Jak našetřit větší sumu, kam s penězi

Anonymní
12.1.20 08:28

jak našetřit větší sumu, kam s penězi

Ahoj,

kde a jak se vyplatí dávat peníze na spoření, orientačně, poohlížím, se, začínáme šetřit, zatím nic moc nemáme, male uspory, ale máme vybaven až na pár drobností byt, kauci 27 000, ted jsme koupili ojeté auto a ted chceme začít šetřit bud na bydlení, uvidíme, přijde mi, že ty byty jsou hodně drahé ted a že ani neodpovídají té ceně..nebo prostě šetřit a mít uspory..

Máme malé dítě 3 r, chodí už do školky, ale jen do 14:00 takže já zatím 6h uvazek.

Jsme schopni našetřit měsíčně cca 7 500,– na odložení stranou, samozřejmě závisí na situaci, pokud nám bouchne pračka, musíme koupit, pokud onemocní dítě či já, musím zůstat doma a peněz bude méně atd..ale tohle je prostě částka na které jsme se dohodli, že se uskromníme a budeme ji nějaký čas dávat stranou s tím, že zůstaneme v našem stávajícím byt ještě nějaký čas, docela dobrý nájem, ale byt malý, 2kk obývák s pidi kk a ložnice kam se vejdou jen postele a malá skřín, máme 3 letou a máme sražené naši postel s její, pre jinak se to tam nevejde a rádi bychom do budoucna větší byt, aby měla svůj pokoj..

a ještě jsme schopni naspořit koncem roku máme oba 13. plat takže když odečtu, že z něho dáváme něco na vánoce a dovolenou tak cca 25 tis určitě stranou..

takže ročně 115 000 - spíš trochu méně, pre se určo za rok objeví něco co musíme dokoupit, opravit či nemoc..dejmě tomu ročně 90K

myslíte, že se vyplatí stavebko, to je na 6 let, že? já se v těchto věcech vůbec nevyznám..vyplatí se s tímto jít za nějakým finančním poradcem, jednou jsme jednoho měla, když mi bylo 20 kvůli pojištění a pěkně mě napálil, takže ted se do toho nehrnu..

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
Anonymní
12.1.20 08:30

A ještě bychom rádi dávali něco stranou pro dítě, aby až bude dospělá měla nějaké startovné, ale nevim stavebko junior či spořící učet, kde spoříte dětem?

• Citovat
  • Nahlásit
36669
12.1.20 08:46

Zalozila bych 3 stavebka, sobe, muzi a decku. Zbytek davala na sporak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 08:47

Manžel má nějaké peníze na ZFP investment realitním fondu. Vydělává to pěkně, jejich poradkyně je v tomhle zadarmo. Ale peníze co tam vložíš nemůžeš vybrat dřív jak za 3 roky.
Pak máme oba stavebko, ale tam nedáváme víc než 20 tis ročně. Kvůli tomu, že víc jak ty 2 tisíce ti stát nedá. Jinak mít banku bez poplatků, peníze přeposíláme na spořící účet, a na běžném necháváme na běžné výdaje.

Víc spoření a zhodnocení nemáme, protože plánujeme stavět, takže teď nemůžeme ty peníze upsat někam na delší dobu.
Ale do budoucna si taky nechám poradit :)

Finančního poradce jinak doporučuju, pokud sami nevíte..jen ho dobře vybrat, aby byl nezávislý, a neplatilo se za schuzky i když do ničeho nakonec nepujdete.

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 08:51

@jkra jako rozdělit těch 7500 na 3 díly, to se vyplatí víc? mrknu na nějakou kalkulačku..dík, to mě nenapadlo

• Citovat
  • Nahlásit
52900
12.1.20 08:52

Taky bych zalozila stavebka. Hlavne diteti sporit. Kdyz jsem zakladala detem stavebka, tak mi pani povidala, ze delam nejlip, jak muzu. Ze v budoucnu az budou chtit uver na vlastni bydleni, tak jim to pomuze, ze maji dlouhou sporici stopu. Protoze na tohle budou pohlizet, ze deti vyrustaji v rodine, kde se vede ke sporeni.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
36669
12.1.20 08:55
@Anonymní píše:
@jkra jako rozdělit těch 7500 na 3 díly, to se vyplatí víc? mrknu na nějakou kalkulačku..dík, to mě nenapadlo

3×1700 stavebko, zoptimalizujes vyhody. Zbytek jen na ucet, kam pripade muzes, sahnout na to, staci sporak u bezneho uctu. U 3 stavebek po 1700 mas rocni podporu 2000, najdi stavebko, kde je akce na zalozeni. To je 5100,2400 pak zbydou na sporak.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 08:55

@Kelsey u koho máte stavebko, co jsme tak kouikala asi nejlépe vychází reiffeisen

• Citovat
  • Nahlásit
52900
12.1.20 08:58
@Anonymní píše:
@Kelsey u koho máte stavebko, co jsme tak kouikala asi nejlépe vychází reiffeisen

Lisku a Reiffeisen. Sama jsem mela od mala Lisku. Uver na barak jsme si brali u Lisky. A pak jsme refinancovali u Reiffeisen.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
943
12.1.20 08:59

Zajděte za finančním poradcem vypracuje vám „plan“ jak by doporučili v dalších pár letech pokračovat kolik cca nasetrit na třeba nový být atd… i Vám řekne kam se nejvíce vyplatí peníze ukládat. Protože když si je budete ukládat někam kde Vám ty peníze nebudou „pracovat“ tak postupem času můžou ztrácet na hodnotě. Co je milion teď nemusí být za 5 let…
Nam finanční poradce v tomto hodně pomohl. ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 11:55

Tak my máme stavebka dvě- já a manžel. Dětem jsme nezakládali, protože aktuální situace je taková, že mohou vybrat děti až v 18 nebo řešit přes soud a dokládat, že peníze budou využity pro dítě-to se nám nelíbí, je to strašně dlouhá doba.
Stavebka tedy máme započítané v měsíčních nákladech. A peníze co zbývají máme na sporicim úctě.
Je třeba myslet na finanční rezervu -nove spotřebiče, opravy/údržba auta, delší výpadek příjmů-kterou budete mít přístupnou okamžitě.
Jestli plánujete vlastní bydlení, tak bych dětem peníze zatím neukládala a raději investovala do bydlení. Našetřit dětem do startu pak můžete až budete bydlet ve vlastním

• Citovat
  • Nahlásit
317
12.1.20 13:09

Ani stavebko apod
Když budete chtít můžu Vans ať kontakt na finančního poradce. Nám udělat spoření, 3 roky se na něj nesmí sáhnout. Úrok v orientu 6%

Peníze vydělávají. Celkově se nám stará i životní pojištění, hypotéku. Poradí lidem, nedělá to kvůli penězům - vyděláno už má. Jak jiní, které znám, i zb odiny-jen pro peníze výdělek. Smutně.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
12.1.20 13:26
@Danielss píše:
Ani stavebko apod
Když budete chtít můžu Vans ať kontakt na finančního poradce. Nám udělat spoření, 3 roky se na něj nesmí sáhnout. Úrok v orientu 6%Peníze vydělávají. Celkově se nám stará i životní pojištění, hypotéku. Poradí lidem, nedělá to kvůli penězům - vyděláno už má. Jak jiní, které znám, i zb odiny-jen pro peníze výdělek. Smutně.

Finanční poradce, který to nedělá kvůli penězům, vyděláno už má. Hm, a teď ještě tu o Karkulce.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
1931
12.1.20 13:29
@flicek18 píše:
Zajděte za finančním poradcem vypracuje vám „plan“ jak by doporučili v dalších pár letech pokračovat kolik cca nasetrit na třeba nový být atd… i Vám řekne kam se nejvíce vyplatí peníze ukládat. Protože když si je budete ukládat někam kde Vám ty peníze nebudou „pracovat“ tak postupem času můžou ztrácet na hodnotě. Co je milion teď nemusí být za 5 let…
Nam finanční poradce v tomto hodně pomohl. ;)

Osobně bych finančního poradce zásadně nedoporučoval. Co si budeme říkat, 9 z 10 bude nabízet investiční životní pojištění a chudák zakladatelka se vzhledem k její zřejmé nezkušenosti s finančními produkty nechá velice snadno napálit. A že by kápla zrovna na toho jednoho jediného poctivého? To by byla sakra náhoda.

Dej to na tři stavebka, zbytek někam na spořák a máš klid. Ano, můžeš investovat do podílových fondů, akcií, apod. Ale to bys tomu musela už trochu rozumět.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
12.1.20 13:32

Mila zakladatelko, najdete si kvalitniho poradce- dejte na doporuceni znamych, a neposlouchejte rady radoby odborniku. S bolavym zubem jdete k doktorovi a to stejne udelejte s vasemi financemi :-) Je mnoho lepsich zpusobu, jak opravdu neco vydelat- stavebko je prezitek, na tom rozhodne nikdo nezbohatne :)

• Citovat
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat