Jak nastartovat ovulaci při kojení?

Anonymní
9.12.19 23:35

jak nastartovat ovulaci při kojení

Ahoj, prosím o radu. Stále kojím čerstvě dvouletého syna. První MS po porodu jsem dostala v jeho 16 měsících a chodí nepravidelně (zpravidla po dvou měsících). Takže jsem měla zatím asi 4 x MS. Na gynekologii mi řekli, že ještě nemám ovulaci. Chtěli bychom druhé dítě a proto prosím o rady, jak nastartovat ovulaci, když kojím, ale MS občas mám. Děkuji

• Citovat
  • Nahlásit
Napsat příspěvek

Reakce:

Velikost písma:
3828
9.12.19 23:51

A jak často kojíš?

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
32054
9.12.19 23:53

Přestat kojit? ;)

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 23:53

Cca tak 5×, ale přijde mi, že už ani nepije, jen dudlá

• Citovat
  • Nahlásit
Anonymní
9.12.19 23:54

Kojit se bojím přestat, protože syn moc nejí normální jídlo a navíc má alergii na mléko

• Citovat
  • Nahlásit
32054
9.12.19 23:57
@Anonymní píše:
Kojit se bojím přestat, protože syn moc nejí normální jídlo a navíc má alergii na mléko

No jenže jinak to asi nepůjde. To jsou hormonální záležitosti, a ty hormony které se tvoří při kojení, ti ovulaci blokují. Čím bys to chtěla startovat. :nevim:

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
10607
10.12.19 00:33

Jedině přestat kojit. Neměla jsem ovulaci ani v době, kdy jsem kojila jen 1×denně. Hned po odstavu jsem otěhotněla. Třeba po ukončení kojení začne lépe jíst. Nebyl by to první případ.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
Anonymní
10.12.19 02:44
@Anonymní píše:
Kojit se bojím přestat, protože syn moc nejí normální jídlo a navíc má alergii na mléko

Hele to je blbost naše dítě také má alergii na mléko a mléko už nemá od 1 a půl roku od té doby ji normální jídlo…
Přestala bych kojit. 2 létě dítě už je hodně velké.. nastartuješ ovu, budeš mít také více vitamínů

• Citovat
  • Nahlásit
25007
10.12.19 06:05

Maliník? upravil mi cyklus, ale já nekojím

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit
5249
10.12.19 06:53

Teoreticky může být kojení jen zástupný problém. Pokud si díky kojení výrazně zhubla a kojis takhle dlouho, můžeš mít celkově málo živin a organismus blokuje menstruační cyklus a ovulaci, protoze šetří. Takže se můžeš zamyslet nad úpravou jídelníčku. Pravděpodobně ale patriš k těm, co neovuluji dokud kojí.

• Citovat
  • Zmínit
  • Nahlásit

Váš příspěvek

Odesílám...

Další podobná témata podle názvu

Další témata z kategorie

Mohlo by vás zajímat

Mohlo by vás zajímat