Jak nastavit režim před zavedením příkrmů

Fotoalbum tématu (2) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 03.12.17 11:31
Jak nastavit režim před zavedením příkrmů

Ahoj holky, jdu si pro radu. Moji dcerce budou za chvilku 4 měsíce. Je plně na UM a tak chci začít s příkrmy. Chtěla bych ji tedy nastavit trošku režim v jídle, aby příkrm odpovídal cca době oběda. Kvůli kolice jsem se snažila krmit minimálně 6 krát denně. 1 dávka tedy byla cca 170 ml hotového mléka. Váží teď 6300 g. Krmeni bylo po 3 max po 3,5 hodinách. O jídlo si sama neříká ???? časy se ecvždy odvijely od prvního nakrmeni v ten den. V noci už nekrmime, takže stihneme jen 5 dávek denně, takže jsem dnes už navýšila na 200 ml hotového mleka, což je i podle balení. Dost mě to překvapilo, protože vypila všechno, i přes to, že si o jídlo nerekla sama 8o. Mezi jídly moc nespí už od narození, ale v noci spinká hezky, párkrát ji musím dát dudlík, ale i po 12 hodinách nerve hlady 8o takže krmim sama kolem 6 cca ráno. Posílám fotku, kde je posledních pár dní krmení. Chci poradit, jak ted rozdelit časově jidlo, abych mohla začít zavádět prikrmy. Tim, ze si o jídlo nerika sama mám v podstatě volnou ruku. Děkuji

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Reakce:

Marie432875
Ukecaná baba ;) 1842 příspěvků 03.12.17 11:50

Tak kdyz to záleží jen na tobe, tak ji to nastav jak vyhovuje tobe… můj syn bude mit také 4 mesice (taky na um) a ji dost pravidelně uz od zacatku, takže to mam docela jednoduché, a ma to takto - 8-8:30 150ml, 11:-11:30 180ml (v tuto dobu začnu dávat první prikrmy a podle toho snížim davku mléka), 14:30-15:00 150 ml, 17:00 90ml, 19:30 150 ml. Plus jedno krmeni v noci kolem 3, ale nemá to žádný vliv na dobu,,snídaně”.
Jo a napsala jsem davku vody, nevim kolik z toho je obnovenyho mlika :lol:

Lada84
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 03.12.17 12:18

Zajimava diskuze, me prijde na prikrmy brzo, ale plne kojim (mala bude mit 4m ve ct) :nevim: Chtela bych s nimi zacit kolem 6.mesice..

Včelička992
Závislačka 3309 příspěvků 03.12.17 12:22
@Lada84 píše:
Zajimava diskuze, me prijde na prikrmy brzo, ale plne kojim (mala bude mit 4m ve ct) :nevim: Chtela bych s nimi zacit kolem 6.mesice..

u deti, ktere jsou od narozeni na um se doporucuje zacit od 4.mesice s prikrmy. Samozrejme zalezi na mamince a na miminku.

Lada84
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 03.12.17 12:24

@Včelička992 aha, dekuju za vysvetleni :palec:

epsice
Zasloužilá kecalka 959 příspěvků 2 inzeráty 03.12.17 12:41

@Lada84 ted se doporucuje uz i u deti plne kojenych od 4 mesice davat prikrm. Kvuli imunologickemu oknu ktere je od 4teho do 6teho mesice. Ja mam chlapecka 4 mesice a prikrm uz davam ikdyz kojim. Ale rezim jeste nejak moc nemame. Kdyz neodchytim to ze na hlad a zacne si rikat tak uz prikrm vetsinou nevezme a musim mu dat prso… Takze vcera jsme davali prikrm ve 12 ale treba predevcirem az ve 4… Po prikrmu dotlacime mlekem jeste.

srpen89
Ukecaná baba ;) 1356 příspěvků 03.12.17 12:56

@Reniska07 ja bych to tak neprozivala. Ja zacinala kasi na noc. Postupne jsem nahrazovala hlavni jidla vyhradne prikrmy. Mleko bylo jako doplnek. V roce uz pak jedla vsechno s nami.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 03.12.17 12:57

@Reniska07 Jelikož se Ti díétě nehlásí o jídlo, tak to máíš jednoduché. Příkrm mu prostě dáš, když uznáš, že je čas oběda.
Horší je to s kojenými dětmi, které jí nepravidelně a není naprosto jasné, kolik toho snědli. případně s dětmi, které dostanou hlad a spustí z minuty na minutuvyrvál a musí být do 5 minut nakrmeny, jinak o nich ví široké okolí.
Ono i kdyby mělo příkrm jednou v deset a podruhé ve dvě, tak se prd stane. prostě místo jednoho mlíka nabídneš příkrm a podle toho, kolik sní, dáš pak ještě flašku s mlíkem.

Uživatel je onlineka2ka
Extra třída :D 12510 příspěvků 1 inzerát 03.12.17 13:27

Moc to hrotíš prostě jí dej kolem poledne příkrm a dokrm mlékem :nevim:

Lada84
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 03.12.17 13:31

Zajimavy…jdu ted ve st s malou k pediatre, uvidim, co rekne..

Reniska07
Kecalka 175 příspěvků 03.12.17 13:32

Tak jo, všem děkuji. A můžu se ještě zeptat… Muzu první 2 tydny davat jen samotnou zeleninu. Tzn treba 3 dny mrkev, 3 dny brokolici atd a potom kolotoc zopakovat s bramborem, ryzi a tak? Dočetla jsem se totiz, ze maminky davaji cistou mrkev a další zeleninu uz pak rocnou s bramborem

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 03.12.17 13:35
@Lada84 píše:
Zajimavy…jdu ted ve st s malou k pediatre, uvidim, co rekne..

Tvoje starší děti to evidentně přežily s příkrmovými doporučení platnými v době, kdy se narodily. Takže pokud to uděláš stejně i s třeťátkem a nepodlechneš aktuální vlně „dávat ochutnávat vše od miminka“, tak se naprosto nic nestane.

Svistice
Neúnavná pisatelka 16910 příspěvků 2 inzeráty 03.12.17 13:37

@Reniska07 Mě děti jedly jenodruhovou zeleninu de facto celý první měsíc (oni toho teda moc nepojedly). Dětem je to úplně fuk a já z několika důvodů neměla potřebu do všeho cpát brambor.

Lada84
Ukecaná baba ;) 1982 příspěvků 03.12.17 13:46

@Svistice :palec: moje starsi hlavne temer nepoznaly kojeni (1. jen 5 tydnu, 2. tri mesice a to od porodnice na stridacku s UM). To co ma tretatko je nadstandard :mrgreen:

MickaSonda
Ukecaná baba ;) 1516 příspěvků 03.12.17 14:07
@Reniska07 píše:
Ahoj holky, jdu si pro radu. Moji dcerce budou za chvilku 4 měsíce. Je plně na UM a tak chci začít s příkrmy. Chtěla bych ji tedy nastavit trošku režim v jídle, aby příkrm odpovídal cca době oběda. Kvůli kolice jsem se snažila krmit minimálně 6 krát denně. 1 dávka tedy byla cca 170 ml hotového mléka. Váží teď 6300 g. Krmeni bylo po 3 max po 3,5 hodinách. O jídlo si sama neříká ???? časy se ecvždy odvijely od prvního nakrmeni v ten den. V noci už nekrmime, takže stihneme jen 5 dávek denně, takže jsem dnes už navýšila na 200 ml hotového mleka, což je i podle balení. Dost mě to překvapilo, protože vypila všechno, i přes to, že si o jídlo nerekla sama 8o. Mezi jídly moc nespí už od narození, ale v noci spinká hezky, párkrát ji musím dát dudlík, ale i po 12 hodinách nerve hlady 8o takže krmim sama kolem 6 cca ráno. Posílám fotku, kde je posledních pár dní krmení. Chci poradit, jak ted rozdelit časově jidlo, abych mohla začít zavádět prikrmy. Tim, ze si o jídlo nerika sama mám v podstatě volnou ruku. Děkuji

Mam to stejne jako ty. Chlapeckovi ted budou 4. Od narozeni na UM. Dostava 5× denne 180 ml. Ale uz je hodne hladovej a opravdu uz po trech h se hlasi a musi papat. Ja koupila bio prvni zeleninu od Hippu ve sklenickach a budu davat tyden jednu zeleninu, dalsi jinou,… a sledovat, jak bude reagovat (a kadit :mrgreen: )
Ps - libi se mi tve poznamky.. vedu si podobnou tabulku :potlesk:

Drzim pesti at chutná :mavam:

Stránka:  1 2 Další »

Reklama

Váš příspěvek

Reklama

Poslední články

Aby bylo mateřství jen samá radost!

Objevila jste dvě čárky na těhotenském testu poprvé nebo kolem vás už běhá... číst dále >

Do plavek s eMimino.cz: Tipy na zdravé recepty přímo od výherkyň

Jaká zdravá jídla vedou v domácnostech výherkyň naší soutěže o hubnutí pod... číst dále >

Články z Expres.cz

Wow! Takhle sexy Petru Kvitovou asi neznáte: Trumfla i slavné topmodelky!

Úspěšná tenistka Petra Kvitová (28) je ve skvělé formě. Aktuálně to dokazuje... číst dále >

Pokrývač z Poděbrad si odvezl krásnou Andreu domů. Pomejemu zůstaly oči pro pláč!

Jiřímu Pomejemu vyhasla i poslední jiskřička naděje, že se k němu jeho... číst dále >

Články z Ona Dnes

Módní bible Vogue přichází do Česka, titulní stránka patří Olze Havlové

Poprvé v historii se magazín Vogue objevuje v československé verzi. První... číst dále >

Zdravý jídelníček: stačí tři porce, důležitá je pravidelnost a složení

Český národ stále tloustne, každý druhý člověk u nás trpí nadváhou. Na vině... číst dále >

Reklama