Jak nás skloubit s dětmi nás obou dohromady

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
M.a.c.i.n.k.a.v
Nováček 2 příspěvky 26.10.14 06:34
Jak nás "skloubit" dohromady

Předem se omlouvám za případný román a případně pravopisné chyby.. Snažím se najít způsob, jak fungovat a vycházet navzájem dohromady s našimi dětmi. Přítel má 2 dcery, jedna žije s ním. Já mám z předchozího vztahu syna. Ze začátku to bylo fajn, všechno tak nějak šlo. Bydlíme dohromady, v přítelově bytě, který si pořídil s jeho manželkou.. Za poslední měsíce zažíváme období, kdy se hádáme jak koně. A více méně se to týká pořád toho samýho - buď jeho manželka, stížnosti na mý dítě nebo řešíme ty jeho. O manželce se mi až tak mluvit nechce, je to koza, která na mě většinou útočí (nebo na mý dítě). Docela mě mrzí, že se mě kolikrát chlap hned nezastane, většinou jí to vyčte až někdy později..
No, k našim dětem.. Hlavní problém je, že chlap dělá docela rozdíly, mezi mým dítětem a těma jeho.. Strašně mě to mrzí, protože tady platí pravidla zvlášť pro mý dítě a zvlášť pro jeho. Jsou věci, který když udělají holky, tak nevadí, kdežto moje dítě za to dostane na zadek. Hodně jsme o tom mluvili, hádali, dokonce jsem se sbalila, že odejdu. Nakonec připustil, že rozdíly dělá.. Nakonec řekl, že ho nemůže brát tak, jak svý děti, protože si k němu nechce udělat vztah, když by jsme jednoho dne odešli.. Na jednu stranu tomu rozumím, na druhou stranu mě to štve. Já s holkama taky vycházím. Mám je ráda, vždycky jsem holku chtěla, teď tu mám 7 letou, se kterou můžu vyrazit na nákupy, něco vyrábět a tak. Hrozně ráda bych mu s holkama normálně pomáhala, ale když pak náhodou řeknu něco, jako že si po sobě už několik dní něco neuklidily, tak je zle. Už mi bylo řečeno, ať se o jeho děti nestarám a co se do věcí pletu. Fakt mě to strašně mrzí, protože bych ráda fungovala normálně, jako rodina.. Když příjde s něčím, že mý dítě dělá to či ono. Ráda si to vyslechnu, nechám ho domluvit. Popřemýšlím nad tím a nakonec se zeptám, co teda myslí, že mám udělat, aby jsme to nějak změnili, aby to to mý dítě teda nedělalo. Kdežto když příjdu s tím, že něco jeho dcera, tak schytám palbu, že se do ní jen navážím, hledám nějaký problémy a další výčet toho, co sama dělám špatně.
Nechci to natahovat, jde mi o to, že bych nás chtěla skloubit dohromady, aby to vážně bylo, jak v normální rodině. Ale nevím, jak na to. Docela je mi líto, že s holkama pořád někde běhá, po cukrárnách, plavání a tak, kdežto společně i s mým dítětem, jsme byli všehovšudy 2× na koupališti. Mrzí mě i ten jeho přístup k bydlení.. Za poslední dobu slyším, na to mi tu nešahej, to je pokojík mojí dcery.. Už si tu vážně po těch měsících připadám jak host, kterej žije v bytě, který si zařídil s manželkou. Všude tu visí obrazy holek (manželka už tu naštěstí není, takže si říkám, že můžu být relativně ráda). Ale mrzí mě, že naše fotky (nebo mýho dítěte) tu nejsou nikde.. Pokojík už by mohli mít děcka dohromady, ale pořád je to „pokojít jeho dcery“ takže syn spí s náma v obýváku.. Nemáte radu, jak na to, aby nás pořád takhle nerozděloval? Na Vy a My? Vždyť tu už několik měsíců žijeme dohromady, tak už by to mělo být jen MY :(
Už jsem i několikrát slyšela, že by nám pomohlo, aby jsme vlastní dítě.. Vím, že je to pravda, ale příjde mi nezodpovědný, udělat si dítě jen proto, aby to fungovalo.. I když jsem ze začátku byla proti, tak musím přiznat, že nad tím často přemýšlím a druhý dítě bych klidně teď ráda měla.

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Reakce:
Cuddy
Neúnavná pisatelka 15976 příspěvků 26.10.14 06:47

@M.a.c.i.n.k.a­.v Toto bych dlouho nevydrzela, citila bych se zhrzena. Byt je tedy partneruv? Resenim by bylo byt pronajmout a jit zit do jineho. V tomto ty tak nejak vzdy budes jako host. S tim by ale jiste partner nesouhlasil. Ted vas bere pouze jako meziclanek v jeho zivote, do budoucna s vami nepocita - i ti tim vysvetluje jeho nevztah k tvemu diteti i to, ze se nemas o jeho deti starat.

karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 26.10.14 06:48

Ahoj, no máš to těžký, ale svým způsobem si to robíš sama, tak si hold postav hlavu, řekla bych, že když ty děti nemůžeš „vychovávat“, nic jim říct, tak že jim nebudeš ani vařit, prát atd. Ať si teda pere přítel… jako vím, že se bojíš aby od tebe neodešel, ale takhle žít, to by nechtěl nikdo..musíš si určit priority a zeptat se sama sebe, proč dělat ze sebe blbce, s prominutím :think:… já už bych si asi balila kufry s tím, že chci rodinu a né ubytovnu ;)

suwari
Ukecaná baba ;) 1057 příspěvků 26.10.14 06:51

Ahoj.Je mi tě líto. Ještě více je mi ale líto tvého dítěte:-(Tohle musí pociťovat i syn, ne? Já bych si osobně zařídila své bydlení, protože tohle vám nemůže dlouhodobě fungovat..Budeš z toho jenom nešťastná.

PetraJ
Kelišová 6863 příspěvků 26.10.14 06:54

V životě bych nebyla s chlapem, kterej by neměl rád moje děti, natož aby je mlátil.

vrtulka78
Ukecaná baba ;) 1316 příspěvků 26.10.14 06:55

Nedelej si iluze, ze tim, ze si spolecne poridite dite, zacne mit pritel rad tveho syna! Podle toho, co pises, bych se spis bala, ze to bude horsi. Sla bych od nej, takhle nemuzete dlouhodobe fungovat. Nepises, jak je tvuj syn stary, ale driv nebo pozdeji pozna, ze k nemu tvuj pritel pristupuje jinak nez ke svym dceram a bude z toho problem. :nevim:

Akires
Povídálka 25 příspěvků 26.10.14 06:55

Osobne bych takhle žit nechtěla, je mi tedy dost lito tvého syna. :( ale obávám se, že se to nezlepší. Pokud se takhle chová už ze začátku, tak se to lepšít nebude. Napadá mne, jestli není možný přidat se k jeho aktivitám s dcerou? Nebo vymysli společný výlet, udělejte si tam fotku vy 4. Podle toho co čtu, bych společný dítě nechtěla. Tvůj syn má momentálně jenom tebe, přítel se nyní nestará, takže to dopadne tak, že ty už nebudeš mit čas na syna. :,( moje rada je odejít a hledat někoho lepšího, kdo ho bude mit rád.

karkullinka
Závislačka 4020 příspěvků 26.10.14 06:58

Holky mají pravdu společné dítě by vše jen zhoršilo, nebo nejmíň vám to v téhle situaci nepomůže.. já bych asi fakt odešla, udělej to pro syna

Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 26.10.14 06:59

Ahoj, moc si neumím představit, co by tvého partnera přimělo nedělat rozdíly…Domnívám se, že tohle se lepšit nebude, jen horšit. On má rád své pohodlí a asi na tom nehodlá nic moc měnit. Do společného dítěte bych se nepouštěla, v tomhle jsi zodpovědná a chválím tě ;).Možná by vám pomohlo si najít jiný společný byt (což nevím, zda je finančně a prakticky možné), aby tam nefungovalo - „to je moje a mých dětí“,ale bylo tam to „to je naše, společné“.
Nevím, jak dlouho spolu jste, ale tohle se mi nelíbí - „Nakonec řekl, že ho nemůže brát tak, jak svý děti, protože si k němu nechce udělat vztah, když by jsme jednoho dne odešli.“.
To by se mě jako mámy hodně dotklo a asi bych uvažovala, jestli mi tohle za to stojí. Nevím, jak je starý tvůj syn, ale jako máma bych preferovala své dítě před partnerem (tohle prostě musí vnímat i on, že jsou dělány viditelné rozdíly…)
Sestřenice to má taky jako ty, akorát že se s partnerem na začátku vztahu domluvili a hodně pracují na tom, že jsou pravidla stejná pro všechny- pro její dceru i jeho syna. Její dcera to už na něj taky zkoušela - ale ty nejsi můj pravej táta a i to se pořešilo. Dneska je to už tak, že partnerasvý mamky má raději než svého biologického otce a říká mu tati. ;)

CokeLady
Registrovaný uživatel, který přispěl anonymně 26.10.14 06:59

Co s takovým chlapem :?: Já fakt žasnu, jak po sobě některé ženské nechají šlapat a Tvoje dítě necháš spát v obýváku a vychováváš ho v prostředí, kde ví, že nikdy není spravedlnost. Předpokládám, že jsi u něj, protože by ses sama neuživila a nepoplatila bydlení?

M.a.c.i.n.k.a.v
Nováček 2 příspěvky 26.10.14 07:11

Já nevím. Někdy je klid, se synem si hrajou, dělají blbiny. Dokonce ho někdy i hlídá, když jsem na brigádě a je z něj hotovej, jak se svělej.. Já neříkám, syn je ďábel, budou mu dva a je strašně umanutej a paličatej. Nesnese slovo ne a někdy je to fakt šílený, takže tu někdy hází hračkama jen tak, pro nic za nic.. Je fakt, že někdy to je i na mě moc a sama mu na ten zadek musím dát, abych ho usměrnila.. Jinak spí s náma v obýváku v postýlce, ale vydrží spát celou noc, takže si myslím, že už by klidně pokoj spolu mohli mít. Když spává u našich na posteli, tak z ní nespadne a to tam není ani zábrana.. Jinak od včerejšího večera mám sbalenou velkou část potřebných věcí, i postýlku, mám to odnošeno v autě a popravdě jsem tak zlomená, že bych nejraději odešla.. Jak píšete, na svůj byt nemám, ale jsme vítáni u našich, takže máme kam jít

Akires
Povídálka 25 příspěvků 26.10.14 07:12

Možná ještě jedna rada: přečti si po sobe co jsi napsala a představ si, že ti to piše kamarádka. Vážně by jsi ji radila ať tam zůstane?? Nebo ať vezme syna a jde pryc?

Verun83
Echt Kelišová 9327 příspěvků 33 inzerátů 26.10.14 07:12

Najdete jinej byt, stanovte pravidla, sepiste je, dejte na viditelne misto. Neni tvoje, moje, ale nase. Stejna vychova pro obe deti, spolecne vylety, atd. Ted jste rodina vy a tak se snad mate chovat.

Tvuj syn nemuzu byt takhle odstrkovany. Dupni si, nebo odejdi.

Saman
Ukecaná baba ;) 2406 příspěvků 26.10.14 07:14

Tak vlastní dítě by tomu určitě nepomohlo, máš pravdu, to by bylo nezodpovědné. Jen by přibyli další problémy.
Sama tohle nevyřešíš, to si musíte dát dohromady s parnterem. Musíte si stanovit pravidla jak se budete chovat k dětem. Prosaď si pár věcí - třeba ten společný pokojíček dětí, nějaké domácí povinnosti pro všechny děti. Pokuď přítel nechce, aby jsi vychovávala jeho děti, nedovol mu vychovávat svého syna. On bere své dcery na výlety, choť jenom se svým dítětem. Není to ideální, ale buď musíte fungovat jako rodina, nebo se alespoň dodržovat stejná pravidla.
Nesmíš se nechat takhle využívat. Ty budeš jeho holčičky milovat, starat se o ně (prát, vařit,..) a přitom tam vlastně budete jenom na návštěvě.
Pokuď se to nezlepší, jdi z toho vztahu.

Malaga
Nadpozemská drbna 25328 příspěvků 26.10.14 07:20

Když já si myslím, že zakladatelka nemůže stanovovat pravidla, resp. že její partner na to nepřistoupí a bude to brát jako útok na své teritorium.
Působí to na mě, že on tomu jejich vztahu nevěří.
Je moc fajn, že máš zázemí a oporu u rodičů. ;)
Synek je ještě malý, ale začne to vnímat čím dál více, pokud nenastane nějaká změna.
A třeba se svojí mamkou jsi o tom mluvila? Vědí to vaši?

Stránka:  1 2 3 4 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Make-up pro děti: Legrace, nebo nebezpečí?

Těžko obhájíte, že se make-up hodí jen pro dospělé, když v hračkářstvích... číst dále >

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako... číst dále >

Články z Expres.cz

Matka utýraného chlapečka Simona je opět těhotná. Informaci potvrdila tyranova sestra

V sobotu to byl přesně měsíc od chvíle, co byl v Lounech utýrán ani ne... číst dále >

Nevlastní sestra Aťky Janouškové na jejím pohřbu: Měla bych po ní dědit!

Poslední rozloučení s Aťkou Janouškovou přineslo jedno překvapení. Do... číst dále >