Jak napsat žádost o vydaní potvrzení příjmu

Anonymní
30.6.21 10:04

Jak napsat žádost o vydaní potvrzení příjmu

Ahoj chci se zeptat, jak tuto žádost napsat. Pracovala jsem u zaměstnavatele na DPP, po vyhazovu jsem SMS zprávou a e-mailem žádala o toto potvrzení, ale zaměstnavatel se ani neobtěžoval odepsat. Chtěla bych mu to teda napsat písemně a poslat poštou. Snažila jsem se najít nějaký vzor na netu, ale bohužel jsem nic nenašla. Děkuji za radu.

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
9664
30.6.21 10:07

Dobrý den. Tímto vás laskavě žádám o zaslání potvrzení zdanitelnych příjmu za období xxxxx na adresu xxx. Děkuji, s pozdravem xxxx Adresuj to rovnou na mzdovou uctarnu

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 10:14
@JancaS84 píše:
Dobrý den. Tímto vás laskavě žádám o zaslání potvrzení zdanitelnych příjmu za období xxxxx na adresu xxx. Děkuji, s pozdravem xxxx Adresuj to rovnou na mzdovou uctarnu

Mám psát celý název toho potvrzení, tedy toto? Je to strašně dlouhý. Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucí na základě zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon) a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z těchto příjmů.

No na mzdovou účtárnu nemám kontakt. Jen jméno účetní a sídlo společnosti. I když oni teď mají kanceláře jinde, ale jako oficiální kancelář taky jinde, tak jako nevím.

• Citovat
  • Nahlásit
9664
30.6.21 11:42

No však napiš Firma s. r.o., jméno účetní a adresu sídla firmy. Poštu si musí přebírat.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 11:45
@JancaS84 píše:
No však napiš Firma s. r.o., jméno účetní a adresu sídla firmy. Poštu si musí přebírat.

i když jsem předtím posílala SMS a e-mail mému šéfovi? Ne té účetní? Ta o tom předpokládám nic netuší.

• Citovat
  • Nahlásit
9664
30.6.21 11:57
@Anonymní píše:
i když jsem předtím posílala SMS a e-mail mému šéfovi? Ne té účetní? Ta o tom předpokládám nic netuší.

Ano, směřuj to rovnou na tu účetní. Ta se na to nevykasle. Šéfovi je nějaký potvrzení pro brigadnika někde. Nebo pokud víš jaký mají formát mailu a víš jméno účetní tak si z toho můžeš odvodit její mail. Pokud má šéf např.
mail pepa. novak@firma.cz tak ona to bude mít nejspíš stejně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 11:59
@JancaS84 píše:
Ano, směřuj to rovnou na tu účetní. Ta se na to nevykasle. Šéfovi je nějaký potvrzení pro brigadnika někde. Nebo pokud víš jaký mají formát mailu a víš jméno účetní tak si z toho můžeš odvodit její mail. Pokud má šéf např.
mail pepa. novak@firma.cz tak ona to bude mít nejspíš stejně.

ted jsem si uvědomila, že paní účetní ale v té firmě fyzicky není. Asi pracuje z domova. Nebo nevím, prostě jí vždycky volal a nikdy tam v kanceláři nebyla. Já taky pracovala z domova, takže nevím podrobnosti.

• Citovat
  • Nahlásit
6842
30.6.21 12:07

Já jsem taky účetní a pracuju z domova. Pokud mi zaměstnanec zavolá nebo napíše email, že potřebuje potvzení, má ho do konce pracovní doby (pokud sedím u PC). Pokud nejsem u PC, tak nejdříve jak to jde. Do firemního emailu přístup mám.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
30.6.21 12:36
@Hanula1212 píše:
Já jsem taky účetní a pracuju z domova. Pokud mi zaměstnanec zavolá nebo napíše email, že potřebuje potvzení, má ho do konce pracovní doby (pokud sedím u PC). Pokud nejsem u PC, tak nejdříve jak to jde. Do firemního emailu přístup mám.

bohužel na potvrzení z minulého roku není žádný kontakt na ní. Jen její jméno :/

• Citovat
  • Nahlásit
15252
1.7.21 20:19
@Anonymní píše:
Mám psát celý název toho potvrzení, tedy toto? Je to strašně dlouhý. Potvrzení o zdanitelných příjmech ze závislé činnosti plynoucí na základě zákona č. 586/1992 Sb., o daních z příjmů, ve znění pozdějších předpisů (dále jen "zákon) a o sražené dani vybírané srážkou podle zvláštní sazby daně z těchto příjmů.No na mzdovou účtárnu nemám kontakt. Jen jméno účetní a sídlo společnosti. I když oni teď mají kanceláře jinde, ale jako oficiální kancelář taky jinde, tak jako nevím.

Když napíšeš přesný název toho potvrzení a případně i účel, tak je to určitě lepší.

Ony totiž existují dva nebo dokonce tři vzory toho potvrzení. Dva pro daňové účely (jeden jako příloha k daňovému přiznání a druhý pro zaměstnavatele, který bude zpracovávat zúčtování daně z příjmů) a jeden pro úřad práce kvůli podpoře v nezaměstnanosti.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
1.7.21 20:57
@eumedon píše:
Když napíšeš přesný název toho potvrzení a případně i účel, tak je to určitě lepší.Ony totiž existují dva nebo dokonce tři vzory toho potvrzení. Dva pro daňové účely (jeden jako příloha k daňovému přiznání a druhý pro zaměstnavatele, který bude zpracovávat zúčtování daně z příjmů) a jeden pro úřad práce kvůli podpoře v nezaměstnanosti.

no ten název, který jsem uvedla jako příklad, jsem opsala z minulého potvrzení. Potřebuju to, abych si sama udělala daně. Tak nevím no.

• Citovat
  • Nahlásit
15252
3.7.21 16:27
@Anonymní píše:
no ten název, který jsem uvedla jako příklad, jsem opsala z minulého potvrzení. Potřebuju to, abych si sama udělala daně. Tak nevím no.

Dobře. Odpověděl jsem na otázku, jestli je dobré psát přesně, co chceš a k čemu. Je to dobré.

A to daňové přiznání budeš dělat dobrovolně (kvůli tomu, aby ti berňák něco vrátil), nebo proto, že jsi povinna podat daňové přiznání?

Dost mne to zajímá, protože jeden čásek byl můj zaměstnavatel bez účetnictví a nerozuměl tomu.

V každém případě - požádej o to oba (ale je to zákonná povinnost tvého zaměstnavatele ti to do 10 dnů od doručení písemné žádosti vystavit; kdyby například neměl účetní, tak tě to nemusí zajímat, nebyla by to tvoje starost, ale když nemá účetní, tak s té to spíš dostaneš, než z nějakého nekňuby).

Jinak - tady máš radu: https://mylaw.cz/…prijmech-660

Ovšem - správce daně mi řekl, když jsem se ptal, co dělat (hypoteticky - ta situace nenastala, naštěstí): „My to budeme vymáhat po vás a vy to můžete vymáhat po něm“. Což je samozřejmě nesmysl, ale ukazuje to, že na profesionalitu správce daně nelze spoléhat.

Myslím, že by bylo možno se obrátit i na soud a žádat náhradu přísudků.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
4.7.21 16:39
@eumedon píše:
Dobře. Odpověděl jsem na otázku, jestli je dobré psát přesně, co chceš a k čemu. Je to dobré.

A to daňové přiznání budeš dělat dobrovolně (kvůli tomu, aby ti berňák něco vrátil), nebo proto, že jsi povinna podat daňové přiznání?

Dost mne to zajímá, protože jeden čásek byl můj zaměstnavatel bez účetnictví a nerozuměl tomu.

V každém případě - požádej o to oba (ale je to zákonná povinnost tvého zaměstnavatele ti to do 10 dnů od doručení písemné žádosti vystavit; kdyby například neměl účetní, tak tě to nemusí zajímat, nebyla by to tvoje starost, ale když nemá účetní, tak s té to spíš dostaneš, než z nějakého nekňuby).

Jinak - tady máš radu: https://mylaw.cz/…prijmech-660

Ovšem - správce daně mi řekl, když jsem se ptal, co dělat (hypoteticky - ta situace nenastala, naštěstí): „My to budeme vymáhat po vás a vy to můžete vymáhat po něm“. Což je samozřejmě nesmysl, ale ukazuje to, že na profesionalitu správce daně nelze spoléhat.

Myslím, že by bylo možno se obrátit i na soud a žádat náhradu přísudků.

odkaz prostuduju, děkuju. Chci to, abych si sama udělala daňový přiznání a něco mi vrátili. Ještě mě napadá, že ani pořádně nevím, kam to poslat. V sídle firmy už nejsou, mají kanceláře na jiné adrese, ta není na jejich stránkách uvedena, ale já ji znám. Jako tohle je opravdu hrůza, ten de*il mi to stejně nepošle, už tak se mnou totálně zametl.

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat