Jak nastavit péči o dítě?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 04.02.18 13:25
Jak nastavit péči o dítě?

Dobrý den,
Nevím jestli název je odpovídající mému dotazu. V problematice péče o dítě nejsem nijak kovaná, spíš nováček.

Manžel se chce rozvést, takže začínáme řešit co a jak. Chce abychom se na všem dohodli, předběžně souhlasil s tím že syn bude v mé péči.

Situace je následující, manžel pracuje v Německu a na víkendy jezdí domů do Prahy, já se se synem odstěhovala k rodičům do Českých Budějovic. Synovi je čerstvě 20 měsíců. Manžel chce syna vídat každý 2. víkend a mít ho celý víkend u sebe (v jeho bytě, odkud jsem odešla, takže zázemí pro syna není problém). To znamená že bychom syna museli třeba na střídačku vozit ČB - Praha a zpět nebo návrh manžela je si syna někde na půl cesty předávat :roll:

Chtěla bych poprosit o tipy, případně zkušenosti jak je vhodné nastavit způsob a frekvenci toho času co by měl strávit s tatínkem pro 20 měsíční dítě, aby jej to co nejméně poznamenalo a neměl z toho nějaké trauma. Přiznám se, mám z toho strach. Ne že by mu u manžela bylo nějak špatně, ale jak to ten můj prdík malej bude snášet, zvládat a co se mu bude asi honit hlavičkou :think:

Předem moc děkuji :kytka:

Příspěvek upraven 04.02.18 v 13:47

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Reakce:
srpen89
Ukecaná baba ;) 1918 příspěvků 04.02.18 13:36

@Tess 85 tak zustante spolu a nemusis to resit :nevim: Je to otec a ma stejny narok na dite jako ty. Nevim, co by ho melo poznamenat, kdyz bude se svym vlastnim tatou :roll: Myslim, ze by ho spis poznamenalo, kdyby s nim nebyl. Je to heho tata proboha. Bud rada, ze mas tak rozumnyho chlapa, ktery ma snahu se domluvit a ma o dite zajem. Ten tvuj malej prdik si te uzije zbytek mesice az az.

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 04.02.18 13:45

@srpen89 dík, ale já chtěla nějakou radu jak to nastavit aby to bylo co nejschůdnější i pro syna. Ve 20 měsících mu asi těžko vysvětlím, že táta už s mámou nechce být, že bude mít 2 domovy a tátu bude vídat pravidelně tehdy a tehdy… A zkušenost fakt nemám.

Já se ptám pro dobro svýho syna, chci minimalizovat dopady na jeho psychiku tím, že jednou se bude loučit s mámou, za 2 dny zase s tátou… nejsem psycholog, nedokážu ani odhadnout jaký pozitivní či negativní dopady tyhle výměny na syna můžou mít…

Chtěla jsem znát názor těch co se v podobné situaci ocitli nebo jejich okolí a nastavili nějaký systém, který fungoval, vyhovoval rodičům a hlavně malému dítěti/dětem.

Takže takový kecy jako buď ráda že má chlap zájem si nech, na to jsem se neptala.

Verunecka289
Závislačka 3343 příspěvků 04.02.18 13:49

Tak v první řadě, když ti jde o dobro syna, jsi mohla zůstat v Praze (co nejblíž), aby se mohli vídat co nejčastěji :nevim: takhle to dělají lidi v mým okolí. Osobní zkušenost nemám, ale určitě bych se s dětma nestěhovala, právě kvůli co nejčastějšímu kontaktu.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 04.02.18 13:50

@Tess 85 Cetla jsem tvou predchozi diskuzi a vim, ze je to cerstve a tezke. Ale nebylo by treba, alespon ze zacatku, mozne travit ten vikend castecne spolecne? Syn by byl s tatou a ty by sis treba udelala v Praze vlastni program? Vecer bys ho ulozila a mel by te tam jako jistotu, nez si to vse okolo sedne. Ale samozrejme netusim, jestli bys to psychicky davala ve vasem (drive) spolecnem byte.

jita22
Ukecaná baba ;) 1324 příspěvků 04.02.18 13:53
@Verunecka289 píše:
Tak v první řadě, když ti jde o dobro syna, jsi mohla zůstat v Praze (co nejblíž), aby se mohli vídat co nejčastěji :nevim: takhle to dělají lidi v mým okolí. Osobní zkušenost nemám, ale určitě bych se s dětma nestěhovala, právě kvůli co nejčastějšímu kontaktu.

No, tak kdyz otec neni stejne cely tyden doma, tak jak by mohl byt kontakt co nejcastejsi? Takhle ma aspon castejsi kontakt s prarodici a muzou pomoct.

vonajebohyne
Echt Kelišová 9527 příspěvků 04.02.18 13:57
@Verunecka289 píše:

Je na RD, v Praze nema zazemi a bydleni. Ta situace idealni neni, ale chapu ji. U rodicu ma urcite materialni zazemi i psychickou podporu a pokud je manzel cely tyden v DE, zase takovy problem bych v tom nevidela.

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 04.02.18 13:59

@Verunecka289 když jsem neměla kam jít a u rodičů mám podporu a pomoc a v Praze bych byla úplně sama jen se synem a s jediným příjmem ve formě rodičovského příspěvku?

Sorry, možná je ve mě určitá míra zloby, ale manžel se rozhodl že chce naše manželství ukončit ze svých sobeckých důvodů, já se zařídila tak abych i s malým byla relativně v klidu a když budu potřebovat něco zařizovat, tak se mám na koho obrátit.

Tak proč bych se já měla obětovat aby tatínek byl happy a měl syna pod nosem a stejně jako za doby manželství nic pro rodinu nedělal, tak aby nemusel ani teď? Já mu nechci házet klacky pod nohy, ale chci aby to bylo aspoň trochu fér a uvědomil si, že pro to aby byl se synem je potřeba taky něco udělat.

cecetka
Kelišová 7456 příspěvků 04.02.18 14:00

@Tess 85 Myslim, ze syn se prizpusobi snadneji, nez si myslis. Je hodne maly, nema smysl zatim neco vysvetlovat. On to vezme jako fakt. Je zvykly byt s tebou kazdy den, takze zpocatku se mu bude styskat, kdyz bude s tatou sam, ale bude to snadnejsi, nez kdyby mu uz byly treba 4 roky. Po par vikendech s tatou pochopi, ze zase bude s mamou a bude to brat klidneji.
Ale chapu tve obavy, je to prirozene. Tipuji, ze hure to budes prozivat ty nez syn.

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 04.02.18 14:01

Vozime bezne jednou tydne malou na hlidani, ted jsou ji tri mesice. Cesty zvlada bez problemu a na prarodice se tesi. Jezdime neco malo pres 100km, takze cestu Praha - CB nevidim jako problem

Černá vdova
Extra třída :D 10036 příspěvků 04.02.18 14:01
@Tess 85 píše:
Dobrý den,
Nevím jestli název je odpovídající mému dotazu. V problematice péče o dítě nejsem nijak kovaná, spíš nováček.

Manžel se chce rozvést, takže začínáme řešit co a jak. Chce abychom se na všem dohodli, předběžně souhlasil s tím že syn bude v mé péči.

Situace je následující, manžel pracuje v Německu a na víkendy jezdí domů do Prahy, já se se synem odstěhovala k rodičům do Českých Budějovic. Synovi je čerstvě 20 měsíců. Manžel chce syna vídat každý 2. víkend a mít ho celý víkend u sebe (v jeho bytě, odkud jsem odešla, takže zázemí pro syna není problém). To znamená že bychom syna museli třeba na střídačku vozit ČB - Praha a zpět nebo návrh manžela je si syna někde na půl cesty předávat :roll:

Chtěla bych poprosit o tipy, případně zkušenosti jak je vhodné nastavit způsob a frekvenci toho času co by měl strávit s tatínkem pro 20 měsíční dítě, aby jej to co nejméně poznamenalo a neměl z toho nějaké trauma. Přiznám se, mám z toho strach. Ne že by mu u manžela bylo nějak špatně, ale jak to ten můj prdík malej bude snášet, zvládat a co se mu bude asi honit hlavičkou :think:

Předem moc děkuji :kytka:

Vzhledem k tomu, že ses od něj odstěhovala docela daleko, měla bys syna vozit na půl cesty. Druhá alternativa je, aby si pro syna jezdil cestou z Německa. Jednou za 2 týdny by syn víkend bez Tebe zvládl?

Edit: dočetla jsem další příspěvek. Ať si tatínek jezdí do ČB a zase tam syna vrací.

Tess 85
Ukecaná baba ;) 1205 příspěvků 04.02.18 14:05

@vonajebohyne já bych to psychicky asi nedala, mám pocit totálního zmaru, jen když ten byt vidím. Manžel trvá na tom že ho chce mít přes noc… No ale možná to s ním ještě proberu. Máme tam pokoj pro hosty, tak bych mohla spát tam a během večera aspoň něco ze svých věcí pobalit…
Děkuju za normální radu :kytka:

slavuska1
Vesmírná mluvilka 31657 příspěvků 04.02.18 14:07
Malý děti to zvládají asi nejlíp, brzo zapomene, že to kdy bylo jinak, a zvykne si, a bude to brát jako normální, neboj :hug:
@Aradhell píše:
Vozime bezne jednou tydne malou na hlidani, ted jsou ji tri mesice. Cesty zvlada bez problemu a na prarodice se tesi. Jezdime neco malo pres 100km, takze cestu Praha - CB nevidim jako problem

absolutně nic ve zlém, nechci rýpat, ale vážně by mě zajímalo, jak u 3m miminka člověk pozná, že se těší na prarodiče :oops:

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 04.02.18 14:07

@Tess 85
v cem by ses mela obetovat? doviz dite na pul cesty? to je fer…
a jake jsou jeho sobecke duvody rozvodu?
pokud pracuje manzel v Nemecku, urcite tam nema jednoduchou praci, muj chlap taky jezdival na nekolik tydnu do Nemecka nebo Svycarska a dovolenou tam rozhodne nemel

Aradhell
Ukecaná baba ;) 1026 příspěvků 04.02.18 14:08

@slavuska1
kdyz prijede, smeje se na ne, poznava je (oproti navstevam apod.), bavi ji cesta autem k nim, zadny plac u nich, zmeny chovani, apod.

Stránka:  1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Další »
Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Diskuze s tatínkem Janem: O hraní i péči o nemocné dítě

Pojďte si popovídat do diskuze na eMiminu s tatínkem, který po narození... číst dále >

Vánoční úklid: Hlavně zůstat v klidu

Vánoce a úklid. Každý rok je to pořád dokola. Víte, že to musíte udělat, ale... číst dále >

Články z Expres.cz

Cajthamlová se přirovnala k Farné a říká: Žena se mění celý život

Dietoložka, internistka a hvězda pořadu DoktorKA Kateřina Cajthamlová (56) se... číst dále >

Kostková o zmatcích ve StarDance: Bylo to společensky přijatelné!

Patří sice mezi naše nejoblíbenější moderátorky, po sobotním přímém přenosu... číst dále >

Články z Ona Dnes

O 10 let mladší: Život se s nimi nemazlil, teď jsou z nich nové ženy

Magda a Hanka jsou kamarádky a spolubydlící, které se poznaly na ubytovně.... číst dále >

Rodinu trápí rakovina tříleté dcery i plesnivý dům. Teď mají nové bydlení

Aby šestičlenná rodina neměla málo starostí se zchátralým domem plným plísní,... číst dále >