Jak naučit dítě 6 měsíců spát samo

Fotoalbum tématu (0) Sledovat e-mailem Přidat k oblíbeným Zapnout podpisy Hledání v tématu
První příspěvek v tématu

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 28.09.18 16:26
Jak nauči dítě 6 měsícu spát samo

Ahoj holky, zajímaly by mě vaše typy a rady jak naučit dítě ze dam do postýlky a usne mi samo po chvíli jde to vím ze to jde šlo to tak na začátku pak v období začátkem 4 měsíce začali zuby tak to jsem drncala v kočárku jinak bych se zblaznila a teď uspavam, že ho mám na dece v ruce a kolíbám a on drncáním usne a dam ho do postýlky, ale nejde to takto dlouhodobě protože je těžký a boli mě zada akorát. Chtěla bych ho naučit ze mu dám mlíčko odkrkne dam do postýlky a za chvíli usne samo maximálně přijdu a dam mu dudlika a zase jdu ale nemám kolikrát to srdce ho nechat brecet a nakonec zase konci v rukách. Je nějaký typ jak jste to dělali vy a zabralo to? U takto maleho dítěte? Děkuji

Stránka:  1 2 3 Další »
Reakce:

TMana
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.09.18 16:34

Chce to vychytat spánkovou potřebu, pokud už má už nárok na spánek, tak ho nechat klidně uřvat. Samo pak pochopí, že se mu nic nestane a naučí se usínat. Doporučuji nějakou spací hračku. 6M je už docela velké, bude to nějakou dobu trvat, týden to bude určitě boj, ale nesmí se ani jednou ustoupit, řevem si vynucuje pozornost, nic jiného.

pazitka
Kelišová 7290 příspěvků 28.09.18 16:38
@TMana píše:
Chce to vychytat spánkovou potřebu, pokud už má už nárok na spánek, tak ho nechat klidně uřvat. Samo pak pochopí, že se mu nic nestane a naučí se usínat. Doporučuji nějakou spací hračku. 6M je už docela velké, bude to nějakou dobu trvat, týden to bude určitě boj, ale nesmí se ani jednou ustoupit, řevem si vynucuje pozornost, nic jiného.

jj, tak po týdnu pochopí, že nemá nárok a vzdá to.. vždycky si vzpomenu na nějakou reportáž o dětech v ústavu, ty jsou tak vytrénované už od malička- večer v poklidu usnou samy..

6 měsíců je ještě hodně malý, osobně bych to nehrotila..

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 28.09.18 16:41

@pazitka a i přes den teda takto uvidím ze je unavený polozim do postýlky pustím ukolebavku a nechám proste rvát ? Dokud neusne ? Nemůže to na nej mít nějaký psychicky dopad ?

TMana
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.09.18 16:42
@Leonarose píše:
@pazitka a i přes den teda takto uvidím ze je unavený polozim do postýlky pustím ukolebavku a nechám proste rvát ? Dokud neusne ? Nemůže to na nej mít nějaký psychicky dopad ?
Žádný psychický dopad to mít nebude. Naopak.

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 28.09.18 16:44

6 měsíců je ještě brzo, alespoň měsíc bych ještě vydržela…my to zkusili v 9 měsících a šlo to na 3.den usnul krásné sám a od té doby už jen tak .doporučuji nějaké tvoje nošené tričko do postylky, aby tě cítil + usinacka+stejný rituál před usnutim. A najdi si ty intervaly po kterých chodit do pokoje a co říkat..je na to metoda…

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 28.09.18 16:48

@Leonarose spaní přes den se zlepší až co bude umět usínat v noci sam.fakt si to najdi tu metodu.jo a na některé děti to nezabere, brečí tak moc, že se třeba pozvrací…to bych ho vyrvat nenechala..uvidíš no ..ale jak píšeš že dřív to uměl a pak do toho zuby tak by to mohlo jít se k tomu vrátit…

debra.morgan
Závislačka 4146 příspěvků 28.09.18 16:48

kamoska to dela tak, ze polozi pohladi, da plysaka, zakryje, odejde, kdyz zacne rvat, chvliku se vrati, nechova, ale zas pohladi, zkontroluje, že neni posranej, zakryje a odejde…takle parkrat a pak bylo decko zvykly, ze zadny chovani a drncani neni. ona nechce byt otrokem decek, a funguje ji to skvele.

Leonarose
Povídálka 31 příspěvků 28.09.18 16:52

@TMana dobře zkusím to nechat ho teda a ať pláče zatnu zuby. A uvidíme jak to půjde :) děkuji

misuled
Kecalka 421 příspěvků 28.09.18 16:54

@Leonarose to vis, ze to na nej nebude mit dopad, vsak se ptas odbornic na emiminu, ty o tom neco vedi :zed: Prece nebudes otrok nekoho, kdo je na tobe stoprocentne zavislej. Vnimas tu absurditu, jo?

SlečnaDahlia
Ukecaná baba ;) 1903 příspěvků 28.09.18 16:56
@TMana píše:

Uf, napsat, že šestiměsíční miminko (mládě, které je existenčně závislé na dospělém a jeho mozek to moc dobře ví) si „vynucuje pozornost“ a že má „nárok na spánek“, to musí chtít hodně silný žaludek. Ono to miminko nic takového samozřejmě v šesti měsících nepochopí, ono prostě vzdá volání po mámě a upne se třeba na tu hračku. Stejně to mají opuštěná miminka v kojeňáku, jsou „hodná“, protože se už dávno naučila, že když volají, nikdo nepřijde. Nechápu, jak tohle může milující máma dobrovolně dělat svému dítěti.

Zakladatelko, tvůj instinkt, kvůli kterému je pro tebe nesnesitelné poslouchat pláč svého dítěte, ti správně říká, co máš udělat. Šestiměsíční není zralý na to, aby „pochopil“, že má spát sám. Nevěř kecům o tom, jak si půlroční dítě něco „vynucuje“. Má nějaké vývojové potřeby, každé dítě je má, pokud tě teď fyzicky potřebuje, tak tě teď fyzicky potřebuje. Je to pro něj stejně důležité jako nakrmit se, taky ho nenecháš plakat hlady a místo lahve nebo prsa nenabídneš hračku. Zkus místo toho, jak ho „naučit“ spát samotného, vymyslet raději, jak ho mít u sebe, aniž by tě musela bolet záda a ruce (nosítko, uspávat u tebe, nabídnout prso, místo kočárku zkus, jestli nebude vyhovovat více hacka - do té stačí pro pohupování jenom šťouchat). Neboj, do patnácti s tebou u prsa usínat nebude ;)

misuled
Kecalka 421 příspěvků 28.09.18 16:58

@SlečnaDahlia :palec:

alialiali
Kecalka 208 příspěvků 28.09.18 17:02
@Leonarose píše:
@TMana dobře zkusím to nechat ho teda a ať pláče zatnu zuby. A uvidíme jak to půjde :) děkuji

S tím nesouhlasím jen ho nechat brecet ..je na to metoda jak presne postupovat!! Přečti si to a nebuď líná!! Snad to ještě chvíli zvládneš ho uspávat na rukou ne…já se na to připravovala dlouho než jsem měla odvahu a taky teda mě se budil min 10× za noc a u prsa nikdy neusnul jen tím nošením a houpáním tak už jsem neměla jiné východisko

MyDestinka
Zasloužilá kecalka 519 příspěvků 28.09.18 17:27
@misuled píše:
@Leonarose to vis, ze to na nej nebude mit dopad, vsak se ptas odbornic na emiminu, ty o tom neco vedi :zed: Prece nebudes otrok nekoho, kdo je na tobe stoprocentne zavislej. Vnimas tu absurditu, jo?
:palec: přesný

TMana
Ukecaná baba ;) 1120 příspěvků 28.09.18 17:34
@alialiali píše:
S tím nesouhlasím jen ho nechat brecet ..je na to metoda jak presne postupovat!! Přečti si to a nebuď líná!! Snad to ještě chvíli zvládneš ho uspávat na rukou ne…já se na to připravovala dlouho než jsem měla odvahu a taky teda mě se budil min 10× za noc a u prsa nikdy neusnul jen tím nošením a houpáním tak už jsem neměla jiné východisko

Jistě, dnes jsou na všechno postupy a knížky. Proto dnes vychováváme zmetky, malé otrokáře, emo, sociopaty apod.

Stránka:  1 2 3 Další »
 Váš příspěvek
Reklama

Poslední články

Nová kuchyň potěší celou rodinu

Rčení „láska prochází žaludkem“ platí i pro spokojený rodinný život. K tomu,... číst dále >

Velká fotosoutěž: Fisher-Price je u konce. Kdo se může těšit na výhru?

Milé maminky, od 24. 9. 2018 do 9. 12. 2018 jste mohly přidávat fotografie... číst dále >

Články z Expres.cz

Další oběť Me Too hysterie: V rádiu zakázali oscarovou vánoční píseň, je závadná

Vánoční klasika, která neomrzí. Tou je jistě pro velkou část Američanů téměř... číst dále >

Trapas Nováka z SPD: Místo žluté vesty si vzal oranžovou, lidé ho mají za popeláře

Chtěl ukázat, jaký je rebel, místo toho se ale politik Vítězslav Novák z SPD... číst dále >

Články z Ona Dnes

Pět chyb, kterými si přiděláváme zbytečné vrásky

Nejsme kouzelníci, abychom zastavili čas. A tak se vrásky dříve či později... číst dále >

Se třemi dětmi rezignujete na spoustu věcí, říká pediatrička Karolová

Jako dětská lékařka odešla Kateřina Karolová sbírat zkušenosti na kliniku do... číst dále >