Jak nastavit rodičák po lednu 2020?

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu
Miichaella28
Stálice 79 příspěvků 11.06.19 11:31
Jak nastavit rodičák po lednu 2020?

Ahoj maminy, zdravím. :-) Mám jen teoretický dotaz. I přesto, že nový rodičák není ještě schválen na 100%…Teoreticky. Mám kluka rozeného v lednu. V lednu 2020 mu budou 2 roky. Tzn., že bych měla mít nárok na celých 80000. Protože mam rodičák do jeho tří let, rozpočítala by se mi tato částka na posledních 11 měsíců. A ted. Maximální výše rodičáku je 70% z hrubé mzdy, že? Pro mě tedy max 11550 Kc. Nyní při nastavení na 3 roky beru 7100 Kč. když k tomu, ale připočám těch 80 tis rozdělených na 11 měsíců, měla by se mi na poslední rok částka rodičáku zvednout na 14732Kč…To ale, pokud to správně chápu, brat nemohu…Takže? Dají mi jen ten max 70% z hrubé mzdy tzn. 11550Kč a o zbytech bych přišla? Nejde mi tak ani o to zda z toho budu mít celých 80000 a jestli vůbec a nebo „jen“ 50 tis., ale o ten system, zda jsem to takto pochopila správně…Jak píši, dotaz je pouze teoreticky…Nemůžeme se s ostatními maminkami z mého okolí shodnout, jak že to bude… :D :think: :nevim: Díky

Reakce:
zrcadlo
Kelišová 7454 příspěvků 11.06.19 11:34

Ty nemáš rodičák do jeho tří let, ty si určuješ měsíční částku k pobírání. Tzn., že ti nic nebrání nastavit si částku na 11tis. a pobírat ji o pár měsíců déle (do 4 let času dost).

lafelay
Kecalka 162 příspěvků 11.06.19 11:42

Jednoduše budeš těch 11000 pobírat tak dlouho, až všechno vycerpas. Maximalne teda do 4 let věku.

Cenarius
Kecalka 498 příspěvků 11.06.19 11:45

Ze je rodicak limit 70% hrube mzdy je blud a nesmysl, ktery se tu hojne opakuje. Funguje tam neco jako denni vymerovaci zaklad a redukcni hranice pro vyssi platy. Kazdopadne i kdyz za mesic nebudete moci vycerpat vice. Tak vam staci si pobirani RP prodlouzit a vybrat to v mesicich nad 3 roky a je to.

ugluk
Hvězda diskuse 46667 příspěvků 11.06.19 12:00

To, na jak dloiho máš rodičovskou dovolenou, nesouvisí s tím, jak dlouho budeš pobírat rodičovský říspěvek. Takže se klidně můžeš ve 3 letech vrátit do práce, ale rodičovský příspěvek ti bude chodit, dokud ho nevyčerpáš (po těch 7, 11, či kolika tisících si to nastavíš, do celkové výše těch 220, popř. 300 tisíc, pokud to schválí), nejdéle do 4 let dítěte. Teď se mi to nechce počítat, ale pokud by to schválili a tys nedělal naprosto nic, měla bys to vyčerpat celé.

janickaIII
Závislačka 4072 příspěvků 11.06.19 12:15

@ugluk muzu se zeptat, je pravda, pokud chodi rodic pobirajici RP do zamestnani nesmi pak na placenou OCR s ditetem, namktere je RP pobiran? Diky

ugluk
Hvězda diskuse 46667 příspěvků 11.06.19 12:20
@janickaIII píše:
@ugluk muzu se zeptat, je pravda, pokud chodi rodic pobirajici RP do zamestnani nesmi pak na placenou OCR s ditetem, namktere je RP pobiran? Diky

Promiň, tady se necítím kompetentní odpovídat :)

Cenarius
Kecalka 498 příspěvků 11.06.19 12:35
@janickaIII píše:
@ugluk muzu se zeptat, je pravda, pokud chodi rodic pobirajici RP do zamestnani nesmi pak na placenou OCR s ditetem, namktere je RP pobiran? Diky

Muze. Chodite normalne do prace a narok na OCR mate.

Uživatel je onlineLendeš
Kelišová 6357 příspěvků 11.06.19 12:41
@janickaIII píše:

Rodič, který pobírá nárok na ošetřovné má, ale jiná osoba (např. druhý rodič) by to nedostal zaplacené (s výjimkou např. souběžné hospitalizace rodiče s rodičákem).

janickaIII
Závislačka 4072 příspěvků 11.06.19 13:01

@Lendeš diky

Váš příspěvek
Reklama