pomoct s tím sepsáním, nebo poradit? Děkuji

Tak elektronicky tady neznamená, že pošleš anonymní email. Musíš buď připojit elektronický podpis a nebo poslat datovou schránkou ten dokument.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9179
24.5.22 16:14

Snad už je ti to jasnější
jinak datovka je zdarma a všechny úřady už tě musí kontaktovat jen přes ni, což je mega-výhoda..
jen teda není uživatelsky moc příjemná a má to složitá hesla, musela jsem si nechat udělat bankovní identitu, abych si na poštu nemusela jít vystát obnovené heslo 8)
Důležité : Zřejmě budeš tvrdit nějaké jiné skutečnosti, než jsou v žalobě, takže to pak připoj jako přílohy - písemnosti, které potvrzují tvá tvrzení a vypiš je tam písemnost po písemnosti jako příloha č. 1 (důkaz č. 1), příloha č. 2 (důkaz č. 2) atd..
většinou to bývají nějaké upomínky, výzvy, nebo kopie komunikace
prostě vše, co svědčí ve tvůj prospěch
nestačí, když to napíšeš jen do vyjdáření, je lepší, když to rovnou přiložíš..
ve tvém případě bude nejlepší ta podatelna soudu - to je zdarma a paní ti tam na to i mrkne zdarma, když ji poprosíš, jestli by jen koukla, zda je to v pořádku (nebude samozřejmě hodnotit obsah ani to celé číst, ale zkontroluje, zda to má základní náležitosti, jako např. tvé údaje apod.)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
24.5.22 16:20

Najdi si v místě bydliště občanskou právní poradnu - ta je zdarma a nech si od nich pomoct, poradit.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.22 16:31

@Secado nikde v mém městě neni. Jinak bych uz davno zasla tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.22 16:32

@Lucy75 jasně, chapu to.. takze pro me bude rychlejší a lepší poslat poštou, nebo odnést primo na soud.
Já chtěla spíše pomoct s tim, abych tam mela všechny údaje atd…

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
24.5.22 16:55
@Lenka1919k. píše:
@Secado nikde v mém městě neni. Jinak bych uz davno zasla tam.

Jsi si jistá, že jí nemáš někde dosažitelně? Když píšeš o tom, že zajdeš na soud - tzn. minimálně okresní město. Občanská poradna je i u nás v obci, a to máme 5000 obyvatel :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
24.5.22 17:14

@Secado ano je, ale je otevřena 1 za mesic a to na objednání. Volala jsem tam.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
811
24.5.22 17:24
@Lenka1919k. píše:
@Secado ano je, ale je otevřena 1 za mesic a to na objednání. Volala jsem tam.

Promiň, ale to je těžko uvěřitelné. V každém případě doporučuji najít si někoho, kdo ti s tím pomůže. Z toho, co jsi psala, je vidět, že se v tom moc nevyznas :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
9179
24.5.22 17:37
@Lenka1919k. píše:
@Lucy75 jasně, chapu to.. takze pro me bude rychlejší a lepší poslat poštou, nebo odnést primo na soud.
Já chtěla spíše pomoct s tim, abych tam mela všechny údaje atd…

ale já ti VZORY poslala hned v prvním příspěvku!! Dle toho to napíše žák 8.třídy zš..
tys na to neklikla nebo co??

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
13293
24.5.22 19:11
@Lucy75 píše:
ale já ti VZORY poslala hned v prvním příspěvku!! Dle toho to napíše žák 8.třídy zš..
tys na to neklikla nebo co??

Hehe, zbytečná snaha. Pokud ji to nevypises za ní, tak to asi nezvládne. :mrgreen:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat